Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ale nie wiem -każdy rodzaj groszku jest inny.Wczesniej miałem lepszy jakościowo groszek i rura mi sie nie grzała nigdy co prawda miałem też krótsze nastawy podtrzymania,teraz mam zwykły groszek z promocji z castodramatu i rura sie grzeje podobnie jak u ciebie dlatego tak ustawiłem nastawy podtrzymania-mój groszek bardzo długo się żarzy i daje niesamowicie dobre ciepełko więc za częste dmuchanie pewnie powodowac będzie jeszcze większe jego rozpalenie,tak mi sie wydaje -nie jestem zadnym specjalistą ale po tylu godzinach siedzenia a własciwie stania w kotłowni to takie włąsnie cuda przyuważyłem. tak czy siak kazdy kocioł z kazda instalacje dopasowac rtrzeba do rodzaju groszku niewielkimi korektami i nikogo to nie ominie tym,ze jak sie ogarnie mniej więcej prace kotła to da rade cos pomodzic po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Powidz jak się zachowuje u ciebie kociołek jak przechodzi z stanu podtrzymana w stan pracy czyli powiedzmy jak temp. Na regulatorze spadnie poniżej zadanej. Jak zachowuje się temp. I ile dochodzi do zadanej.

 

Jakiś nasz mniejwiecej spalanie jak kociołek jest długo w potrzymaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę obecną muszę okiełznać dobre wypalanie groszku w trybie pracy bo szkoda wyrzucać niedopalony węgiel.

 

Planuje też sprawdzić jak będzie spalać się miał. Ciekawi mnie również spalanie owsa - poczytałem na forum że daje

 

piękny zapach kawy INKI w kotłowni :-). Dzięki LUCKE raz jeszcze za konkretne porady .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuje,bo to tylko naprowadzenie,u mnie niedopalony węgiel okazał się takim który nawet u mamy za płotem w piecu zasypowym się nie dopalił więc dałem sobie spokój.W większosci były to jednak spieki i jakies pseudo kawałki węgla...

A owies...? fajna sprawa ale chyba dość kosztowna o ile ktos kawałka ziemi swojej nie ma Aaa no i więcej tego idzie niz groszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Powidz jak się zachowuje u ciebie kociołek jak przechodzi z stanu podtrzymana w stan pracy czyli powiedzmy jak temp. Na regulatorze spadnie poniżej zadanej. Jak zachowuje się temp. I ile dochodzi do zadanej.

 

Jakiś nasz mniejwiecej spalanie jak kociołek jest długo w potrzymaniu

Napisz mi tylko o którym regulatorze mówisz- o pokojowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatura spada poniżej zadanej(mowa o regulatorze pokojowym) to pompa obiegowa sie włącza pod warunkiem,ze na piecu jest powyżej 45st -oczywiscie jest bo histereze kotła ustawiona mam na2-3 stopnie a zadaną 60 st. i jak na piecu spadnie ponizej 57 to piec przechodzi właśnie w stan pracy i zajmuje około 10 minut dojscie do 60 na piecu a pompa cały czas pompuje w obieg więc ode mnie zalezy jak mocno wyziebiłem chałupe i ile pompa czasu musi tłoczyc gorącą wode w układ zeby w mieszkaniu było spowrotem zadane powiedzmy te 21stC Ogólnie przy obecnych temperaturach cięzko mi to powiedziec albo określic dokładniej bo zima dopiero przed nami,zeszły sezon grzałem ale nie mieszkaliśmy jeszcze i wygrzewałem tynki,posadzki i wilgoć technologiczną.w dodatku ocieplona chałupa nie była i poziom pożerania groszku był na poziomie od 35 kg na dobe do 50 i pompa non stop tłoczyła bo regulator pokojowy nie mógł"złapać zadanej temperatury" w domu było odczuwalnie bardzio ciepło i cholernie wilgotnie a termometr pokazywał ciągle okolo 15-18 C w domu.Teraz będe dokładnie spradzał spalanie itd i zależnie od temperatury na zewnątrz i tej zadanej w domu będe sprawdzał ile zajmuje powrót pieca do zadanych 60st.ważne jak mi podpowiadał kol.TIMON aby utrzymywac dobry"kopczyk" nawet w palniku rynnowym ,żeby piec po wejsciu w stan pracy Z podtrzymania szybko mógł rozbujac porządny płomień i tak trzeba metoda obserwacji to obadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucke a powiedz mi taką sprawę bo mnie ona troche dziwi, czy u ciebie na kociołku też jest tak ze wskazania temp. ze sterownika kotła odbiegają od wskazań termometru analogowego który jest na kotle i na bojlerze?? ja mam zawsze różnicę kilku stopni tzn. zawsze na sterowniku jest więcej

 

Wracając do twojego poprzedniego postu to opisz jak wygląda to do jakiej temp. spada temp. co. po wyjsciu ze stanu podtrzymania bo wiadomo ze z grzejników wróci duzo chłodnej wody która ochłodzi kocioł.

 

A i jeszcze powiedz jak masz klapkę w czopuchu ustawioną??

 

Wracając do czyszczenia kotła to ja mam inny kocioł bo defro eko duo uni więc tam są kanały pionowe i musze od góry kotła czyścić je, więc chyba opcjia bez wygaszania jest raczej nie możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh te termometry faktycznie różnią sie wskazaniami.Pomiędzy temperaturą CO kotła tą na wyświetlaczu a tą analogową na obudowie kotła jest zazwyczaj bardzo mała a własciwie minimalna różnica ale jak patrze na temp. CWU która jest na wyświetlaczu a tą na bojlerze to różnica jest w nawet 10-ciu stopni i tutaj nie wiem czy ten na kablu od kotla jest aż nadto dokładny czy...ten "wetkniętny luźno w bojler analogowy jest słaby i mało dokładny a bojler mam 210 litrow-y biawarowski. Szwagier ma podobny problem z temperaturami a kocioł ma jakiejs zupelnie innej marki.

Pytasz o tą temperature a własciwie spadek po podniesieniu sie z podtrzymania i to też nie jest zawsze jednakowe ,-czasami potrafi spasc do 53 ,czasami do 55 a bywa,ze i do 51 kiedy to moment "przed" załączy sie akurat pompa CWU ktora wyciągnie cos z kotła.Kocioł jam mówiłem mam na 60 zadanej a wode na 55 . klapke od czopucha w kominie otworzyłem normalnie na max bo jak miałem mocno przymkniętą to po kilku dniach od czyszczenia kotła dym strasznie mocno wyłaził podczas otwierania drzwiczek,.myslałem ze bedzie jakies znaczne pogorszenie ilosci pochłanianego groszku ale nie sądze,żeby cos sie zmieniło,bynajmniej poki co......i poki pogoda sprzyja. A czysczenie tych kanałów dymnych to zauwazyłem wczesniej,ze dostęp masz od góry tylko..moze faktycznie jedyna mozliwosc to wygaszenie pieca ,chociaz jak podniesiesz klape od zasobnika z groszkiem to pompy sa ciągle czynne i gotowe a kociol nie ruszy ani z dmuchaniem ani z pracą więc tak samo jak bys go wyłączył,tyle tylko,że zar sobie utrzymasz na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

CHce kupic piec z palnikiem rynnowym do owsa

 

 

Cce piecc albo

 

KLIMOSZ MULTIDUO 20KW

SAS AGRO-ECO 17KW

DEFRO EKO UNI 19KW

A oto odp z klimosz

 

 

Wydale mi się że palanie owsem w kotłach z palnikiem rynnowym to

nienajlepszy pomysł. Dysze doprowadzające powietrze mogą rozdmuchiwać owies,

poza tym na retorcie owies byłby zwarty, a na rynnie będzie się on

rozsypywał luzem co utrudnia zapłon kolejnych zarien.

 

 

Wasze opinie i co sadzicie, zapalarka do pellet podpali owies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palnik klimosza rynnowy z MULTIDUO nie spala owsa, na stronie producenta nic nie pisze ani w instrukcji kotla.

 

Napisalem do klimosza i oto taka odp

 

"

Wydale mi się że palanie owsem w kotłach z palnikiem rynnowym to

nienajlepszy pomysł. Dysze doprowadzające powietrze mogą rozdmuchiwać owies,

poza tym na retorcie owies byłby zwarty, a na rynnie będzie się on

rozsypywał luzem co utrudnia zapłon kolejnych zarien."

 

Dzowie sie poniewaz na rpalnikach rynnowych pali sie owsem a tu ze nie

 

 

czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze nie paliłem ale mam zamiar spróbowac i to jeszcze tej zimy,na początek pół na pół z groszkiem a później sie zobaczy.Co do owsa to wydaje mi sie,że na rynnie spalanie będzie lepsze bo palnik jest takiego kształtu który pozwala na dobranie ustawien do podawania owsa i nic sie nie będzie rozsypywało a "rogi" od powiertrza wtórnego można po pierwsze dowolnie ustawic a po drugie regulować moc nadmuchu ! więc klimosz cos kręci na mój rozum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włanie nie wiem czemu klimosz tak pisał ze owies nie w palniku rynnowym tylko retora

Ja szukam pieca do owsa i reszta czołowych producentow pali owsem na rynnie,

 

Do zalet KLIMOSZA MULTI DUO

- brak rusztu wodnego - mniej zanieczyszczony kocioł

-termometr temperatury spalin na kontle montowany kolo sterownika

- wymienik poziomy latiwejszcze czyszczenie

- zasobnik na paliwo 230dm3

 

 

Sas agro eco ma bardzo ciekawa konstrukcje - ale palnik z zsobnikem na paliwo jest z tylu pieca co go wydłuza ale tak wszyscy sobie chwalo w nim spalanie pelletu i owsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie testuje miał i poiem szczerze ze jestem bardzo zawiedziony, mianowicie chodzi o to ze po pierwsze nie dochodzi do temp. zadanej jest masa popiołu tzn takich duzych spieków nie wiem jak dopasować ustawienia, postaram sie wrzucić jakieś filmiki z tego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam producent mówi,że palić w nim owsem nie wolno to... To może nie wolno ? Palnik jest bardzo podobny to takich które my posiadamy w kotłach defro.jak wejdziesz na strone defro na kotły defro duo uni to zobaczysz co sie w nich spala jako paliwo podstawowe...Swoja drogą-dlaczego uparłeś sie na tego klimosza skoro oni sami nie wiedzą co sprzedają i ten multi duo to nowość.Przeglądałem kilka stron gdzie jest ten kocioł w sprzedaży i faktycznie mowy nie ma o owsie.Ale ceną też on nie powala i mysle ze tutaj na równi cenowo z defro stoi.Może warto własnie przejrzeć oferte defro? ma ich kilka rodzajów w zależnosci od upodobania,od rodzaju paliwa podstawowego i montażu albo inaczej,,od połozenia zasobnika,no i pewność,ze można palić owsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe te palniki wygladaja identycznie

 

klimosz - http://www.klimosz.p...SZ-807fa3e7.jpg i http://www.klimosz.p...wy-be737c5d.jpg tutaj lepiej widac

http://www.klimosz.pl/klimosz-multiduo.html

 

 

defro - http://www.defro.pl/...ik-apps-uni.jpg

 

Cenowo klimosz drozszy, jest jeszcze sas agro eco i penie on bedzie wstawiony do kotlowni tamten jest szczegolnie pod owies i pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa seria od maja wypuszczona na rynek. Interesuje mnie ten owies najbardziej,a tu taki komunikat ze nie mozna palic w nim owsem, inne palniki rynnowe sa bardzo podobnej konstrukcji i mozna w nich palic, Podobna najlepszy jest GRANPAL ECO pod owies ale majac kawalek lasu to na wode w lato czy na wrzesnowo - pazdziernikowe wieczory moza palic drewem na noc aby rozpalic i na CWU.

 

W sasie agroeco nazdjeciu sa dwa slimaki to ten dolny wrzuca to na palenisko?

 

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/schematy_2011_v2/agro-eco_17_58kw_v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia , mianowicie temp. spalin . Czy do tego sterownika mogę podłączyć takowy ?

 

Z załączonego schematu wynika że jest wolne miejsce na " dodatkowy czujnik" . Chodzi mi tylko i wyłącznie o funkcję informacyjną.

 

Czy po zamontowaniu czujnika będzie wyświetlana temp. spalin? Jeżeli tak to jaki czujnik kupić?

post-42972-0-38130900-1351160728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.