Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.10.2019 o 23:11, awiator napisał:

Co do turbinki to ja posiadam tą "dużą". Przykleiłem ja na klej montażowy idealnie na środku otworu. Liczyłem na jakieś cuda ale przynajmniej u mnie jak kocioł chodzi na małej mocy (wczesną jesienią) i (późna wiosną) to na K1Pv3 piec mi chodzi gorzej. Dużo więcej dużych śpieków mam niż na K1Pv2. Jak zmniejszam nadmuch tak aby spieków było mniej to turbinka przestaje się obracać i pojawia się błąd hallotronu. Za to zimą dużo łatwiej ogarnąć piec i przy paleniu na PID w zasadzie nic nie trzeba robić. Kocioł może chodzić na ustawieniach fabrycznych a mimo to proces spalania i popiół wygląda książkowo co było niemalże nie do osiągnięcia na K1Pv2. Ja czasem wracam do K1Pv2 właśnie w cieplejszych okresach. PS. Zawsze palę tym samym węglem więc porównanie wydaje się merytoryczne

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć,

poszukaj wentylatora z kierownicami przed wirnikiem, przeróbka jest prosta, zejdziesz z obrotami dużo niżej, w zasadzie poniżej wymaganego minimum, gdzie jeszcze zachodzi proces spalania. Wentylator, który przerobiłem wygląda tak, jak NIDEC V34809-35ENT2, czy to ten model przerabiałem, niestety nie pamiętam.

 

Edytowane przez smolnyk
dodanie modelu wentylatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze czytam że utylizujesz w tym pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zaskoczony, dużo zależy od ustawień, pierwsze próby, jakie poczyniłem to całkowita porażka, po przeliczeniu i porównaniu ze spalaniem ekogroszku, byłem przekonany, że się nie da, jarał pellet jak smok, po jakimś czasie wróciłem do tematu, zmieniłem dyszę w palniku i zaczęło być całkiem obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wygląda bo sam testowałem u rodziców na Sigmie, ale to jest kompletnie nie opłacalne. To nie jest palnik na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik K1Pv4 zaczął "wariować" po zmianie kąta nachylenia ekranu zaczęła wzrastać temp. powrotu rozłączając mi pompę przewałową. Zgłosiłem sprawę do Defro. Wczoraj dzwonili z Tech i przyjęli reklamację. Serwisant będzie dzwonił żeby umówić się na wizytę. Myslę, że dadzą nowy? Wtedy zobaczę jakie będzie oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak sprawa się zakończy. U mnie po zmianie kąta wyświetlacza rośnie temperatura podajnika i po chwili wraca do temperatury rzeczywistej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K1Pv4 PZ, u mnie zaraz po zakupie, tez temperatury wariowały po dotknieciu ekranu. Serwis wymienił sterownik na nowy w ramach gwarancji. W sierpniu tego roku, tydzień przed końcem gwarancji sterownik całkiem padł, ciągle wywalał błąd o zbyt wysokiej temp. MOSFET.  Rzutem na taśmę wymienili sterownik na nowy.  Ogólnie to sie boję co bedzie w przyszłości, bo sterownik awaryjny, a do tanich nie należy. 

https://www.youtube.com/watch?v=kaaR4s2h-fs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W kolejnym sezonie niestety piec mi zaczął szwankować a konkretnie sterowanie SPK lux z piętra przestał sterować zaworem  przez K1PRV2. Mając w domu 26 st.c. i na piecu 60st.c. wciąż otwierał mi zawór 4 drożny na 50% albo na 100% dogrzewając piętro mimo że nastawy miałem na 20st.c . Prosił bym o softy do K1prv2 najlepiej soft 2.2.8 lub 2.4.1 bądź ten soft z K1prv3. Mógł by mi ktoś podesłać bo softów nigdzie w necie nie mogę znaleźć a defro jak milczało tak milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stolwel masz na myśli przepływomierz? Ten sposób sterowania jaki w swoich sterownikach ma Defro (z dodatkowym wiatrakiem) ma sporo minusów a jednym z nich jest to, że kocioł z reguły nie pracuje poprawnie na małych mocach. Wyżej pisałem w jakich okolicznościach u mnie się to dzieje. Spróbuje przerobić "turbinkę" na taką z kierownicami jak@smolnyk wyżej sugerował i może to pomoże. Na razie w zależności od warunków pogodowych zmieniam soft z K1Pv3 na K1Pv2 i przepinam kabelek z turbinki na halotron wentylatora lub odwrotnie.


Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sposob to odsunac ten "przeplywomierz" od wentylatora. Umiescic go w "kanale" tak aby przed i za byl przeplyw laminarny. Zmniejszyc srednice wlotowa do samego wentylatora kryza z otworem w srodku - niech bedzie 1.5 raza tego co powierzchnia otworow w palniku.

Wentylator sam ustawi sobie predkosc mierzac wlasciwie przeplyw. Regulujemy zadajac oczywiscie przeplyw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpuścił bym soft z ...v3 ale potrzebował bym z K1PRv2,  ale niższy niż 2.4.7. ponieważ dość mi szwankuje, już któryś raz. Przestał sterować mi zaworem 4-drożnym i pogodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awiator, nie mam już tej oryginalnej turbinki i nie pamiętam jak to wyglądało, ale sprawdź na wyłączonym wentylatorze, czy jak ruszysz turbinką, to czujesz działanie magnesów (turbinka zatrzymuje się w określonych położeniach lub przy lekkim poruszeniu turbinki chce wrócić w poprzednie miejsce lub przeskakuje do przodu). Jeżeli tak jest to być może usunięcie stojana z cewkami, który tam pozostał poprawi Ci sytuację. Dzisiaj sprawdzę do jakich obrotów mogę zejść na tej mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 10:49, adamu napisał:

Tez mam problem ze zwiększeniem się temperatury podajnika przy Żninie kata nachyleni ekranu . Nie widzę ,żeby zmiana miały inne wartości . Chyba nie ma co bagatelizować tego i zgłosić może uznają na gwarancji .

Tez miałem ten sam objaw. Przyjechał miły serwisant z Tech'a wymienił płytę w sterowniku i wszystko działa jak należy.
30 minut i załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.