Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro duo unii zbyt wysoka temperatura mosfetu


Botek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry państwu

 

Chciałbym poprosić o radę w sprawię błędu na komputerze do pieca Defro duo unii sterownik k1pv2. Wyskakuje mi po paru sekundach pracy wentylatora błąd zbyt wysoka temperatura mosfetu pierwszy raz błąd wyskoczył około rok temu i oczywiście przeszukałem internet i znalazłem, że przyczyną jest kondensator przed mosfetem ,który wymieniłem i błąd ustąpił na około rok teraz błąd powrócił. Wentylator strasznie głośno chodził (chyba zatarły się łożyska) jest on już wymieniony jednak to nie pomogło, więc znowu wymieniłem kondensator i mosfet i teraz związku z tym mam pytanie czy to wentylator mógł uszkodzić ten kondensator i czy coś jeszcze byście zrobili by ten błąd nie powrócił.  (jeszcze nie wiem czy wymiana kondensatora pomogła ale raczej powinna tylko nie chcę znowu za parę miesięcy wymieniaćtych części)

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Edytowane przez Botek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu szukaj "mosfet",mysle,že ktos tu wczesniej rozwiazal ten problem i sa to 3 czesci w sterowniku do wymiany plus dodanie chlodniku mosfetu.Sa u tego zdejcja jak to poprawic.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem tylko jeśli on by się faktycznie przegrzewał bez awarii jakiegoś układu to chyba nie trwało by to 1 sekundę? (Bo tyle wentylator u mnie chodzi). Na 99% kondensator znowu stracił pojemność i teraz moim największym pytaniem jest czemu tak szybko, kondensator słaby a może od zatartych łożysk w wentylatorze? Od nowości ten mosfet chodził z 5 lat więc raczej wada konstrukcyjna to nie jest.

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ložyska zatarte zwiekszaja odbior wentylatora,kondensator po czasu wyschnie,kiedy przeciažowany,to szybczej.,Mosfet przegrzewany i jescze mysle,že byl wymieniany jakis rezystor za inny,bo jego wartosc powodowala powtorzenie problemu..

Nie može znalazc watek z tymi zdejcjami z poprawkii zaznaczonym rezystorom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.