Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator opału wydzielone z Kocioł Ds Mpm


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej link do filmiku o najnowszym katalizatorze dającym duże oszczędności w opale i brak dymu ( patent z czerwca 2019r). Warto wypróbować w MPM-mie  i podzielić się opiniami w przyszłym sezonie na temat zużycia opału bo koszt niewielki - tyle co paczka papierosów.

Film trochę długi, ale warty obejrzenia dla palących paliwami stałymi bo jasno jest wyjaśniony problem spalania paliw stałych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film ciekawy, sprawdzimy to tylko gdzie to kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ciekawe. Jakby tym dalo sie jeszcze pellet popsikac hehe. No tak… ale zeby druciarstwa nie bylo to musialby byc w takim peleciaku impulsowy system tworzeniatakiej mgly w palniku. A to nie jest proste. Pisze o pellecie, no bo z wegla zrezygnowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsikasz pellet, wymieszasz i 50% zysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, drewniak napisał:

Film ciekawy, sprawdzimy to tylko gdzie to kupić ?

https://allegro.pl/oferta/inwex-redox-co-12c-katalizator-0-5-l-1-tone-8121720653

Pod filmikiem w komentarzach jest informacja gdzie można to zdobyć. Sam jestem ciekawy jak to będzie reagowało w połączeniu z drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie podobne działanie jak magnetyzery w samochodzie, czyli zero.

Oby nie było to prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to duże pieniądze,więc warto spróbować,chociażby z ciekawości,a jak zadziała to tym lepiej bo się oszczędzi co nieco,a jakby miało być mniej popiołu i wymiennik czyściejszy to było by już pięknie,jak tylko dotrze to spryskam wsad drewna i dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł katalizator,dziś pierwsza próba na drewnie a jest napisane że do drewna też jest tak że się przekonamy co wart jest wynalazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spryskaniu drewna spala się lepiej ,kompletny brak dymu,myślę że warto go spróbować i się przekonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie katalizator działa, jest kompletny brak dymu ,wymiennik sprawdzę jutro,ale widać że to działa a pieniądze niewielkie tylko trzeba kupić porządny spryskiwacz i przelać bo ten jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maronka napisał:

Panowie katalizator działa, jest kompletny brak dymu ,wymiennik sprawdzę jutro,ale widać że to działa a pieniądze niewielkie tylko trzeba kupić porządny spryskiwacz i przelać bo ten jest do bani

Jak z temperaturami na czopuchu? Wiem że po jednym paleniu ciężko jakiekolwiek wnioski wyciągnąć, ale czy widać jakieś zmiany w kolorze płomienia lub temperaturach na piecu? Czekam z niecierpliwością na dokładniejsze testy, bo też planuję zakupić do drewna tylko nie wiem jeszcze jak ilość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp podobna lub trochę mniejsza ,płomień trochę inny ,jaśniejszy i bardziej rozpylony,ale najważniejsze jest to że się dłużej spala ,plus minus 30%,ale faktycznie zachowajmy spokój bo to za mało testów,najgorzej jak mi się wydaje ale po pierwszym użyciu zauważyłem różnicę czyli coś daje,potrzeba więcej kolegów do testów ,ja oczywiście spryskałem to drewno za mocno pierwszy raz ,jutro będzie mniej i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Zdawaj dalej relacje. Jak sobie troche popalisz. Jak wyniennik, jak sadza, jakie temperatury w czasie itd. Szkoda, ze to nie sezon, bo relacji mogloby byc wiele w krotszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy MPM-a 

Czy uważacie że dobrze zrobiłem informując Was o tym katalizatorze ( nie zależnie od efektów jakie da lub nie da)  w temacie MPM- a ? 

Czy mój wpis dotyczący tego katalizatora był właściwym w temacie MPM-a ?

Czy był interesujący dla Was?

Czy mam więcej tego nie robić? 

Dostałem za to ostrzeżenie ( patrz mój profil i temat

 

Moderator dostał za to ze 20 łapek w górę.

Ubolewam że te łapki dla Moderatora nie były za propagowanie czystego spalania czy działania w tym kierunku, a ja stałem się kozłem ofiarnym nacisków na Niego że nic nie robi w kierunku obrzucania się błotem na tym forum.

Jeśli macie odmienne zdanie to możecie je wyrazić w temacie powyżej podlinkowanym. Jeśli podobne do mojego to także możecie je tam wyrazić albo tu ( co mam pisać? a czego nie pisać? bo już nie wiem czemu ma służyć to forum? myślałem że wymianie doświadczeń i efektów z naszych modyfikacji czy usprawnień w dążeniu do ekonomicznego i czystego spalania? ). Za co z góry dziękuję bo łatwiej będzie mi takie działania zrozumieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczyłoby na forum nie pozwolić na osobiste wycieczki i czasowo banować za wulgaryzmy. Posty wybitnie nie na temat wrzucać do kosza ale nie przesadzać z ostrzeżeniami za delikatne dygresje. Między innymi w tym jest cały urok tego forum...  W końcu jak ktoś potrzebuje ściśle technicznej wiedzy, to może sięgnąć do instrukcji czy poradników na stronach producentów. Ostre reguły zrobią z forum czytelnię a zakończą dyskusje. Czy tego byśmy chcieli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak dałem dużo mniej katalizatora to jest trochę gorzej jak wczoraj ale lepiej jak bez ,tak że jakąś ilość trzeba tego dać by był efekt,ale do drewna to zbyt ekonomiczne nie jest ,ale do węgla już pewnie tak,mówię tylko o ekonomi że drewno się pali 3-4h a ta sama ilość węgla 24h a ilość środka ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 18:43, maronka napisał:

Panowie katalizator działa, jest kompletny brak dymu ,wymiennik sprawdzę jutro,ale widać że to działa a pieniądze niewielkie tylko trzeba kupić porządny spryskiwacz i przelać bo ten jest do bani

Opryskiwacz jest dobry,  trzeba tylko wyregulować samą końcówkę przez  jej odpowiednie wkręcenie lub wykręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.