Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle Dobrany Wymiennik?


tom78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zalogowałem się na forum ponieważ mam pewien problem, mianowicie:

Posiadam zamontowany piec ling 15kw z podajnikiem , po stronie "grzejnikowej" zapotrzebowanie ok 70m2 podłogówki oraz ok 140m2 grzejniki dom izolacja b.dobra rolety-okna, 30 cm wełny dach , podloga 30 cm styropian sciana dwuwarstowa w srodku 5cm styropian na zewnatrz 10.

Do sedna, zamontowany mam wymiennik płytowy APV 30/20 AE28 i w zaden sposób nie mogę zrównac temperatur lewej strony z prawą.

Zdaje sobie sprawę,że strona grzejnikowa może mieć ok 10% mniejsze wartosci ale u mnie jest jakies 30C różnicy, zakreciłem na 1 pietrze zawór przed rozdzielaczem oraz podłogówkę puszczając cały obieg na 2 piętro łacznie 3 grzejniki , sytuacja bez zmian...

Zasilanie na grzejniki ma ze 30C a powrót zimny jak nie wiem co...

Jestem zdruzgotany co prawda nie mieszkam jeszcze w domu ale postanowiłem tej zimy doprowadzic temat do konca byc może z pomoca forumowiczów.

Dzwoniłem dziś do APV wysłałem zdjęcia, o dziwo bardzo miły Pan obiecał porozmawiac z kolegami i może dac cos jutro znac, ogolnie konkretna rozmowa z szansami powodzenia, niemniej jednak będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na zdjęcia do jutra.

 

A teraz proszę powiedzieć te wartości na wyjściu z wymiennika ( 45 stopni ) to przy włączonych podłogówkach i wszystkich grzejnikach?

 

Jeżeli ma Pan możliwość, to proszę jutro ustawić na piecu 80 stopni i wtedy zobaczyć ile jest na wyjściu z wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, jest ustawiona zaworem na 50 stopni ( powrót kotła )

 

Tak czytam to jeszcze raz i się dziwię po co w tej instalacji właściwie ten wymiennik.

Ma Pan jakiś kocioł gazowy w instalacji zamkniętej?

 

Jeżeli nie ma tam innego źródła ciepła to po co tak komplikować.

 

No ale nie o to chodzi, czekam na zdjęcia.

Proszę mniej więcej sprawdzić ( nawet ręką ) jaka jest temperatura na powrocie z wymiennika do kotła, przed zaworem czyli przed tym ustawionym przez Pana 50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temperatura wody wracającej do kotła po zmieszaniu z wodą wychodzącą z kotła.

Chodzi o temperaturę wody, która wraca od wymiennika - zaraz przy wymienniku.

 

Zgadza się co pisze kolega vernal ale parametry podalem przy wymienniku na kryzach , czy możliwe aby wymiennik był tak zakamieniony ze utrudnia przepływ czynnika grzejnikowego ? Dodam ze wymiennik przez jakieś 2 miesiące był zdemontowany i był wtedy pozostawiony bez wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim biegu pracuje pompa po stronie grzejnikowej?

A podane 50 stopni na pewno jest zaraz za wymiennikiem?

 

Nic się mu nie stało, to nowa instalacja więc zakamienienie nie tak szybko.

 

Proszę niech Pan podjedzie jutro do domku, ustawi piec na 80 stopni, pompkę grzejnikową i pompę przy piecu na max.

proszę włączyć wszystkie grzejniki, podłogówkę na razie nie i opisać jakie były temperatury.

 

Jeżeli chodzi o instalację to owszem klimosz zaleca prace kotła w instalacji zamkniętej ale coś mi się tu nie zgadza.

Pana kocioł wcale nie pracuje w instalacji zamkniętej tylko wręcz przeciwnie otwartej a grzejniki w zamkniętej.

I ten wymiennik rozdziela te dwie instalacje.

Ma Pan zwór lub wężownicę schładzającą przy kotle podłączoną do instalacji wodociągowej?

 

Jednak koniecznie proszę zamieścić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, jest ustawiona zaworem na 50 stopni ( powrót kotła )

 

Tak czytam to jeszcze raz i się dziwię po co w tej instalacji właściwie ten wymiennik.

Ma Pan jakiś kocioł gazowy w instalacji zamkniętej?

 

Jeżeli nie ma tam innego źródła ciepła to po co tak komplikować.

 

No ale nie o to chodzi, czekam na zdjęcia.

Proszę mniej więcej sprawdzić ( nawet ręką ) jaka jest temperatura na powrocie z wymiennika do kotła, przed zaworem czyli przed tym ustawionym przez Pana 50 stopni.

 

Instalacja zamontowana została używana piec po 2 sezonach (założono gaz sprzedawcy)i cały kpl jaki otrzymałem zleciłem do montażu instalatarowi łącznie z wymiennikiem teraz po czasie wydaje mi sie że sam wymiennik który przez jakies 4 miesiące był bez wody mogł ulec zakamienieniu/zniszczeniu.

Tak czy inaczej prosze spojrzec czy w instalacji nie ma błedów wykonawczych od tego chce zaczac, założę na obiegu w pobliżu wymiennika termometry aby zczytywały temperature wody a nie te przylgowe one bardzo przeklamują.

Dzwoniłem dzis do APV potwierdzają ze wymiennik dobrany prawidłowo podają temperatury 70 wejscie wymiennik 50 wyjscie kociol i 60 zasilanie grzejniki 40 powrót do tych parametrów chcę dojść mam nadzieje z Waszą pomocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o ustawianiu temp zaworem na powrocie do kotła, jaki to zawór?

Tam nie powinno być żadnego zaworu 3 ani 4 drogowego., jedynie odejście na CWU

Poczytaj np temat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2083-wymiennik-i-zawor-4d/ - post #19

 

pozdr.

 

PS Z tych zdjęć mało co wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę wszystko jutro.

 

Pytanie mam tylko odnośnie zaworu mieszającego, on jest tam za piecem u dołu ?

Zawór mieszający na podłogówkę jest gdzieś w szafie rozdzielaczowej ?

 

Nie pisał Pan, że instalacje jest 2 letnia, w takim razie możliwe, że wymiennik był zanieczyszczony, czekam na efekty po przepłukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.