Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna sprawa,że to miał.Ale wracając do ciebie kol.Balzak -mówisz,że się poprawiło,powiedz mi jeszcze ile czasu chodzi na tych nowych ustawieniach...? Może wystarczy teraz skorygowac nadmuchem powietrza te dopalanie jeśli napewno miał jest niedopalony.Daj dmuchawe o 10 w góre i obserwuj co bedzie po 2 godzinach.ale są postępy,ciekawe jak będzie w podtrzymaniu.Powiedz jeszcze mi jaka max tem osiągnał kocioł?? mozna by o te 5 sekund wydłużyc przerwe podawania zeby bardziej dopalał,wszystko zależy od tego jak wysoki płomien jest i czy sięga rusztów,czy sie ładnie nad deflektorem rozbija..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom stary z lat 70 z cegieł ok. 210 m2

 

Wszędzie okna plastikowe .

 

Ocieplony w połowie tylko piętro ( po remoncie : mury ok. 30 cm ( wełną 10 cm od środka i na zewnątrz 5 cm styropianu) i dach ocieplony wełną 15 cm .

 

Parter tylko mury ok. 40 cm.

 

Grzejników jest 18 szt.

 

Z czego na parterze : jest 9 szt starych żeliwnych żeberkowych bez termoregulatorów w instalacji grubszych rur metalowych.

 

Na piętrze : 9 szt nowych panelowych KERMI z termoregulatorami Danfoss w instalacji cienkich miedzianych rurek.

 

Piec pracuje z zaworem 3 drożnym ustawionym tak aby na grzejniki szła nie za gorąca woda ( u mnie to 3,5 w skali 0 - 10 )

 

Podgrzewany jest także bojler z wężownicą 80 l dla jednej osoby

 

Ja na piętrze mam drugi bojler elektyczny nie podłączony do pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymaniu trzyma w zależności jaka temp na zewnątrz jest .

 

Jak było cieplej dwa dni temu ok. +12 stopni w dzień to potrzafił nawet 1 godz. 20 min trzymać

 

Dzisiaj były w ciągu dnia tylko + 3 stopnie to juz trzyma ok. 30 - 40 min

 

Prace podtrzymania mam tak ustawioną : praca podajnika 25 s. co 18 min , wentylator 40% co 6 min przez 30 s.

 

Żeby nie siedzieć w kotłowni z długo to ustawiłem sobie kamerę w telefonie przed wyświetlaczem na piecu .

 

Później oglądam film z czasomierzem i pieknie można wszystko wyliczyć po korekcie zmian :-)

 

Tryb praca mam taki : podawanie 15 s. co 80 s. , wentylator na 40 % .

 

Eko groszek Pieklorz z kopani Bobrek kupiony był suchy na początku sierpnia .

Hej mam podobne ustawienia z tym,że przerwe mam ustawioną na 46 sekund,mam dużo spieków ale przy wydłużeniu przerwy było gorzej-jest to akurat u mnie wina taniego opału,u ciebie sytuacja ma się lepiej,.ale pisze,ze mój kocioł zachowuje się identycznie jak twój i tak samo stoi w podtrzymaniu.dobija do 60C po czym przechodzi w podtrzymanie i jeszcze wskakuja te 4stC pojawia sie 64C na kotle i tak sobie trzyma dosyc długo,pozniej spada tak jak u ciebie,przy rozruchu ponownej pracy spada tez tak jak u ciebie z tym,że szybciej dobija spowrotem do 60stC.moze dlatego,że na palniku większy kopczyk mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek pięknie ożył aż miło.....

 

Dzisiaj zasiadłem do korygowania swoich nastaw zgodnie z zaleceniami i jest lepiej............w kotle piekieło. Chociaż nadal niedopala.

 

Winę zwalam na karb złego węgla, jutro jadę po inny celem sprawdzenia . powiem jedno....zdecydownie lepiej idzie praca po włączeniu

 

PIDa ( Piwko & Drink ) od razu cieplej :-)

 

Wrzucam kolejny film, zredukowałem nadmuch na 19 % , czas podawania 11sek, przerwa 52sek. Skrócenie przerwy powoduje że spada

 

żarzący się węgiel:/

 

Poradźcie czy kręcić mocniej wentylatorem. ?

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że udało się poprawić.Jeśli klapke wentylatora masz tylko uchyloną tak jak to powinno byc to możesz troszke podkręcic dmuchawe na te 28% np i obserwuj.Jak u mnie brałem poniżej 25% to słabiutko szło i niedopalało węgla ale ustawienia były juz dosyc dobre. Podkręc do 28-30% moc wentylatora i zobacz co będzie.A jak z podtrzymaniem..? ładnie mu idzie wszystko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powinno byc?tylko co to znaczy :-) - umnie uchylona na jakieś 2 cm

z podtrzymaniem to jeszcze nie walczyłem przyznam szczerze i jadę na ustawieniach 25sek/ 18 min, wentylator 14sek/14 minut.

zauważyłem że w podtrzymaniu wypala się wszystko na rynnie i węgla jest za mało bo po przejściu w prace trzeba czekać dość długo

żeby uzyskac spalanie jak na filmie.

Ciekawi mnie również spalanie : w tym tygodniu (od poniedziałku ) zużyłem 70-75 kg. Temperatura na chacjendzie 22-23 C.

W ciągu dnia kocił praktycznie w podtrzymaniu (reg. pokojowy działa - jest w złym miejscu:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na film chyba juz 5-ty raz myśle,że nadmuch powinieneś zwiększyc o te 10% bo płomien strasznie leniwie sie buja.. A co do podtrzymania to masz podobne jak ja z tym,że u mnie inna praca wentylatora.U ciebie jest tak,że dmucha na 4 minuty przed podaniem kolejnej "dawki węgla" tak samo miałem i miałem cholerny problem z tym,żeby szybko dobił spowrotem do 60stC zadanych na kotle. Przestawiłem ustawienia wentylatora i takie mam ustawienia ogólnie podtrzymania przerwa podtrzymania 18 min , praca 20-25 sekund(reguluje sobie w zależności od tego czy wiatr wieje na dworzu czy coś) i teraz wentylator: przerwa to jest 18min 45 sekund,praca 20-25(też reguluje w zależnosci od tego czy w danym worku był suchy groszek) i tak to wygląda,że jak kocioł przejdzie w stan podtrzymania to po 18 minutach podaje węgiel przed 20 sekund po czym Po kolejnych 25 sekkundach załącza się wentylator na 20-25 sekund . Powtórze kolejny raz,że dobrze jest po zmianie ustawien w opcji podtrzymania wyłączyc i włączyc kocioł bo sterownik mi dwa razy zaczął liczyc te nastawy od momentu nacisnięcia "zatwierdz"na wyświetlaczu I tak żar na palniku zawsze mam,po przejsciu w stan pracy trwa około 10 minut zanim piec nabije do zadanej temp ale idzie mu to płynnie.Ogólnie jak wyłącze kocioł to po trzech godzinach moge go włączyc i ruszy z tym co było na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powinno byc?tylko co to znaczy :-) - umnie uchylona na jakieś 2 cm

z podtrzymaniem to jeszcze nie walczyłem przyznam szczerze i jadę na ustawieniach 25sek/ 18 min, wentylator 14sek/14 minut.

zauważyłem że w podtrzymaniu wypala się wszystko na rynnie i węgla jest za mało bo po przejściu w prace trzeba czekać dość długo

żeby uzyskac spalanie jak na filmie.

Ciekawi mnie również spalanie : w tym tygodniu (od poniedziałku ) zużyłem 70-75 kg. Temperatura na chacjendzie 22-23 C.

W ciągu dnia kocił praktycznie w podtrzymaniu (reg. pokojowy działa - jest w złym miejscu:/)

 

Ustaw sobie podtrzymanie tak jak u mnie ( kilka postów wyżej podawałem) i piecyk szybko wstaje do normalnej pracy .

Za długie przestoje masz w przedmuchach i trochę z krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze poczekać aż przejdzie w tryb pracy,żeby nagrac .Ale zaraz wrzuce link do filmiku który wcześniej wrzucałem kiedy walczyłem jeszcze z ustawieniami kotła,żeby za bardzo nie spiekało dlatego czasem przerwy sie nie sugerujcie ani też nastawami w trybie podtrzymania..żar mam taki jak na filmiku i płomien praktycznie taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skróc czas przerwy ale nie zwiekszaj mocy wentylatora bo pospieka się wszystko.Fachowcy powtarzają,że koryguje sie kotły za pomocą tylko jednego parametru,jak sie reguluje jednym to drugim już nie(jednocześnie) chyba,że ktoś w ogole ma jakies z kosmosu wzięte nastawy i nic sie nie pali albo cos podobnego.najpierw zakombinuj ze skróceniem przerwy,to zwiekszy ilosc paliwa na palniku a te 40% dmuchawy to napewno rozbuje,bo paru(nastu nawet) godzinach zobacz co sie zmieniło i wtedy myśl co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze koledzy ze macie bardzo mocno rozstawione "rogi" tzn tzw powietrze wtórne. Chyba tez tak ustawie i sprawdze jakie wyniki. Choć u mnie w sumie nie ma problemu z dopalaniem. Nawet zaledwie przy 20 % nadmuchu robi się szlaka, Pójde jeszce w dół. A moze po prostu mam za duża przerwe w podawaniu. Relacja 1-8. Ale szybko dochodzi, więc myśllałem ze tak styknie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatykajcie sobie te rogi całkowicie, bo przy tym węglu co na filmach robią więcej szkody niż pożytku.

PW potrzebne przy czechu, biomasie i ew przy typie 31,1 na dużej mocy, wtedy gdy płomień jest bardzo długi i ma czerwonawe końcówki.

Tu widać bardzo krótkie płomyki, takie jak z węgla typu 32 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w soboty do 21ej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ktoś montował i wymyslił te rogi???

 

Macie jakiś domowy sposób na zatkanie ich?? to może zrobie jakieś testy

 

Lucke jakie masz rogi skierowane do dołu czy może takie jak teraz w tych palnikach montują??

jutro wrzuce fotke tego jam mam je skierowane.wydaje mi się,że normalnie-nie wiem jak "teraz " je montują u mnie ida w dół ale rozsunięte mam na boki. Fajnie,że kol.TIMON włączył się do akcji,dłuższy czas temu naprowadzał mnie na poprawe ogromnych spieków własnie skracaniem przerwy w podawaniu.Swego czasu i to przy byle jakim groszku popiół miałem rewelacyjny i węgielek dopalał się pięknie.Teraz spieki mam mniejsze lub wieksze .Myślałem też,że to niedopalony węgiel więc przesiałem wszystko przez sito po czym poszedłem"za płot" do matuli swej i wrzuciłem do kotła zasypowego razem z węglem.. niestety wszystko co wrzuciłem od siebie pozostało niemal,że nietknięte .A są bryły wielkości kamieni niektóre i wyglądają tak jak by tylko obwódka była węglem a reszta jakimś ceglanym sprasowaniem opalonym ciemnym kolorem... Poddałem sie bo wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia i doszedłem do tego co najważniejsze chyba-dobrego podtrzymania,szybkiego przejscia do tem zadanej z podtrzymania i w miare dobrego zużycia groszku jak na obecne temp panujące na zewnątrz( około 17kg na dobe z grzaniem wody) dom 170 m2 ponad po podłodze ytong24 plus12cm styropian docieplone poddasze i skosy,wszedzie grzejniki i w lazienkach podłogówka...Jak mam za duże spalanie to smiało możecie mnie opierniczyc i zapodac nowe wyzwanie chociaż cieszył bym się gdybym powrócił do fajnego popiołu i dopalonego groszku..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam obecny palnik APPS UNI i jego dysze powietrza wtórnego, jak pewnego razu był u mnie serwisant z DEFRO i mi zaproponował abym swoje dysze skrócił do tego stopnia jak teraz są wykonywane tylko co to ma dać?? może ktoś podpowie to może jednak przerobie te albo dorobie drugie i bedzie można porównać

 

post-34154-0-93810200-1351357020_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucke

nie wiem czy się bawisz w jakieś statystyki ale zważ ile wsypujesz kg eko do zasobnika i potem ile z tego kg wygarniesz popiołu. Jeśli jest poniżej 10% to jest dobrze. jeśli spieki takie jak opisujesz to raczej z nadmiaru niż z braku powietrza, no chyba że Ri węgla bardzo wysokie. tutaj jednak przy Twojej konstrukcji palnika więcej powie Vernal jak zaradzić- ja mam jakotaką wiedzę tylko jeśli chodzi o klasyczne palniki.

ilość spalonego węgla to rzecz indywidualna i nawet dwa domy o tej samej powierzchni będą się poziomem spalania różnić z powodu wpływu wielu czynników. ważniejsze raczej jak się spali daną ilość opału.

 

PS

włączyłem się z hasłem o casto bo małżonka pracuje i wiem do której- zresztą dziś też w fabryce więc nie krzyczy że siedzę na forum :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do marketu, kup worek - drugi czecha. Tylko sprawdź co wsypujesz, bo tam ostatnio dają kawałki granitu wielkości 10x7x4 cm w prezencie.

Ustaw mu podawanie ok 3,5 kg/g, lub domyślne w sensie fabryczne, dopasuj nadmuch i po ustabilizowaniu się spalania obejrzyj i oceń płomień.

Następnie porównaj go do tego co jest obecnie i zatkaj te ... rogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem dzisiaj przerwę podawania na 55 s. przy podawaniu 15 s.

 

Piecyk zaczął szybciej dochodzić do zadanej temp ( 60 stopni )

 

Zajmuje mu to teraz od 10 - 14 min.

 

Próbowałem różnych nastaw wentylatora zrobiłem testy na : 27 % , 40 % , 60 % ( klapka na wentylatorze uchylona na ok. 2 cm )

 

27 % : czas dojścia do zadanej C.O 10-11 min.

 

40 % : czas dojścia do zadanej C.O 12 min.

 

60% : czas dojścia do zadanej C.O 14 min. i tu strasznie gorący czopuch !

 

Przestoje na wszystkich ustawieniach wachały się miedzy 30 - 40 min

 

Czyli lepiej wentylator ustawić na mniejszych obrotach jeśli nie ma większej różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.