Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Smart 14-5C histereza


vincents

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

wkońcu poszedłem w czystą stronę mocy i pożegnałem czarne złoto. wybór padł na 14-5C z CW400 z czujnikiem zewnętrzny

co prawda uruchomienie od połowy maja ale próbuje przewalczyć narazie temat grzania CWU. Zbiornik Bosch 100L, 2 osoby w domu, największe zużycie wody około 22. prysznic.

ustawiłem harmonogram ale to nie w nim leży problem. temp grzania 53st, obniżenie 45st.

w poprzednim układzie mieliśmy zamontowany zawór trójdrożny termostatyczny i komfort wody w kranach był stały. teraz przy 53 musimy regulować kranem a przy 45st zdaża się że 2 osoba kończy prysznic w letniej wodzie. co zauważyłem to kocioł startuje dopiero po spadku temp wody w zbiorniku o 5st. Generalnie wydaje się mi że to bardzo duża histereza. Próbowałem zlokalizować regulację tego parametru ale nigdzie tego nie umiem zidentyfikować.

Dodatkowo kocioł przy grzaniu CWU kręcił na +/- 75st - zmieniłem parametr korekty grzania z 40k na 20k, teraz jest niżej bo około 60st. nie mniej nie wiem co bardziej ekonomiczne będzie tylko dla CWU.

czy podpowiecie który parametr odpowiada za histerezę CWU? (przejrzałem instrukcje ale no ni cholery nie znalazłem)

gdzie mogę ustawić temperaturę grzania CO aby nie przekraczała ona temperatury bezpiecznej dla efektu kondensacji? na kotle węglowym grzałem w granicach 55st i było w domu 21st. a tu zauważyłem układ grzania jest na poziomie 75st to trochę sprzeczne z warunkami kondensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.06.2021 o 01:07, vincents napisał:

zmieniłem parametr korekty grzania z 40k na 20k

ja u siebie zmieniłem na 5k , grzanie /CWU ustawione 50 C redukcja na 45C, czyli grzeje wodę w temp. 55 stopni im niższa temp. zasilania wtedy zachodzi kondensacja , oczywiście w oknie czasowym 5-8 i 18-22 ( 4 osoby w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.