Kordjano
Stały forumowicz-
Postów
3439 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
51
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez Kordjano
-
Zasobnik grzeję do 47st histereza 4 st obniżenie nocne na 40 st do godziny 10 rano wtedy to pompa załącza się ,takie obniżenie wystarcza by pompa nie załączyła się w nocy . praca od tych 40 st do zadanej to około dwóch godzin pompa pobiera 1000 w . Powietrze pobierane z zewnątrz a chłodne na dom , pompa dosyć mocno chłodzi więc jak jest chłodny dzień to odpalam pelleciaka , filtr powietrza zamontowany na zasycaniu . Dla zasobnika 200 l wybrał bym ten mniejszy model ja mam SUNEX Drops m4.2 . Jeśli chodzi o serwis tego producenta to spoko .
-
Widzę że Kolega @Sparda sporo tego groszku trawi , dla porównania mnie pelletu schodziło maksymalnie 120 kg na miesiąc .
-
Pellet w workach jak będzie składowany na zewnątrz gdzie są wahania temperatury to najzwyczajniej będzie się pocił w tej foli , ja mam dość suchą kotłownie i pellet zostawiony w zasobniku od wiosny do jesieni nigdy nie powodował blokowania się podajnika za pięć lat palenia zasobnik czyściłem może dwa razy przy czym nie zauważyłem żeby coś tam było zabite zmielonym pelletem , w tej mojej skrzyni z płyt osb pellet wygląda całkiem dobrze nawet po pół roku .
-
Witam ,posiadam taką pompę do cwu typu drops 4.2 kw ,grzeję zasobnik 300 l dla 7 osób dzienne zużycie to około 3.6 kwh . Pompa pracuje tylko w dzień przy temperaturach powyżej 20 st na zewnątrz chłodne powietrze puszczone na dom , na noc obniżenie temperatury zasobnika by pompa się nie załączyła urządzenie dosyć głośne więc w nocy może przeszkadzać ,pompę lepiej podpięć nie przez wężownice ( spada wydajność } a bezpośrednio w wodę użytkową . KROMRERA nie kupować bo to chińskie g jak się zepsuje to może być problem .
-
No wiesz ,w100 % eko to nic nie jest ,jest tylko mniej lub więcej eko .
-
Ja kupuję w bigbaku bo 100zł taniej na tonie , mam skręcony silos z osb w kotłowni to przesypuję do niego , worków nie lubię bo są nie ekologiczne a jest tego mnóstwo . Ktoś się zastanawiał jaki ślad węglowy takie worki jednokrotnego użytku zostawiają ?
-
Pisałeś że masz z palnikiem peletowym, palnik dokładałeś czy kupiłeś komplet kocioł jako hybrit biomass ? jeśli to nie tajemnica to ile zapłaciłeś ?
-
A jak ceramika w tym kociołku po dwóch latach ? komora zasypowa oblepia się smołą ?
-
W każdym razie nie zapomnij się pochwalić jak dojdzie do realizacji bo jak na razie to same teorie o tym kociołku , nikt jeszcze nie podzielił się ł wrażeniami z użytkowania tego cuda . Gdybym pięć lat temu wiedział o nim i myślał jak teraz to kupił bym kombinowany z palnikiem kipi plus bufor 1000 l i to by było idealne dla moich potrzeb .
-
Te 20 letnie samochody lepsze były jak te nowe . oby ten kocioł wytrzymał z piętnaście lat to można jeszcze przełknąć tą cenę , zastanów się czy ta 18 stka by Ci nie wystarczyła pewnie sporo tańsza by była , mnie ten kocioł też się podoba na szczęście jeszcze jeszcze parę lat będę palił w obecnym , a za kilka lat zobaczy się co będzie .
-
Nie przeraziłeś się tą ceną ?
-
Ale co kocioł kombinowany z palnikiem kipi czy tylko na samo drewno ,. Cena za jaką moc ?
-
Do 2000 l bufora lepszy większy 25 kw , ja bym wziął 18 stkę i bufor 1000 l ,pamiętaj że te kotły nie muszą pracowac z mocą maksymalna a i strefa żaru długo się utrzymuje ,więc z dokładaniem opału można się nieco spóźnić . Wiesz już ile kosztuje i gdzie go będziesz kupować ?
-
Nie dadzą .
-
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
@wojd1302 Czy możesz zmierzyć suwmiarką grubość ścianki tej rury ? -
W którym miejscu ten odpowietrznik automatyczny za pompami czy przed ? zawór 4d z siłownikiem czy bez?
-
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
To po co wynaleźli kotły kondensacyjne ? Ja proponuje spróbować całkowicie zrezygnować z kotła niech ogień leci prosto w komin przecież ściany będą grzać, to więcej się nie spali . Przy paleniu w zasypowcu może tego tak nie odczujesz przy pellecie zapewne byś to zauważył nie chodzi tu o 10 czy 20st ale 100 st różnicy to jest przy pellecie dużo . -
sąsiad złe zamontowana bateria od wody
Kordjano odpowiedział(a) na krily temat w Rozmowy na dowolny temat
Ja miałem baterie termostatyczną prysznic z deszczownicą , super komfort działało idealnie do czasu , po pół roku pierwsze czyszczenie , a po gwarancji zepsuło się na amen . Założyłem zwykłą bo nowe drogie a co pół roku nie mam zamiaru bawić się w odkamienienie i tak działa już kilka dobrych lat , na szczęście przy moim peleciaku mogę ustawić temperaturę w zasobniku taką jaką chcę i nikt się nie poparzy . -
Na filmie Trenera widać że gość najpierw musiał przytargać ten worek nie wiadomo z którego kąta dźwigając go raz położył na posadce schylając się w nie prawidłowy sposób ,po czym dźwigną go jeszcze raz kładąc na podnośniku , nie wspomnę że ten podnośnik też musiał przy dymać bo kółek brak .
-
Stacja uzdatniania wody i plastikowy by pass na taśmie teflonowej
Kordjano odpowiedział(a) na michal1235 temat w Instalacje CO i CWU
Może spróbuj nici teflonowych . -
Koniec węgla za 8-9lat.Nareszcie.
Kordjano odpowiedział(a) na Alewalneło2 temat w Rozmowy na dowolny temat
Jestem tego samego zdania . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
U mnie temperatura spalin nie przekracza 110 st , więc 113 to było by ok . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Grubość ścianki rury . -
Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników
Kordjano odpowiedział(a) na temat w Kotły pelletowe
Zrobiłem i ja zdjęcie rury po pięciu sezonach , wygląda nieźle ale ubyło jej ze dwa minimetry , zostało około dwóch minimetrów stąd też zaopatrzę się w nową by mieć pod ręką na wypadek gdyby pojawiło się jakieś pęknięcie . Jak do tej pory palnik nie miał najmniejszej usterki . -
Właśnie o to mi chodziło co napisałeś , ale widzę że śruba ok , Ty to sam zmajstrowałeś ?
