Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł pirolityczny Comfort 1

3hrPHAqJh2qYX332zusbqeJMxT3GCkrTX4KN2rnr

 

Wyjątkowość konstrukcji kotłów COMFORT polega na tym, że w porównaniu z ich odpowiednikami oprócz pracy kotłów na drewno opałowe, odpady drzewne, brykiety i pellety nadal doskonale sprawdzają się na wielu odpadach przemysłowych, przemyśle tekstylnym, obuwniczym, meblarskim, a także możliwy jest recykling plastiku, gumy i wielu innych bez wydzielania dymu. Działanie kotła opiera się na zasadzie pirolizy spalania paliwa, którego istotą jest to, że pod wpływem wysokiej temperatury iw warunkach braku powietrza z drewna uwalniany jest tzw. Gaz pirolityczny (paliwo). ), dzięki której spalaniu uzyskuje się dużą energię cieplną. W procesie spalania (nawet gumy) praktycznie nie ma dymu, nie tworzy się sadza, a ilość popiołu jest minimalna. Kocioł wymaga mniej czyszczenia, emisje do atmosfery są wielokrotnie czystsze niż przy spalaniu paliwa w konwencjonalnych kotłach na paliwo stałe z bezpośrednim spalaniem. Kotły pirolityczne na paliwo stałe COMFORT są wielokrotnie bardziej ekonomiczne niż kotły gazowe i elektryczne, łatwe w utrzymaniu, w pełni wyposażone i przystosowane do podłączenia do dowolnych systemów grzewczych.

Wszystkożerna i ekonomiczna eksploatacja kotłów COMFORT pozwala znacznie zaoszczędzić paliwo przy ogrzewaniu pomieszczeń i podgrzewaniu wody, bez poświęcania dużej ilości czasu na jej konserwację.


Urządzenie i zasada działania kotła pirolitycznego COMFOT.


Kotły pirolityczne na paliwo stałe COMFORT wykonane są z blachy o grubości 5mm. Kocioł posiada dwie komory, które znajdują się jedna nad drugą, a pomiędzy nimi znajduje się specjalny palnik wykonany ze stali nierdzewnej. W górnej komorze wolumetrycznej (piroliza) paliwo jest ładowane przez duże drzwi i pod wpływem wysokiej temperatury przy ograniczonym dostępie powietrza dostarczanego specjalnym nierdzewnym kanałem powietrznym rozkłada się termicznie na tzw. Gaz pirolityczny. Przechodząc przez palnik, gaz pirolityczny, mieszając się z powietrzem wtórnym, spala się w dolnej komorze z uwolnieniem dużej ilości ciepła, które jest przenoszone do chłodziwa przez sam korpus i rurowy wymiennik ciepła kotła. Spaliny odprowadzane są na zewnątrz przez komin. Przy tej metodzie spalania paliwo praktycznie całkowicie się wypala, w dolnej komorze temperatura dochodzi do 1300 0С, praktycznie nie ma sadzy i dymu. Kocioł wyposażony jest w wentylator nadmuchowy w aluminiowej obudowie oraz jednostkę elektroniczną sterującą pracą kotła i pompą instalacji grzewczej.

UF4MrO7.png


Specyfikacje


Nie. Parametry Jednostki K-20kW K-30kW K-60kW
jeden Ogrzewany obszar 200 300 600
2 Temperatura pracy ºС 65-85 65-85 65-85
3 Napięcie W 220 220 220
cztery Ciśnienie operacyjne MPa 2 2 2
pięć Czas pracy na jednym obciążeniu Godzina 6-12 6-12 6-12
6 Średnica komina mm 159 180 219
7 Objętość komory załadunkowej 180 200 310
osiem Długość drewna opałowego m 0,4 0,45 0.55
dziewięć Wymiary całkowite (dł. X szer. X wys.) mm 500x1050x1500 500x1150x1550 620x1250x1580

Obliczanie efektu ekonomicznego przy stosowaniu kotłów do pirolizy na paliwo stałe „COMFORT”.


W przybliżeniu do ogrzania pomieszczenia o powierzchni 10 m2 na wysokości do 3 mw pomieszczeniu dobrze izolowanym potrzeba około 1 kWh mocy grzewczej. Dlatego do ogrzania pomieszczenia o powierzchni 300 m2 potrzebny jest kocioł o mocy około 30 kW. Do ogrzania takiego pomieszczenia miesięcznie potrzeba: 30 kW x 24 h x 30 dni = 21 600 kW. godz Biorąc pod uwagę, że kocioł będzie pracował przez około połowę całego czasu lub połowę swojej maksymalnej mocy, otrzymujemy 10800 kW. godzin miesięcznie. Czas trwania zimy w naszym regionie to około 6 miesięcy, a my otrzymujemy 6 miesięcy. X 10800 kW. h = 64800 kW. godziny w sezonie grzewczym. W zależności od wielu czynników (izolacja budynku, szczelność okien i drzwi, temperatura zimą itp.) Wartość ta może się zmieniać w górę lub w dół.

Koszt gazu ziemnego w PMR dla osób prawnych wynosi 283 USD. za 1000m3. Do produkcji 1 kWh. energia cieplna zużywa około 0,12 m3 gazu. Koszt pozyskania 1 kW / h energii cieplnej przy wykorzystaniu gazu ziemnego to około 0,03 USD.

Weźmy średni koszt drewna opałowego w jednostce PMR 18. za 1 m3. Masa 1 m3 drewna opałowego to średnio 650 kg. Otrzymujemy, że 1 kg drewna opałowego kosztuje średnio około 0,03 USD, a na uzyskanie 1 kWh energii cieplnej zużywa się około 0,3 kg / h drewna opałowego. Koszt uzyskania 1 kW / godzinę energii cieplnej przez spalanie drewna opałowego to około 0,009 USD.

 

 

 

 

 

Kocioł pirolityczny Comfort 2

TCA3xtS.png

Kotły stalowe na paliwo stałe COMFORT-2 o długim spalaniu przeznaczone są do ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych wyposażonych w instalację podgrzewu wody i podgrzewu wody. Głównym paliwem jest drewno opałowe i odpady drzewne, brykiety i pelety. Produkowane z mocą od 10 do 40 kW.

Głównymi zaletami kotłów COMFORT-2 jest to, że są liderami pod względem czasu spalania na jeden wsad - do 30 godzin wśród kotłów na paliwo stałe. Długi proces spalania zapewnia specjalna konstrukcja kotła i całkowicie nowy sposób spalania paliwa. Spalanie paliwa w kotle nie zachodzi od dołu do góry, jak w konwencjonalnych kotłach i piecach na paliwo stałe, gdy podczas spalania płomień natychmiast otacza całe paliwo, ale pali się od góry do dołu. W górnej części kotła znajdują się drzwiczki, przez które zasypywane jest paliwo, które zapala się i spala tylko w warstwie wierzchniej tylko 10-15 cm załadowanego paliwa, a jego dolna część jest w tym czasie suszona. Specjalny rozdzielacz powietrza, do którego doprowadzane jest ogrzane powietrze rurą teleskopową, leży na paliwie i podczas wypalania opada na dno, a ogrzane gazy oddając ciepło płaszczowi wewnętrznemu kotła wychodzą przez komin. Stabilność kotła w danym trybie oraz intensywność spalania zapewnia regulator temperatury, który reguluje ilość powietrza dostarczanego do dystrybutora. W ten sposób kocioł nie generuje zbędnego ciepła i nie jest wymagane magazynowanie ciepła. Kotły są całkowicie autonomiczne i nielotne, idealne do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody w miejscach, w których nie ma gazu ziemnego lub ze względu na wysoki koszt. Kotły mogą pracować zarówno w otwartych systemach grzewczych z cyrkulacją naturalną, jak iw zamkniętych systemach grzewczych z obiegiem wymuszonym. Kotły mogą być instalowane w dowolnym istniejącym systemie grzewczym, jako kocioł główny lub w połączeniu z kotłem gazowym lub elektrycznym. Podstawowym paliwem jest drewno opałowe, odpady drzewne, pellety i brykiety, a na terenach wiejskich jako paliwo dodatkowe można stosować suche łodygi słonecznika, kukurydzy, łodyg kapusty, winorośli oraz suchy, sprasowany obornik zwierzęcy. Czas pracy kotła przy jednym obciążeniu w zależności od wielu czynników (izolacja ogrzewanego pomieszczenia, jakość paliwa, warunki atmosferyczne itp.) Waha się w granicach 10-30 godzin. Ze względu na swoje cechy konstrukcyjne i zasadę spalania paliwa kotły COMFORT-2 są bardzo ekonomiczne, ich obsługa nie zajmuje dużo czasu. Czas pracy kotła przy jednym obciążeniu w zależności od wielu czynników (izolacja ogrzewanego pomieszczenia, jakość paliwa, warunki atmosferyczne itp.) Waha się w granicach 10-30 godzin. Ze względu na swoje cechy konstrukcyjne i zasadę spalania paliwa kotły COMFORT-2 są bardzo ekonomiczne, ich konserwacja nie zajmuje dużo czasu. Czas pracy kotła przy jednym obciążeniu w zależności od wielu czynników (izolacja ogrzewanego pomieszczenia, jakość paliwa, warunki atmosferyczne itp.) Waha się w granicach 10-30 godzin. Ze względu na swoje cechy konstrukcyjne i zasadę spalania paliwa kotły COMFORT-2 są bardzo ekonomiczne, ich obsługa nie zajmuje dużo czasu.

 

Urządzenie kotłowe

 

Kocioł COMFORT-2 ma kształt cylindryczny. Składa się z dwóch jednoczęściowych spawanych cylindrów, jeden wewnątrz drugiego, pomiędzy którymi znajduje się podgrzany płyn chłodzący. Korpus kotła jest izolowany. Kocioł wyposażony jest w duże drzwiczki do załadunku paliwa do komory spalania oraz drzwiczki do usuwania popiołu i popiołu. Do odprowadzenia spalin z kotła i podłączenia do komina kocioł wyposażony jest w odgałęzienie. Kocioł wyposażony jest w rurki do podłączenia do instalacji grzewczej, rurkę do odprowadzania chłodziwa oraz rurkę do podłączenia czujnika temperatury. Wolumetryczna komora ładowania paliwa znajduje się w cylindrze wewnętrznym. W górnej części kotła znajduje się komora do podgrzewania powietrza, które doprowadzane jest rurą teleskopową do rozdzielacza powietrza. Podczas ładowania kotła paliwem, za pomocą linki z rączką rozdzielacz powietrza unosi się do góry i mocuje na haku, a po rozpaleniu kotła opuszcza się rozdzielacz powietrza na paliwo. Kocioł wyposażony jest w regulator temperatury, dzięki czemu podczas pracy kotła paliwo powoli się wypala, a dystrybutor powietrza opada, zapewniając optymalne warunki spalania dla wierzchniej warstwy paliwa, pozwalające na uzyskanie sprawności 85% podczas pracy na najbardziej ekonomicznym trybie zużycia paliwa.

 

vpTsqWT.png

1. cylinder zewnętrzny, 2. cylinder wewnętrzny, 3. czynnik grzewczy, 4. drzwi górne, 5. drzwi dolne, 6. rura teleskopowa, 7. dystrybutor powietrza, 8. komora grzewcza, 9. wskaźnik temperatury, 10. regulator temperatury , 11. przepustnica powietrza, 12. izolacja kotła, 13. wylot spalin, 14. zasuwa, 15. rura zasilająca, 16. rura odbiorcza, 17. rura spustowa, 18. kabel do podnoszenia rozdzielacza powietrza

http://teplo.md/comfort2.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, takie rzeczy tylko w Rosji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ziehbart.com.ua/

Kocioł pirolityczny Ziehbart 25

25b.jpg

Moc: 25 kW. Powierzchnia ogrzewana: do 250
 .
Objętość komory załadowczej: 1 6 0 l. Drewno Długość: 4 0 cm Wymiary kotła ( wys., Szer .. ? 135 x 75 x 120 cm Waga: 660 kg.

 

Cena: 32900 hrn.

https://ziehbart.com.ua/kotel-18-kvt.php

https://arma-lux.com.ua/vse-kotly/kotly-tverdotoplivnye/kotly-piroliznye/piroliznyj-kotel-kot-eko-yuta-15-kvt-detail

Kocioł pirolityczny Kot Eco Utah 15 kW

Kocioł pirolityczny Utah 15U przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń w dowolnym celu. Kocioł ze spalaniem pirolitycznym oznacza, że wykorzystuje on specjalną metodę spalania drewna i odpadów drzewnych  poprzez termiczny rozkład drewna przy braku tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.