Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Mi przdstawicel KLIMOSZA napisal odwrotnie ze cytat "

Wydale mi się że palanie owsem w kotłach z palnikiem rynnowym to

nienajlepszy pomysł. Dysze doprowadzające powietrze mogą rozdmuchiwać owies,

poza tym na retorcie owies byłby zwarty, a na rynnie będzie się on

rozsypywał luzem co utrudnia zapłon kolejnych zarien."

 

 

 

W kazdej rynnie mozna palic owsem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia dla owsa:

 

Czas podawania 25 przy mrozach 30

Przerwa podawania - 47

Nadmuch 30 - 35

 

Praca podtrzymania - 25

Przerwa podtrzymania 27 min

Wentylator w podtrzymaniu praca - 15

Wentylator w podtrzymaniu przerwa - 10 min.

 

 

Przestałem palić owsem bo kupować się go po prostu nie opłaca, a w zeszłym sezonie miałem go za darmo.

Lepiej tak jak ktoś wspomniał w miejsce owsa zasiać pszenicę - sprzedaż i kupić ekogroszek.

Masz racje kolego,ja pochodze z terenow rolniczych,takze w kolo pelno owsa,cena tez rozna.Sprawdze sobie te Twoje parametry przy tych mrozach,narazie jade na tych co mam,pali mi przy ogrzewaniu budynku 105m2 i 140l wody 30kg owsa na dobe,nie wiem czy to dobry wynik,ale juz nie kombinuje,bo czasem przy roznych ustawieniach dymi mi sie z awaryjnego otworu na podajniku,jak dzwonilem do Defro to powiedzieli ze zbyt oszczedne ustawienia mialem.A co do palenia to narazie przy tych temperaturach jade na trybie letnim a co 2-3 doby przelaczam na ogrzewanie na jedna noc,bo inaczej nie usiedzimy w domu,bez sensu tak palic zeby paradowac po domu w krotkich spodenkach.Dzieki Ci wielkie za fatyge z tymi parametrami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie przy obecnych temperaturach wynosi 16,6 kg.W domu jest 22 23 stopnie i kociol dodatakowo ogrzewa cwu.Dodam ze pale czeskim ekogroszkiem.530 ZL TONA

Zaladowany na maksa do pelna podajnik wystarczyl na 12 dni .Piec to defro duo uni 15 kw.DO ogrzania mam okolo

100 m2 Jak myslicie to dobry wynik??Dom jest nowy ocieplony. Mieszkamy i palimy pierwszy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje ten wegiel w workach po 40 kilo weszlo mi 5 fakt ze klape ledwo zamknelem i ostatni worek to juz z wiaderka wrzucalem ale poprostu chcialem sprawdzic na ile wystarcza pelny podajnik . Normalnie jak juz podajnik jest pusty i bez upychania po sam wlaz wchodza 4 worki 160 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc>W końcu ktoś z takim samym kotłem jak mój.Byłem długo ciekaw ile inni sypią do podajnika kiedy to producent mówi,ze wejdzie 250 kg...u mnie to samo 160kg plus troszke i koniec.Wynik twojego spalania przy obecnych temperaturach uważam za bardzo dobry,zwłaszcza,że groszek jest jaki jest... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 kilo ciekawe gdzie oni to chcieli by zmiescic. Cos ich troche ponioslo z ta pojemnoscia zasobnika No groszek ma niby 20mj.W sumie nie palilem dluzej innym wiec ciezko z porownaniem jak by wychodzilo zuzycie na polskim.A mam pytanie ja u ciebie z sadza bo w moim kotle jest jej bardzo duzo .Czyszczenie raz na tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sadzy to spróbujcie założyć tuż nad palącym się paliwem stożek ceramiczny - powinna na nim wytrącić się sadza w trakcie palenia. Mój palnik jest podobny do rynny i mam zawieszony stożek którego omywa płomień i rozgrzewa do jasno czerwonego koloru a zarazem widać na jego powierzchni jak osadza się sadza która po chwili znika. Ustaliłem wysokość wg wskazówki producenta i wspawałem go do ściany wymiennika. Mam spokój z sadzą a spalanie jest wydaje mi się bardziej efektywniejsze.

 

 

 

post-24904-0-83773800-1352977618_thumb.jpg

post-24904-0-85586800-1352977754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucke napisalem ci prywatna wiadomosc . odczytales ?

Tak odczytałem i na prędce odpisałem, bom jeszcze po rybach sie nie ogarnął :)

ad kol YOGI 440- nasmaruj tu jak możesz jakie masz nastawy w kotle swoim tj jakie ustawienia w trybie pracy i jakie masz w podtrzymaniu z dmuchawą włącznie,byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie przy obecnych temperaturach wynosi 16,6 kg.W domu jest 22 23 stopnie i kociol dodatakowo ogrzewa cwu.Dodam ze pale czeskim ekogroszkiem.530 ZL TONA

Zaladowany na maksa do pelna podajnik wystarczyl na 12 dni .Piec to defro duo uni 15 kw.DO ogrzania mam okolo

100 m2 Jak myslicie to dobry wynik??Dom jest nowy ocieplony. Mieszkamy i palimy pierwszy sezon

Kolego mozesz podac swoje ustawienia na tym piecu?Mamy ten sam piec i ta sama powierzchnie do ogrzania,i tez mieszkamy i palimy pierwszy sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz smaruje hehe

A WIEC MOJE NASTAWY TO

TEMPERATURA ZADANA 70 STOPNI

CZAS PODAWANIA 10 S

CZAS PRZERWY PODAWANIA 30 S

WENTYLATOR 30%

HISTERYZA 2STOPNIE

PRACA PODTRZYMANIA 30 S

PRZERWA PODTRZYMANIA 25 MIN

WENTYLATOR W PODTRZYMANIU PRACA 20 S

PRZERWA WENTYLATORA 12 MIN

Ostatnio troszke zmienialem czasy w podtrzymaniu ale popiol wyglada podobnie wiec chyba nie ma juz co kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeczcze jedna rzecz mnie interesuje .Na kotle jest naklejka minimalna temperatura wody zasilajacej instalacje 65 st i minimalna temperatura wody powrotnej 55 st A duzo osob ma zadana 60 st . A jak to jest u was LEOS I LUCKE?? I czy macie zawor 4 drogowy i do tego silownik zamykajacy go ?Ja ustawilem ochrone powrotu na 55 stopni i jezeli woda powrotna jest zimniejsza silownik zamyka zawor.Nie wiem czy dobrze mam to ustawione ale tak chyba powinno byc.

 

A DO LEOSA W moich ustawieniach jest dlugi czas podawania powiewaz wegiej jest mniej kaloryczny i sie szybciej wypala.Jesli palisz zwyklym groszkiem moze ci sie nie zdarzyc spalic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj ustawiłem swojego DDU 25 kW na 70 stopni ( miałem 55 lub 60 st ) i częste przedmuchy w postoju : co 3 min dmucham 20 s. i wtedy wydmuchuje mi pieknie dym z kociołka.

 

Mam zawór trójdrożny więc na grzejniki sobie wyreguluję temp. aby nie przegrzewać mieszkania.

 

Zobaczymy po tygodniu jaki bedzie stopień odłożonej sadzy na ściankach i półkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zarastanie sadza jeszcze nic nie poradzilem..Testowalem wartosc nadmuchu od 60 nawet do 20% i kociolek i tak zarasta sadza.Co ciekawe znajomy ka piec klimosza ling duo .Pali tym samym weglem co ja .Pokazywal mi swoj kociol i ma duzo mniej sadzy.To co u niego zebralo sie w 3 tygodnie u mnie jest w tydzien.To chyba konstrukcja kotla rynna plus ruszt wodny powoduje taka milosc sadzy .Ten znajomy ma retorte zwykla i jest jej duzo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeczcze jedna rzecz mnie interesuje .Na kotle jest naklejka minimalna temperatura wody zasilajacej instalacje 65 st i minimalna temperatura wody powrotnej 55 st A duzo osob ma zadana 60 st . A jak to jest u was LEOS I LUCKE?? I czy macie zawor 4 drogowy i do tego silownik zamykajacy go ?Ja ustawilem ochrone powrotu na 55 stopni i jezeli woda powrotna jest zimniejsza silownik zamyka zawor.Nie wiem czy dobrze mam to ustawione ale tak chyba powinno byc.

 

A DO LEOSA W moich ustawieniach jest dlugi czas podawania powiewaz wegiej jest mniej kaloryczny i sie szybciej wypala.Jesli palisz zwyklym groszkiem moze ci sie nie zdarzyc spalic .

Kolego ja tak naprawde nie odpowiem Ci na to pytanie,dopiero jak sie skontaktuje z mezem,poniewaz ja sie po prostu na tym nie znam co ja tam mam w tej kotlowni,moim zadaniem jest palic tak zebym miala cieplo,no i narazie mam,tylko wydaje mi sie ze w podtrzymaniu jest troche krotko,tak max.30 min,a histereze mam ustawiona na 5st,chyba za duzo?.A odnosnie Twojego wegla,to ja jeszcze chwilowo,dopuki maz nie wroci,pale jeszcze owsem,ale jest koncowka,no i chcemy sprobowac jak to bedzie wygladac na ekogroszku.Choc jak pisalam pale pierwszy sezon od wrzesnia,no i chyba nie wychodzi tak zle na tym owsie,na dobe przy terazniejszych temperaturach spalam do 30kg.Tylko nadal nie wiem czy te ustawienia mam ok,dlatego napisalam do Ciebie bo masz ten sam piec i ta sama powierzchnie. A na moim piecu mam taka naklejke>Dopuszczalna temp.zasilania 120st,Max.dopuszczalna temp.robocza 90st,Membrana max.temp.70st <nie wiem czy o to Ci chodzilo>.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha,no i nigdzie nie mam napisane jaka jest pojemnosc podajnika,z tego co sypie to wychodzi mi jakies 130kg<owsa oczywiscie>Czy to mozliwe,nie za malo? No i dodam jeszcze ze temperature zadana na kotle na dzien dzisiejszy ma ustawiona na 50st,z tego co piszesz kolego Yogi mam duzo za mala? Wiec musze nastawic przynajmniej na 60st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.