Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. @piotrkierys Daj czyszczenie 3% co 180s kaloryczność na 5.6 cykl pracy 20s i moc maksymalną przytnij do 18 kw . Zobacz na pełnej mocy jaki będzie płomień i ile pelletu w komorze spalania i daj znać . Nadal nadmuch wydaje się duży , może przez to że pelet się nie spala i sonda goni tlen .
  2. Powinno być nieco powyżej polowy rury paleniska tego żaru , jak podchodzi pod sam sufit to znaczy że nie nadąża się spalać .
  3. Jak do kuchni to kocioł pelletowy laguna będzie ok .
  4. Ależ tam masz potęzny nadmuch , być może sporo towaru w palniku i sonda goni tlen , najszybciej się dowiesz jak uchylisz drzwiczki na moment i kukniesz do palnika z daleka . co ciekawe to temperatura spalin dosyć wysoka , a naj zwyczajniej to przytnij moc maksymalną do 18 kw na próbę co będzie .
  5. @piotrkierys to nie dobrze musisz zawalczyć o dobry płomień bo to strata kasy , co to za pellet masz ? jakie moce masz ustawione ?
  6. W praktyce wygląda różnie , u jednych dobrze u drugich gorzej zależy jak efektywnie ktoś palił groszkiem a jak pali po zmianie na pellet .
  7. Tą przesłoną to bym się tak nie przejmował , niedawno ściągnąłem obudowę i podczas pracy na maksa zamknąłem a następnie uchyliłem na maksa żeby sprawdzić czy duża jest różnica i jakiś spektakularnych efektów nie widziałem zostawiłem uchylona do końca , najwyżej wentylatorem zmniejszę a uchylona przesłona to większy nadmuch podczas czyszczenia .
  8. A tam się jakoś przeważa pellet , robił kolega test podajnika po zmianie pelletu ? a z kalorycznością jak to tam wygląda ?
  9. Ciekawy jest fakt że jeden z kolegów kotłem 50 kw spalił 60 kg na dobę ogrzewając 450 m a drugi w tym samym czasie również spalił 60 palnikiem 20 kw ogrzewając dom o połowe mniejszy na dodatek ocieplony i bądź tu mądry . Ja mam kocioł 20 kw przypuszczam że polecono by mi tu 12 kw bo taki by mógł sobie chodzić na okrągło modulując sobie , a mam wrażenie że spalanie nie wyglądało by tak kolorowo jak teraz . Pewnie mi się dostanie ale cóż .
  10. No to ok , grzejesz bufor do jakiej temperatury ? jaka jest zadana na kotle? czym wyższa temperatura na kotle tym i temperatura spalin rośnie mimo tej samej mocy palnika to logiczne .
  11. @adamte jeśli masz palnik wsadzony do kopciucha to temperatura spalin wysoka za względu na słaby wymiennik a nie ciąg kominowy , a taki w stopce widzę .
  12. @cezar76 a ile Ci zjadło za taką dobę? pewnie ze trzy worki . Ładnie wykres wygląda powrót i temperatura mieszacza.
  13. Oby te sprzyjające warunki się wreszcie się skończyły .
  14. Po dziesięciu latach jak zmieniałem piec i spuściłem wodę to w kotle żadnej rdzy nie było , kocioł pracował w układzie zamkniętym .
  15. W tych parametrach się nie grzebie , co to Ci da? może trzeba podniesć zadaną na kotle albo zwiększyć temperaturę mieszacza jeśli jest aby dogrzać pomieszczenie .
  16. Tak mi się zdawało , ale teraz wiem że nic nie wiem , ale szkoła u ciebie była dobra ,przyda się .
  17. Żartuje haha , ale poważnie .
  18. @rychu29 To teraz jak się nam trafi ktoś z takim pelletem to wysyłamy go do Ciebie , ja odpadam haha .
  19. Uważaj bo mnichem zostaniesz i z tego myslenia zaczniesz lewitować .
  20. Pewnie myslał że jak wpisze 16kg to tyle będzie podawał na godzinę a jak wpisze 10 to będzie podawał 10 kl na godzinę .
  21. Tak wiem ,dla tego też jestem bardzo ciekaw czy w każdym przypadku musi oznaczać kłopoty .
  22. Własnie zasypałem zasobnik i padł rekord tygodnia weszło mi 180 kg , od początku sezonu do dziś spaliłem 2200 kg ,wygląda na to że w 3.5 t się zmieszczę .
  23. Z ósemką to u mnie radzi sobie bez problemu od pięciu lat , ale są warunki nie może to być pellet z twardego drzewa . Radzę na dzień dobry zrobić test wody ,jak nie spuchnie i nie rozpusci się w wodzie za kilka minut to będziesz miał udrękę . Daj znać jak Ci idzie .
  24. Mniejsza będzie jak będzie cieplej i mały rozbiór będzie .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.