Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Trener co ty gadasz jakim laserem jaką wodą głupią cegłę , z tego co kojarzę to kolega palnik kombinuje i do kotła potrzebuje a nie prom kosmiczny budować ,a na pewno nie mają 3 centymetrowych mnie się zdaje że widziałem tak owe z tej firmy .
  2. Nie wiem jakie to twarde , ciąłem kiedyś szamotowe cegły jedne były takie żółtawe i tarcza szła jak w masło drugie bardziej białe to aż iskry szły takie twarde . Jak ci nie zależy na precyzji co do minimetra to zwykłą szlifierką kontową tarczą diamentową do granitu segmentową z jednej i z drugiej strony bo na raz nie chyci jak masz pewną ręke to w miare prosto utniesz resztę możesz szlifnąć , jak nie to kamieniarz Ci to na mokro piłą przetnie jak mu się będzie chciało ,rozumiem że dużo nie potrzebujesz co najwyżej pare sztuk .
  3. Przetnij na pół będą z jednej dwie .
  4. Pomaluj na czarno farbą żaroodporną to będzie czarna haha i zaproś serwisanta .
  5. Jak nie będzie czasu robić to najwyżej dokupisz , ja bym Atmosa nie kupił on długo nie pożyje a przeglądałeś ten temat co ci pisałem ?
  6. Ano pewnie kopci ,ale teraz musi pokombinować żeby zejść ze spalaniem bo jest z czego nawet jak by bufor założył to i tak temperatura spalin za duża i strata jest choć gdyby bufor założył to sytuacja i tak by się dużo poprawiła . Nie wiem czy to opatentowane , tak to sobie wymyśliłem bo wiem że same położenie takiego rusztu nawet u mnie gdzie temperatura spalin jest i tak niska i nie jest mi to potrzebne obniżyło temperature spalin o 10 st a jakiś tunel z szamotu na to zapewne jeszcze by zmniejszył temperaturę spalin zapewne ta konstrukcja by nie była identyczna myślę że kolega Pieklorz nic by przeciwko nie miał w końcu to nie do masowej produkcji a podratowania sytuacji kolegi .
  7. Viadrus u22 economy jest na węgiel kamienny brunatny i drewno , do niego bufor obowiązkowo .
  8. A co będziesz ją pił ? nic takiego nie zauważyłem .
  9. Przeczytaj temat nieco niżej kocioł zasypowy z innej planety ,ale on jest na drewno zrębke brykiet na węgiel chyba nie , to Czeski kocioł , ale temat przeczytaj będziesz mądrzejszy .
  10. Ale można wstawić taki ruszt żeliwny do kominka z dziurkami na wymiar tak z 30 cm nad polnikiem a na tym ruszcie coś z szamotu zbudować , to przykre żeby kocioł piątej klasy poprawiać .
  11. Bufor to najbezpieczniejsze rozwiązanie , kolego @Lukasss wiec że nie zaleca się wystudzać podłogówki , a ten kocił to z własnego wyboru czy jakieś dotacje zalecają ?
  12. Ech Trener ponoć @eliks a kocioł ma taką modulacje .
  13. Jak masz podłogówkę i mała pojemność wody w kotle to musi to być kocioł na pewno nie przewymiarowany i z dobrą modulacją który jest sprawny na małych mocach , albo bufor, albo kocioł z dużą pojemnoscia wodną ,
  14. Musisz zejsć z tymi spalinami do 120 st chociaż 140 żeby sie dało ,to jest kocioł piątej klasy ?
  15. A dla czego ma pracować na minimum mocy ? niech przytnie nieco moc maksymalną np na 15 kw a po dojsciu do zadanej temperatury kotła palnik się wygasi a odpali się po spadku histerezy kotła np 20 st trzeba sprawdzić ile kocioł wytrzyma w postoju przy takiej histerezie jak z godzinę wytrzyma to może być nie źle przede wszystkim trza zmniejszyć temperaturę spalin .
  16. Ale już tego modelu nie kupuj bo faktycznie licho ten wymiennik wygląda ,a po wiec masz czujnik temperatury spalin ? ta rura kominowa nie powinna cię parzyć powinna być dobrze ciepła ale ręke na niej powinieneś utrzymać .
  17. A w zimie też ta przypadłość Cię gnębi ?
  18. Mieszkasz w Czechach to rozważ kocioł blaze harmony .
  19. Na dobę to różnie bywa mnie przy minus 20 st to 30 kl pochłaniał przy lekkim mrozie w nocy i paru stopniach powyżej zera w dzień około 18 kl jak pogoda lekko wiosenna 12 do 15 kl wszystko to wraz z cwu suma sumarum tej zimy okoo 3t poprzedniej 2. 5 tony ale miesiąc najchłodniejszy paliłem wieczorkami drewnem a jeszcze wczesniejszej zimy 3.5 tony . Temperatura utrzymywana na poziomie 22 st na noc od 22 do 6 rano 21.5 st wole nieco chłodniej do spania .
  20. Nie chciałem tego mówić ale nie przemyślana konstrukcja palnika daje o sobie znać nie żaden ciąg .
  21. To o wiele za dużo powinieneś doraźnie spróbować histerezy kotła 22 , 25 st i zadanej 70 st do 75 st jednak najlepiej w twojej sytuacji jak wyżej koledzy sugerują bufor .
  22. Przegrzanie podajnika to raczej cofnięcie się żaru w kierunku rury spiro czy też zasobnika w palnikach pelletowych np przy pellecie który szlakuje albo ma sporo popiołu a palnik nie jest w stanie się sam oczyścić . Po wystąpieniu takiego alarmu sprawdził bym czy nie ma palącego się pelletu w stokerze , nie wiem jak u kolegi jest skonstruowany palnik ale to nie jest normalne .Po wystąpieniu takiego alarmu to sterownik powinien zaprzestać podawania pelletu i usunąć pellet ze stokera ochłodzić sam palnik nie wiem po co u kolegi w tym wypadku załacza się pompa co skoro kocioł nie przekroczył temperatury alarmowej nawet nie osiągnął zadanej , sprawdził bym też zawirowacze jeśli są ,trzy są drożne albo je wyciągną .
  23. sambor koledze nie oto chodzi , a o przegrzanie palnika i wyskakiwanie alarmu a raczej podajnika , kocioł mu się nie przegrzewa ,
  24. Mnie to tak się wydaje że u kolegi kocioł pracował na okrągło bez postojów z cudowną modulacją żeby zapewnić podłogówce stały dostęp do ciepła i tak sobie pobierał pellecik a przy okazji sprawność ze spalonego pelletu nie za bardzo odebrana przez kocioł, inaczej pellecik się sypie a ogień z tego taki sobie . Może autor się pochwali jak ten kocioł prowadził .
  25. Otóż to ,na to wygląda .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.