Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Zmniejsz moc maksymalną kotła , masz możliwość podglądnąć płomień podczas pracy ? dobrze by było zobaczyć ile jest paliwa w komorze spalania po dłuższej pracy , a jak procent plomienia na wyświetlaczu ? , U Ciebie budowa wymiennika trochu przeszkadza dym najpierw musi iśc w dół i dopiero do czopucha wymagany ciuąg spalin dla twojego kotła podają 28 pa to sporo , ze smartflow się powstrzymaj . Być może za dużo pelletu w komorze spalania i palnik nie nadąża i kopci . To co @cezar76 To swoją drogą brak powietrza .
  2. Ale czekaj kopci gdzie na kotłownie ? czy z komina ? to zdjęcie i dymek z komina to na jakiej mocy ?
  3. Oczywiście że nie będzie kupowała , trzeba okiełznać to co jest .
  4. Do sterowania pogodowego to przydał by się bufor i puszczanie poprzez mieszacz temperatury według krzywej , głowice by były zbędne , ale też nie przeszkadzały by , można też palić od termostatu a sterować pogodowo mieszaczem , ale w sumie to nie wiadomo jak u koleżanki działa ten 4d jak ma sie temperatura powrotu jaka temperatura idzie obecnie na grzejniki , w ogóle to mało co wiadomo .
  5. No właśnie smartflow kosztuje sporo i trudno komu kazać ot tak kup se . U mnie zdało to egzamin komin mam ceglany i jest dobrze w kominie jest cieplej i sucho jak wiatr dmucha to na kominie nie robi wrażenia , ale to jest u mnie co nie znaczy że u kogoś będzie tak samo Moc maksymalną przytnij ale tyle żeby płomień nie stracił za bardzo na swoim majestacie .. A skąd taki duży kocioł i palnik u ciebie ?, przydał by się jaki bufor .
  6. Mimo wszystko ten termostat może pomóc jest szansa że kocioł się odstawi na dłużej , słonko przyświeci przez okno , zrobi się cieplej i nie będzie potrzeby grzania , głowice nie zamkną się wszystkie na raz , poza tym po zadziałaniu termostatu i wygaszeniu kotła pompa jeszcze będzie jakiś zasilała grzejniki a po spadku temperatuty na kotle o histerezę kocioł się nie odpali by się dogrzać jeśli termostat tego nie zażąda .
  7. Moim zdaniem nie grzeb w parametrach fl A B C , upewnij się czy są takie jak były wcześniej , wagę wpisz taką jak wyszła z testów , kaloryczność możesz zwiększyć 5.2 do 5.6 możesz moc maksymalną przyciąć może jest zbyteczna aż tak duża skoro ten czopuch parzy , dobrze by było gdybyś zaopatrzył się w czujnik spalin , ten dym to może być przez to że dmuchasz gorącem w komin a że on zimny na końcu bo z blachy i wystaje to tam się para wytrąca to takie moje przemyślenia .
  8. Mówię o tym co znajduje się na dachu . Moim zdaniem za dużo pelletu sypiesz i palnik nie nadąża .
  9. Strażak to zły pomysł , lepszy by był regulator ciągu smartflow , jest on ocieplony wełną końcówkę wkładu wystającą z komina również trzeba ocieplić .
  10. Musisz to szparę między flanszą uszczelnić , nie zakładaj obudowy sprawdź czy podczas rozpalania wydmuchuje tamtędy dym pewnie tamtędy gdzieś do zasobnika przedostaje się dalej gdy obudowa założona . Tu trochu komin chłodny pogoda kiepska i dym sie cofa .
  11. Widzę że ostatnio nagminnie u wszystkich montują 4d komplikując se życie , a raczej nieświadomym użytkownikom ,no cóż 4d to nie 3d wiecej d to lepiej heh .
  12. A co to tam jest na tym kominie ? bo to smartflow chyba nie jest .
  13. Normalne jest jeśli ktoś chce w ten sposób zabezpieczyć powrót kotła i ciągle jest obieg przez wężownice , w innym przypadku to nie jest normalne .
  14. Piec się nagrzewa godzinę i pięć minut od temperatury 48.8 st ? ile trwa postój po osiągnięciu zadanej i wygaszeniu kotła? ile tych odpaleń w ciągu doby jest ? wiesz ile ma pojemności wodnej ten kociołek ? Jeśli kocioł będzie pracował na okrągło bez długich postojów to tak będzie . Same czujniki nie zmniejszą zużycia przy pellecie to trzeba palić rozsądnie grzać tyle ile trzeba i kiedy trzeba nic więcej , jeśli są błędy w instalacji to pellet tego nie wybacza .
  15. Obyś kolego później nie narzekał że zasobnik wolno się grzeje i musisz grzać w priorytecie .
  16. No i zrób tak i będzie dobrze Kolego @Ertan , @Benton661 podmieszanie tutaj jest gorącej z atv z letnią z wężownicy . Na marginesie ten schemat z afriso jest gorszy , ale też by działało
  17. Ale co Ci się właściwie dzieje kolego ? co Ci szwankuje masz jeden obieg grzejnikowy i bojler do grzania i powrót masz zimny ? no nie żartujcie .
  18. Nawet jak z wężownicy pójdzie letnia woda to i tak zostanie podgrzana zmieszana z zaworu ATV tak ?
  19. A ile masz na kotle w tedy ?
  20. @piotrkierys Może musisz wejść w ustawienia urządzenia i odfajkować edycje parametrów serwisowych .
  21. @Bhart Kliknij bezpiecznikiem STB ,może ktoś go wcisną .
  22. Musisz sprawdzić ten zawór zwrotny na powrocie , może pompa nie jest go w stanie otworzyć .
  23. Otwórz ten zawór ręcznie na maksa i włącz pompe co . Grzejniki nie są zapowietrzone ?
  24. Kolego pisz trochu jaśniej , rozumiem że zmieniasz położenie zaworu 3D nie zz , robisz to ręcznie ? masz 3 pompy Cwu przewałową i co za zaworem 3d tak?
  25. No fakt trochu żem się zrobił zboczony na punkcie ogrzewania , Kowalski nie zawsze tego potrzebuje on chce tylko mieć ciepło , ale chyba nie ja sam na tym forum .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.