Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drobna , kosmetyczna zmiana


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam Kolegom i Koleżankom też, że zgodnie z Artykułem  29 Prawa budowlanego , podpunkt 16 

 po 19.09.2020 konieczne będzie potwierdzenie przez rzeczoznawcę w formie uzgodnienia, że spełnione są wymagania ochrony przeciwpożarowej nowoprojektowanej instalacji fotowoltaicznej, gdy łączna moc modułów będzie większa niż 6,5kWp. Innymi słowy, projekt techniczny takiej instalacji będzie wymagał obowiązkowego uzgodnienia pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej z uwagi na Art. 29 ust. 2. 6kt. 16. (Dz. U. 2020 poz. 1333).

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 20:29, sambor napisał:

że zgodnie z Artykułem  29 Prawa budowlanego , podpunkt 16 

 po 19.09.2020 konieczne będzie potwierdzenie przez rzeczoznawcę w formie uzgodnienia, że spełnione są wymagania ochrony przeciwpożarowej nowoprojektowanej instalacji fotowoltaicznej, gdy łączna moc modułów będzie większa niż 6,5kWp.

Z tego co piszą ludki od PV na elektrodzie nie tyczy to się domów jednorodzinnych. Nie są potrzebne żadne wymagania ochrony przeciwpożarowej przy domach jednorodzinnych, czy tam gospodarstw domowych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 10:14, emigrant napisał:

Z tego co piszą ludki od PV na elektrodzie nie tyczy to się domów jednorodzinnych

Ciekawe 

Dzisiaj dostałem zmiany w prawie budowlanym z komentarzem i nic tam nie ma o wyjęciu z pod tego wymogu domków jednorodzinnych.

W przepisach o ochronie przeciwpożarowej też nie rozdzielenia na domki- niedomki

Teraz są wszyscy równi

A elektroda se może pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zaczynają robić pomału pod "górkę"

https://globenergia.pl/zmiany-co-zmienia-sie-w-przepisach-ppoz-instalacji-pv/

Na razie tylko instalacje powyżej 6,5 kWp

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 20:29, sambor napisał:

Przypominam Kolegom i Koleżankom też, że zgodnie z Artykułem  29 Prawa budowlanego , podpunkt 16 

 po 19.09.2020 konieczne będzie potwierdzenie przez rzeczoznawcę w formie uzgodnienia, że spełnione są wymagania ochrony przeciwpożarowej nowoprojektowanej instalacji fotowoltaicznej, gdy łączna moc modułów będzie większa niż 6,5kWp. Innymi słowy, projekt techniczny takiej instalacji będzie wymagał obowiązkowego uzgodnienia pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej z uwagi na Art. 29 ust. 2. 6kt. 16. (Dz. U. 2020 poz. 1333).

Nowoprojektowane to rozumiem że tych co były wcześniej założone nie dotyczy . 

Niedługo to trzeba będzie uzgadniać czy do kibla można iść , jak mnie to wszystko wkurza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie "drobna, kosmetyczna zmiana" Już widzę, jak ludzie montują kompensatory mocy biernej... to tak nie działa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co martwić się na zapas. Na razie jest to tylko dla taryf C i niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.09.2020 o 18:12, Benton661 napisał:

To prawda. Zaczynają robić pomału pod "górkę"

Tylko czy pod górkę? Odnoszę nieodparte wrażenie że to może być z korzyścią dla tych którzy na siłę chcą oszczędzać - kosztem swojego bezpieczeństwa. Prąd stały to nie przelewki. Pożarów jak na razie chyba nie ma dużo, ale ja na swoją instalacje cały czas patrzę jak na pewnego rodzaju zagrożenie i zamierzam taki audyt zrobić dla świętego spokoju. Życie ma się tylko jedno - to nie playstation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni jeszcze dopisać  że nie dotyczy instalacji wolnostojących, bo nie wiem co mogło by się w takiej zapalić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.