Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz nie wiele potestuje ze swoją rynnienką, bo puszczam przez komin drewno i zaczyna mnie ono wkurzać no ale ale ... Dlatego Lucke pytam o ten SadPal bo trochę mi urosło na ściankach nagaru.

 

Ale nie długo zostaje tatusiem wiec wracam na groszek aby pociecha miała ciepło :)

 

A tak na marginesie czyszczenia kotła szczotką drucianką nie wpłynie na niego negatywnie?? Bo tym skrobakiem z defro to nie zawsze idzie dobrze,

 

Czyszczenie w przypadku mojego kotła wydaje sie byc trochę skomplikowane.

 

Lucke widziałem ze masz na wyjściu z kotła założony termometr chyba przylgowy pokazuje tobie to samo co sterownik temp.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak termometr założyłem a włąsciwie wetknałem przy wyjśćiu na próbe celem zwyczajnego zweryfikowania czy temp sie zgadza -no i sie zgadza :) Co do tego nagaru to nic nie zastapi szpachelki jakiejs sprytnie zrobionej.W moim przypadku ta od defro nadaje się w 90% znakomicie(mogła by byc troszke krótsza albo mogli by dac taką sama tylko,że zmniejszona w skali 1:3 i było by super. Ja metalową szczotką to czyscze tylko przewody kominowe(tą okrągłą od defro) reszta wspomnianą szpachlą na kiju:) od defro no i do samych drzwiczek zwykła zmiotka. Jak sobie normalnie obczyścisz kocioł z sadzy i wygarnisz cały syf to splikujesz saszetke sadpalu II na rynienke najlepiej jak kocioł wstaje z podtrzymania i zostawiasz i jak mówiłem wczesniej-po 30 minutach otwierasz drzwiczki które chcesz i sprawdzasz efekty.zauważysz,ze to co nie poszło tak normalnie szpachelka to teraz spada ze ścian znacznie łatwiej.Nic za nas tego i tak nie zrobi bo ten sadpal to tylko taki katalizator jest który ułatwaia ale...bądz co bądz działa przyjaźnie dla czyszczącego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym sadpalem to bym uważał. Czytałem gdzieś opinie że produkt dobry tylko i spala sadze tylko cos się później dzieje mało kto wie. Sadze które sie oderwały od przewody lecą przez komin w góre i spadają na dach. A że sadpal to mieszanka substancji aktywnych to zjada nam pięknie blachę na dachu. Ja nie używam wolę na żar wsypać obierki z ziemniaków. Skrobia ma podobne działanie do sadpalu.

 

 

Co do rogów to zastanawim się, żeby ich całkiem zaślepić korkami hydraulicznymi. Myslełm też o skierowaniu strumienia powietrza na sam koniec palnika żeby dopalić to co jezcze można. Lub pokombinować z ustawieniem ich w taki sposób zeby nie zaburzały płomienia ale jednocześnie podnosiły temperaturę spalania bo chyba od tego są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowy i zielony na forum.Panowie pomozcie!Pisze do Defro ale juz drugi dzien nikt nie odpisuje.Zaczalem palic pierwszy sezon w piecu Defro Duo Uni 15kw,i tu uwaga-pale owsem,z czym jeszcze sie nie spotkalem na zadnym forum.Problem moj polega na tym ze nie bardzo wiem jak go ustawic aby spalanie bylo ok.Wiem ze tu wszyscy opisuja palenie weglem albo groszkiem,ale moze ktos cos wie na ten temat owsa.Moze ustawienia beda podobne,nie wiem.Mamy dom nowo wybudowany z pustaka 105m2,ocieplony styropianem 15cm,12kaloryferow(z czego narazie wlaczone 6,bo i tak jest cieplo) no i bojler 140l.

Moje dotychczasowe ustawienia,temp.zadana5 50st,podaje 15sek,przerwa40sek,sila nadmuchu 45bieg,praca podtrzymania 15sek,przerwa7min,wentylator w podtrzymaniu,praca 35sek,przerwa 3min,histereza kotla 3st,cwy 5st.Na dzien dzisiejszy spalanie na dobe wynosi okolo 35-40 kg.Czy ktos sie orientuje czy to jest ok.Moim zdaniem na podtrzymaniu jest za krotko do 25 min,z tego co tu sie doczytalem macie nawet do 1,5 godziny.Temperature zadana osiaga w ciagu 12 min.Prosze Was o jakas pomoc,moze macie wieksze rozeznanie niz ja.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moim zdaniem na podtrzymaniu jest za krotko do 25 min,z tego co tu sie doczytalem macie nawet do 1,5 godziny.

 

Takie osiągi jak 1,5 godziny to tylko w "przewymiarowanym piecu". Jak masz 20 minut podtrzymania przy włączonym C.o i CWU to super wynik. Z tego co widze masz krótszą prace od podtrzymania, wg mnie przy temp ok zera super!. Temperatura spada bo jest odbiór ciepła,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie jesli zatkamy rogi to skad będzie sie brało powietrze do spalania?:P wiem że to głupie pytanie ale do tej pory myślałem że powietrze do spalania dostaje się wyłącznie z tych 2 dysz tak zwanego powietrza wtórnego takie pytanie od laika:) wkrótce przedstawie moje obserwacje z palenia miałem wraz z filmikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie teraz mogę coś bliżej juz powiedzieć o testowaniu tego grochu

 

Rozpalił sie całkiem całkiem nie najgorzej, troche może długo dochodził do zadanej ale przez to ze zostawiłem rozkręcone grzejniki w garażu i kotłowni, w domu prawie wszystkie głowice ustawione na 3.

 

Co do samego spalania:

Czas podawania 12s

Przerwa podawania 51s

Siła nadmuchu 26%

Histereza kotła 3 stopnie

 

Podtrzymania

Przerwa podtrzymania 20min

Praca podtrzymania 15s i tu wydaje mi sie ze trochę za mało bo ciężko miał sie podnieść jak wszedł w stan pracy

wentylator: czas pracy 10s czas przerwy

 

Generalnie kociołek w podtrzymaniu był ok 30minut przy włączonej non stop Pompie CO i czasem załączała sie podłogówka na grzejniki puszczałem wodę o temp. ok 46 stopni. jak wyszedł z podtrzymania to temp. z zadanej 60 spadała do 52 i dociągał do zadanej

 

Fotki jak palnik wyglądał w podtrzymaniu

post-34154-0-45321000-1351629772_thumb.jpgpost-34154-0-18193200-1351629807_thumb.jpg

 

I poniżej juz filmik z tego spalania

http://www.youtube.com/watch?v=k-vlpsoDjjc&feature=youtu.be

 

 

Troche popiół mi sie nie podoba mysle ze można go jeszcze troche poprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,ze wogole ktos napisal,dzisiaj od rana biegam non stop do kotlowni i sprawdzam nadal te czasy,utrzymuje sie mniej wiecej jak pisalem,pracuje max do 13min a w podtrzymaniu jest do 23min.Temperatura dzis w lubelskim minus1.Myslalem ze calkiem zle cos pale,bo na tym podtrzymaniu za krotko.Dzisiaj odpisali mi z Defro,krotko mowiac nic konkretnego ale to kompletnie nic,musze sam dochodzic jak co ma wygladac.Bede tu zagladal,moze ktos sie w koncu odkryje kto pali owsem.Jak narazie jestem zadowolony,ale to moj pierwszy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten filmik pokazuje tylko, że kolega robi wszystko na opak pomimo szczerych chęci.

Po pierwsze - obserwowanie ognia przy otwartych drzwiczkach nic nie daje.

Obraz jest mocno zafałszowany, bo przez te drzwi wlatuje tyle powietrza, że wszystko się zmienia, szczególnie płomień.

Po drugie - kto powiedział, że ogień ma być długi i niepostrzępiony? Właśnie ma płomień zniknąć zanim dotknie jakiejkolwiek ściany kotła (tu przynajmniej sięga tylko deflektora, ale te drzwi...)

Po trzecie opał - czemu bardziej energetyczny? Ten może być właśnie dużo lepszy pod tym względem od energetycznego, bo być może lepiej się wypala - to jest istotne [żeby wyjąć z niego jak najwięcej kalorii] i cena za jednostkę uzyskanej energii może być dużo niższa.

No i po czwarte to rozchylenie rogów to jest chyba jeszcze gorsze niż puszczenie tego w płomień.

Powietrze puszczane bokami spełnia tylko 1 zadanie w takim przypadku - wychładza spaliny = odbiera uzyskaną energię w rezultacie.

Trzeba je zatkać jeśli się ich nie używa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,ze wogole ktos napisal,dzisiaj od rana biegam non stop do kotlowni i sprawdzam nadal te czasy,utrzymuje sie mniej wiecej jak pisalem,pracuje max do 13min a w podtrzymaniu jest do 23min.Temperatura dzis w lubelskim minus1.Myslalem ze calkiem zle cos pale,bo na tym podtrzymaniu za krotko.Dzisiaj odpisali mi z Defro,krotko mowiac nic konkretnego ale to kompletnie nic,musze sam dochodzic jak co ma wygladac.Bede tu zagladal,moze ktos sie w koncu odkryje kto pali owsem.Jak narazie jestem zadowolony,ale to moj pierwszy sezon.

Ja paliłem owsem w zeszłym sezonie w DDU 25. Spalał się bardzo ładnie, i fajnie pachniało. Co do ustawień, podam jak znajdę kartkę na której miałem zapisane parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie jesli zatkamy rogi to skad będzie sie brało powietrze do spalania? :P wiem że to głupie pytanie ale do tej pory myślałem że powietrze do spalania dostaje się wyłącznie z tych 2 dysz tak zwanego powietrza wtórnego takie pytanie od laika:) wkrótce przedstawie moje obserwacje z palenia miałem wraz z filmikiem

 

Kraska, Nie wiem jaki masz dokładnie piec ale skoro tu zawędrowałeś to pewnie z palnikiem rynnowym, Przede wszystkim powietrze wydostaje sie z takich dziurek po bokach" rynny".

 

 

 

Co do samego spalania:

Czas podawania 12s

Przerwa podawania 51s

Siła nadmuchu 26%

Histereza kotła 3 stopnie

 

Podtrzymania

Przerwa podtrzymania 20min

Praca podtrzymania 15s i tu wydaje mi sie ze trochę za mało bo ciężko miał sie podnieść jak wszedł w stan pracy

wentylator: czas pracy 10s czas przerwy

 

 

Jaki masz czas przerwy wentylatora w podtrzymaniu...bo nie dopisałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz tak tego rozchylać, albo niech dmucha w płomień, albo niech będą całkiem zatkane!

Poczytaj sobie na temat nadmiaru tlenu w spalinach i stracie kominowej.

 

A co myślisz żeby je wogóle zdemontować? W sumie wtedy będzie lecieć w góre. To pewnie też schłodzi? Właśnie cchiałem zrobić test co się będzie działo jesli się je wogole zdejmie. Gdzies widziałem na tym forum że tak radzą fachowcy z defro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one jako rurki w niczym nie przeszkadzają, ale powietrze które nimi przelatuje już tak. Ja bym je zostawił, ale na czas spalania węgli typu 32 i wyżej, czy 31 na małej mocy JE BYM ZATKAŁ. Przydadzą się tylko na czechu, biomasie, i kamiennym 31,1 na pełnej mocy!

 

A co to znaczy] węgiel 31, 32 itd? Ja palę miałem 26 KJ ( tak podają) ;) Czy te liczby co podałeś oznaczają Wallasie tez kJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło sie wam ze pozatykały sie wam otwory na palniku rynnowym? czy to tez sie jakoś czysci bo piec skrobie co jakiś czas z tej smoły i sadzy która sie osadza ale zastanawiam sie jak to wygląda w kwestii rynny czy tam jeszcze powietrze dociera.

A co do pieca to posiadam Defro duo uni z zeszłego roku ale cały czas się ucze palenia w tym piecu bo mam problemy z osiągnięciem temp zadanej ale czytam wasze wszystkie posty i staram sie korygowac ustawienia zobaczymy co wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sróbokrecik albo cienki drucik i czyscisz aczkolwiek zadko to sie zdaza.Poza tym pod paleniskiem rynnowym jest wolna przestzen i przesypuje tam sie niewielka ilosc drobnego popiołu to co jakis czas powinno sie wybrac. Niewiem jak masz to rozwiazane ale umnie jest z przodu palnika mała klapka na 2 srubki i po ich odkreceniu mozna to wybrac.Ale mój palnik to samoróbka wiec jest łatwo i po odjechaniu palnikiem od pieca czyszcze go nawet nie gaszac zaru na palniku troche niebezpieczne ale juz 2 sezony tak jade i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.