Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet ogrzewanie cwu


Gruszek19922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę w takiej sprawie mianowicie ile prawidłowo powinienem dobowo spalać pelletu na cwu mam ustawioną temperature cwu 60 st załączyłem kocioł 04.09 zasypałem 14 worków i z 5 już spaliło czy to dużo ? Z cwu korzystają 3 osoby. Czy to w normie i ewentualnie jak to zoptymalizować dzięki ps boiler 140 l ocieplony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożo zależy od instalacji grzania samej wody i od tego czy jest np cyrkulacja.

Ale gro paliwa idzie na rozpalenie - mały zasobnik to więcej rozpaleń kotła, grzany do wysokiej stosunkowo temperatury

Ponadto warto optymalnie ustawić  pozycję - grzanie CW w sterowniku np histerezę, czasy kiedy jest potrzebna CW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zapotrzebowaniu u znajomych, bojler 140l, rodzina 2 dorosłe + nastolatek idzie do 3kg na dobę. Temperatura generalnie oscyluje w granicach 38-48*. Prosta instalacja z pompą ładującą zasobnik.

7PZPZB4Z3ECHK20C00400_2020-09-16 17_33_2020-09-18 17_33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gruszek19922 napisał:

zasypałem 14 worków i z 5 już spaliło czy to dużo ? 

Czyli na oko z 5..., a może 4....To może niech kolega uzupalni zasobnik do poprzedniego poziomu, bo wtedy wynik będzie bardziej realny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gruszek19922 napisał:

Witam piszę w takiej sprawie mianowicie ile prawidłowo powinienem dobowo spalać pelletu na cwu mam ustawioną temperature cwu 60 st załączyłem kocioł 04.09 zasypałem 14 worków i z 5 już spaliło czy to dużo ? Z cwu korzystają 3 osoby. Czy to w normie i ewentualnie jak to zoptymalizować dzięki ps boiler 140 l ocieplony 

A po co Ci taki wrzątek ? grzej do 50st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

U mnie dla 3 osób i 300l grzanych do 45-47C 2x dziennie idzie ok 2-3kg na dobę, 

 

To żeś się jeszcze poprawił ? wcześniej pisałeś że 3 do 3.5 kilo .

U mnie też zasobnik 300l na 7 osób wychodziło 3.5 do 4kilo niżej nie dało rady ale pelet po niżej 600zł więc drogo nie było , dla porównania pompa ciepła teraz bierze 3 do 4kwh na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.