Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A mnie nikt nie chce 2 kw zrobić


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

@berthold61 2KW, to dla właściciela firmy mało, aby w to się bawić. Jak opłaci pracowników, to z takiej instalacji prezes ma mniej niz ten pracownik.

@Kijasr co tam zamontowałeś i ile Cię całość kosztowała? Rozumiem,że na bieżące zużycie masz tylko i ZE ominąłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą przychodzić; niech się tylko płatnicy podatku wk....ą.  PO-PIS"om zbraknie towaru na łapówki. Już dawno rewolucja bolszewicka pokazała że kiedy zjesz krowę bogatszemu to potem zostaje żucie sznurowadeł. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta jak drut - rząd musi wypełnić cele w UE dla udziału energii odnawialnej, więc znalazł sobie frajerów którzy zrobia to za niego. A gdy te panele już obkleją większość dachów, przykręci śrubę czyniąc ten performance nieopłacalnym. Zarobią na tym tylko Ci, którzy to montują i kredytują. Tak było z olejem opałowym, LPG, gazem ziemnym itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy liczy zyski z paneli, ale mało kto pomyśli o ewentualnych wymianch/naprawach pogwarancyjnych. No i jedna z ważnych spraw... Czy firma za "x" lat będzie istniała na rynku, aby naprawić/wymienić coś na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ryzyko prawne - kalkulujemy, że ZE odda 80%, a może za rok będzie to 50, a może będzie podatek od posiadania paneli itd. Techniki bym się tak nie bał, jak zmian prawnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co "gdybać", tylko brać dotacje, zakładać i korzystać, bo prąd już tańszy nie będzie. Ludzie mają już panele po kilka lat i nie znam niezadowolonych. Jak już o czymś myślą, to tylko o rozbudowie już istniejącej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hermogenes napisał:

Ja Tobie napiszę jeszcze wyraźniej, jest drogo gdyż jest "Mój prąd" . Pozdrawiam Hermogenes

Nie do końca prawda, rok temu nie było dotacji a ceny za kilowat były droższe bo było 6-7 tysięcy za fajną instalację, która spełniała standardy, wiem bo sam wtedy zakładałem i miałem rynek rozeznany. Fakt dotacje zepsuły ludzi bo ludzie myślą, że rząd dał 5 koła to da im więcej, ale to inna historia.

System opustów będzie obowiązywał co najmniej do 31 roku, panele jeśli to nie podróbki to będą działać i 30 lat bo tyle już działają te w Niemczech. Zamiast bać się wszystkiego to lepiej poczytać i rozeznać temat. Zasada prosta jeśli ktoś umie myśleć to wie, że im wcześniej tym lepiej bo do czasu kiedy sytuacja się zmieni to zdąży zarobić na fotowoltaice. Reszta będzie marudzić.

Ja mam takiego kolegę co cały czas kupuje nowe auto ale co roku czeka na nowy lepszy i tańszy model to już trochę trwa i ja tak sobie myślę, że on już w tym życiu się nie doczeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niczego nie boję, podstawą do spadku ceny jest większa podaż od popytu; tak działa mechanizm zdrowej gospodarki. Puki rządy na całym świecie będą drukowały pieniądz bez pokrycia i sterowały sztucznie gospodarką będą firmy które bujają się na falach popytu.Nie chcę Was straszyć ale jesteście o "połowę" biedniejsi niż macie kapitału, gdyż tyle mamy biletów bez pokrycia. Kolejną sprawą jest ciągle powtarzana przeze mnie jak mantra prawda że rząd nie ma swoich pieniędzy i żeby dać jednemu musi drugiemu odebrać a to już jest kradzież. Nie jest ważnym czy to prawo ustanowione czy kulturowe za takie czyny jest KARA. Pozdrawiam Hermogenes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hermogenes napisał:

. Kolejną sprawą jest ciągle powtarzana przeze mnie jak mantra prawda że rząd nie ma swoich pieniędzy i żeby dać jednemu musi drugiemu odebrać a to już jest kradzież. Nie jest ważnym czy to prawo ustanowione czy kulturowe za takie czyny jest KARA. Pozdrawiam Hermogenes  

To podobnie jak Janosik .

No i go powiesili i skończyło  się dawanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nikt tutaj nie podważa, nikt też tego nie zmienił od tysiącleci bo jednym chce sie robić a innym nie chce się robić i tak będzie do końca tego świata. Jeśli się pojawia szansa na zarobek to szkoda to odrzucić, przynajmniej do czasu kolejnej zmiany koniunktury nie będę płacił za prąd, instalacja mi się zwróci i jeszcze zdążę zarobić kilka groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 17.09.2020 o 20:48, Kordjano napisał:

To podobnie jak Janosik .

No i go powiesili i skończyło  się dawanie .

A oni już sami się wieszają , rząd się rozlatuje i ciekawe co z tymi programami dopłat dalej będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie to będzie , umiesz liczyć licz na siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ryszardzie argumenty typu "mocno się zdenerwują" lub "zezłoszczą", są zbyt miękkie aby odwzorowały determinację uczciwego obywatela do zaprzestania płacenia podatków. Dlatego byłem zmuszony do użycia tych mocniejszych i to w ukrytej formie; nabyta grzeczność nie pozwoliłaby napisać tego otwartym tekstem; za co miałbyś prawo mnie zbanować. Pozdrawiam Hermogenes

ps. Mimo wszystko przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszam za emocje tylko za naruszenie bariery, której na publicznym forum przekraczać nie powinienem. Daleko mi do stanu ekscytacji z powodu głupoty wybrańców Narodu. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.