Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3276
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    49

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Twoje pytanie jest nijakie , możesz urwać cały pellet jak będziesz grzał tylko pompą . No ale postaram się odpowiedzieć , na grzaniu ciepłej wody w lecie około 700 - 800 kilo tyle mniej więcej zużywałem grzejąc pelletem teraz jest to darmowe bo prąd jest z paneli , a na sezonie przejściowym około 500 kilo .
  2. Takim dobrym , słusznym momentem na dołożenie pompy do pelletu było ze trzy lata temu jak ceny peletu szalały , wtedy faktycznie nawet przy grzejnikach wychodziło taniej . Osobiście nie żałuje że dołożyłem pompę , mimo tego że teraz jest używana do grzania cwu w lecie oraz na początku i końcu sezonu i to jeszcze jak w magazynie są jakieś kwh do wykorzystania , w obecnej chwili podstawą jest u mnie ogrzewanie pelletem , a czas pokaże co dalej będzie . A z przewymiarowania grzejników nigdy podłogówki nie zrobisz jeszcze w starej chaupie , przyjdzie lepsza zima i okaże się że trzeba puścić temperaturę na te grzejniki bo letnie już nie dają rady☺️
  3. Chyba Ci się pomyliło z ecolambdą , czujnik spalin to raczej czysto podglądowe informacje .
  4. A kocioł kto Ci sprzedał ? instalator czy sam zamawiałeś Take rzeczy się uzgadnia ile jakich czujników ma być Jak zamawiałem kocioł to uzgadniałem co chce ,jaki sterownik potrzebuje ile czujników , i negocjowałem cenę . Jak było w standarcie na wyposażeniu ten czujnik to powinien być .
  5. Co jest dziwne ? Chcesz czujnik to sobie dopłać , tak samo jak pogodowy , to nie są rzeczy niezbędne bez których kocioł nie będzie pracował , na dodatek serwisant do tego jest zbędny takie dodatki można samemu dokładać jak się komuś umyśli że chce mieć .
  6. To że podłączymy bojler do pompy wcale nie oznacza że musimy grzać , pompa ,przynajmniej moja ma możliwość grzania samej cwu , samego co lub co plus zasobnik , zawsze lepiej mieć taką możliwość niż póżniej przerabiać bo jednak by się przydało . A przy przeróbce koszt robi się większy niż zrobiło by się to od razu .
  7. Witam, sprzedam pompę ciepła DROPS M 4.2 do c.w.u. 4,1 kW do podgrzewu wody użytkowej. Urządzenie pochodzi od polskiego producenta, firmy SUNEX. Rok produkcji 2020. Do pompy dołożę widoczny filtr powietrza, rurę spiro, śrubunki z zaworami i filtrem siatkowym . Cena 3000 zł. Pompa jest dostępna od ręki. Odbiór osobisty możliwy , lub wysyłka kurierem. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt .
  8. Myślałem że wielki brat dronem lata , to święto państwowe a nie Stwórcy . Osobiście sam dłubię gospodarczo bo jakoś nie mogę się odrobić .
  9. Nie oto mi chodzi ,myślałem że żyto to żyto a tu masz jakaś stara odmiana wracająca do łask . Jak upiekę to dam znać czy lepsze .
  10. Zamówiłem mąkę z żyta krzyca ,ciekaw jestem czy będzie jakaś różnica w smaku chleba .
  11. Kiedyś uległem reklamie i kupiłem nasiona pomidora czarnego ,zdrowy smaczny antyrakowy itd. i zamiast posadzić parę krzaczków obsadziłem całą szklarenkę ,owszem urosło niby czarne ,bardziej fioletowe , Jezu jakie to było nie dobre ,jaki byłem zły na siebie ,cały sezon poszedł się ... Od tej pory jestem ostrożny co do tych różnych wynalazków .
  12. W dobie internetu ta wiedza powszechnie dostępna , jednak dawniej można by rzec samo rosło , dziś co byś nie posadził wymaga to szczególnej troski , choroby szkodniki coraz bardziej upierdliwe .
  13. Groch bób fasolka idealne na płodozmian dla pomidora ziemniaka ogórka .
  14. Nie doradzę Ci Kolego @Fozgas sam jestem amatorem Generalnie ta glebogryzałka zmieli ci bryły na próchnice , ale zorać by wypadało wcześniej , ja jestem gdzieś tak po środku co do zadowolenia z tego sprzętu .
  15. Nie hula, trzeba zakleić taśmą paroprzepuszczalną i zamknąć profilem .
  16. Ja nie mówię że te szklarenki są beznadziejne są spoko , ale jak byś chciał faktycznie zaoszczędzić na grzaniu to poliwęglan 20 25 mm . A podwójna pompowana folia to raczej na duże obiekty do takich małych to szkoda zachodu .
  17. Dawniej był droższy , tylko że jakoś była ,mam fronty zrobione na dużym tunelu foliowym z tego zrobione ,są już 20lat . @carinus tylko tej pustki jest tyle co nic , jak masz podwójna pompowaną folie to pustki w tym balonie będzie z 25 cm .
  18. Nie zgodzę się , mam tą szklarnie z poliwęglanu 3na 6 ,polwęglan nano 6mn wyłącz ogrzewanie a temperatura leci w oczach . folę na tunel kupuje się grubą 10 sezonową jak dasz podwójnie i pompowaną to ten cienki tani litewski czy ukraiński poliwęglan się chowa , porządny polwęglan jest drogi .
  19. Mam taką jak ta pierwsza , dwa tysie dałem generalnie to skośnookie amatorskie sprzęty kierownica gnie się jak wędka bo oczywiście misi być z rurek cienkościennych , nie jest to takie jak bym chciał ale do ogródka obleci Przy glebach gliniastych średnio sobie radzi . w szklarni czy ogrodzonych ogródkach do samych rogów nie dojedziesz , jak posiejesz gorczyce na poplon i tak musisz przekopać bo inaczej na nożach się poowija . Jeśli chodzi co lepiej trzyma ciepło poliwęglan czy folia to jeden pieron ,poliwęglan od 16 minimetrów dopiero zrobi różnice ,wielokomorowy . Czym większa i wyższa szklarnia tym dłużej trzyma ciepło , z tych malutkich szybko ucieknie .
  20. Spróbuj ściągnąć dekiel górny osłonę jeśli jest de montowalny i jak jest styropian wsuń czujnik i po sprawie .
  21. A sprawdzał kolega ten filtr siatkowy? ja bym go obrócił śrubą do dołu gdyż przy wyciąganiu sitka syf spłynie a tak to zostanie w rurze ,sprawdzić też oring może go trzeba wymienić tam też może zaciągać powietrze jak jest nieszczelność .
  22. Przy grzejnikach bardziej bym się skłaniał do pieca na pellet .
  23. Ponoć są już samochody które kapują , doniosą na ciebie jak byś coś zmodyfikował , albo nie przepisowo jechał ,przeje..ane co nie? Co będzie jak do kotłów taki automatyczny podpierdalacz wsadzą ? Widzę że prawdziwa wolność jako taka odchodzi eh.
  24. Witkowski spala , a raczej potrzeba mi między 3 maksymalnie do 3.5 tony pelletu na sezon wraz z ciepłą wodą użytkową . Tyle bym spalił nie używając drewna czy pompy ciepła . Mój kocioł jest 3klasy jeszcze z rusztem wodnym , na nim położyłem żeliwny taki kominkowy na wymiar bo ruszt rzadki i żar by przelatywał do popielnika , taką samą budowę ma ten witkowski piątej klasy tylko rusztu nie posiada . Generalnie jak chcesz mieć taki ruszt nielegalny to musisz szukać kotła co ma palnik w dolnych drzwiczkach i dość sporą komorę by ruszt się zmieścił nad palnikiem wtedy nie musisz palnika demontować czy zasłaniać jak palisz drewnem nie za syfi się ani nie przegrzeje , i bez bufora to nie palenie drewnem na takim ruszcie . Jak chcesz wiedzieć czy jestem zadowolony z kotła to jestem , jedynie co mnie irytuje to czyszczenie tego labiryntu uspawanego , niby otwierasz drzwiczki ściągasz blachę osłonę i jest wszystko na wierzchu , ale ciasne te wywijasy i kurzy się z tego . palnik jest ok nie nawalił nigdy do ewentualnych napraw nie skomplikowany , sterowanie plum dla mnie super .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.