Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dom 130m2 + 30m2 garaz przewaznie nie ogrzewany, dom rok budowy

1995 , sciany zewnetrze suporex 24 + 5cm styropian + 12cm suporex +

2cm tynk. okna plastik 3 szybowe energoszczedne. Bojler 120L

 

 

defro duo uni 15kw albo agro uni 15kw wystarczy na taki dom

/?

 

I co wybierac:

 

PER EKO KSP DUO 15KW

 

DEFRO DUO UNI 15

 

DEFRO AGRO UNI 15KW

 

 

SAS ASGRO ECO 17KW

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiedz jak czyścisz kociołek bez jego wygaszania?? czy czyścisz tylko komorę spalania czy i kanały które odprowadzają spaliny?? Ja mam Defro eko duo uni i tak sie nad tym zastanawiam właśnie

 

ps. a na podłogówkę masz oddzielną pompę??

 

aha i jaki masz sterownik na swoim kociołku zamontowany??

Jak czyszcze? Otwieram klape od zasobnika i wsłuchując sie w przecudne piszczenie informujące o otwarciu klapy rozpoczynam czyszczenie własnie od kanałów dymowych po czym jade w dół.Dostałem wraz z kotłem zestaw do czyszczenia do którego dokupiłem latarke na głowe która poprawiła prędkośc czyszczenia i tak w ciągu dosłownie 10-ciu minut oczyszczam scianki kotła i drzwiczki od wewnątrz i ruszta lekko.Kązde drzwiczki do czyszczenia otwieram oddzielnie tj podnosze klape-otwieram górne drzwiczki,przejade wyciorem i tą szpachelka-zrzucam to co sie nagromadziło półke niżej po czym zamykam powoli drzwiczki i otwieram te niżej i tak dalej.wiadomo,że cały ten syf zlatuje i do popielnika i na palnik brudząc go w jakims stopnu ale zaraz po wyczyszczeniu i zamknięciu klapy od zasobnika wchodze w "praca ręczna i uruchamiam wentylator na chwile na większą moc zeby zdmuchenlo pył z palnika i po minucie wychodze wciskając okienko wyjdz i kocioł spowrotem wchodzi w swój tryb auto,.Przewaznie nie trzeba tego robic bo pierwsze kilka czyszczen zanim ogarnałem to temperatura spadla albo lekko wyziębiłem piec na tyle ,że po zamknięciu klapy od razu podał groszek i zaczął dmuchac w trybie pracy,zalezy jak sie trafi.czyszcze tak piec od zeszłej zimy i nic złego sie nie stało.Odkręcałem nawet kilka razy te całe ramie na którm jest zamontowana dmuchawka a ktore nachodzi na otwór doprowadzający powietrze do palnika Do którego to jest specjalna łopatka(ta płytka szeroka) którą wsuwasz do końca i wyciagasz to co wpadło przez otwory powietrzne do palnika.musze powiedziec,że stosunkowo niewiele syfu sie tam zbiera i to bez względu na to czy sie czysci na wyłączonym piecu czy na włączonym.Powinno sie piec gasic tylko zastanawiam się po co skoro przy wprawnej ręce czyszczenie to pare minut i tak samo żar na palniku jest .

A podłogówka ....Nie mam dodatkowej pompy.,mam tylko te zawory RTL z głowicami .

Sterownik w kotle to AG LUX .Kocioł zakupiony w zeszłym roku,teraz widze,że z wyglądu sie nieco zmienił tak jak i parametry palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 130m2 + 30m2 garaz przewaznie nie ogrzewany, dom rok budowy

1995 , sciany zewnetrze suporex 24 + 5cm styropian + 12cm suporex +

2cm tynk. okna plastik 3 szybowe energoszczedne. Bojler 120L

 

 

defro duo uni 15kw albo agro uni 15kw wystarczy na taki dom

/?

 

I co wybierac:

 

PER EKO KSP DUO 15KW

 

DEFRO DUO UNI 15

 

DEFRO AGRO UNI 15KW

 

 

SAS ASGRO ECO 17KW

 

???

Gdybys kupił kocioł taki jak mój i w takiej samej konfiguracji z takim samym palnikiem to mysle,że był bys zadowolony.Problem w tym,że defro cos pozmieniało w kotłach.Jak ja kupowałem swój kocioł Defro duo uni 15 to na stronie w tabelce w okienku o nazwie"max powierchnia do ogrzania" było napisane do 200m2 .a zakres mocy był od 8-24KW i tak tez mam na tabliczce znamionowej i na wszystkich dokumentach od kotła.Gdy wchodze teraz to raz,że kocioł sam wygląda nieco inaczej( góra kotła i posadowienie sterownika zmienili) dwa, w okienku max powierzchni do ogrzania jest 150m2 a trzy zakres mocy jest od 4,5-15KW więc musieli zmienic palnik albo coś jeszcze(nie sprawdzałem jeszcze wymiarów) i teraz trudno powiedzieć,żeby się nie okazało,że jest za mały.Ja sie bałem kupując kocioł o symbolu 15 ale "zaufany" sprzedawca wyjasnił i pokazał,ze mój kocioł zasuwa w przedziale mocy od 8-24 kw i starczy na ponad 170 m2 no i sie chłopina nie mylił,tutaj nie wiem,Jutro się dowiem bo człowiek działa tylko z defro w sumie i napisze tu dla ogółu co oni tam pozmieniali w tych kotłach.O innych kotłach ktore wymieniłes mało czytałem.Mam gdzies zapisane kotły ktore brałem pod uwage szukając przy budowie dla siebie to na tamten czas duzo porównywałem i czytałem, wiem,że był to krs aqua coś tam.. i cichewicz chyba chociaż musze tu odkopac w papierach od budowy,to mam tam całe specyfikacje i inne pierdoły no i w zakładkach miałem tutaj linki z forum ale zaktualizowałem przeglądarke i nie ma.Stare moje posty tutejsze tesz widze,że poszły gdzies.Postaram sie poszukac w domowym segregatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz przegladam fora i opinie od jakiegos czasu . Ale cichewicz nie ma palinika rynnowego bodajze a ja wlasnie takiego szukam retora nie wchodzi w gre poniewaz bede opalac owsem i pelletem a na jesieni i w lato na CWU rozpalic drewna na ruszczie awaryjnym.

 

Jest jeszcze Klimosz MultiDuo NG ktory ma rusz awaryjny zeliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam o tym tak fachowego pojęcia jak co niektórzy koledzy kórzy poprzez długie godziny spędzone w kotłowni wypracowali sobie niejako ciekawe hobby a dzięki to którym można zaczerpnąc troszke wiedzy.Z mojego punktu widzenia kocioł który ma dla nas pracowac przez wiele dni miesięcy i lat powinien być raczej dobrej klasy z dobrej jakości materiałow od dobrego producenta.Ja wiem,że to ma sie palić ma podawac i ma być ciepło a walory estetyczne na samym końcu ale nie każdemu to akurat przypasuje bo kolor nie będzie współgrał z np drzwiami i oknami :) ja wiem,że to śmieszne ale niektórzy tak mają i już.Mi kolor absolutnie nie przeszkadza :) ale estetyka co niektórych kotłów pozostawia dosłownie "troszke "do życzenia a mamy wkońcu XXI wiek i wchodząc do kotłowni powinnismy sie cieszyc sprzętem który ogrzewa nasze domostwo bez względu na jego cene która jest w przypadku chyba każdego kotła z podajnikiem nie mała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Czym opalasz w swoim i jak co to wychodzi miesiecznie koszt opalu?

 

Ja na przyklad bede mial owies z wlasnego pola to jest co innego , ale glownie owies w palniku rynnowym. I mam dylemat a asterownik to myslalem nad AG-LUX z PID. Kozystasz z zoworu 4d? I skad jestes i ile wzol serwis za montaz kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zasadniczego paliwa używam eko groszku i to najtańszego w promocji z castodramatu... Oczywiście im drozszy groszek tym mniej popiołu było i mniej sadzy w kotle.Sam interesowałem się owsem mimo,że mieszkam w mieście i dostęp do takich zasobów mam ograniczony(mam na mysli po znajomości spod miasta) a cena normalna dośc wysoka.Owies tańszy ale idzie go więcej i to dośc znacznie..Fajnie z owsem i pelletem bo popiołu praktycznie nie ma i sadzy minimum no i komin czysty. Sterownik u mnie to AG LUX raczej bez pid-a a zawór 4d działa u mnie od pierwszego uruchomienia kotła-nie kojarze juz nawet i nie chce skłamać ale chyba on Musiał być żeby servis go zamontował i gwarancje podbił.. Cena za pierwsze uruchomienie kotła z założeniem pomp i podłączeniem wszystkiego do przygotowanej wczesniej instalacji to było cos koło 250 albo 150 zł.to tez musiał bym odkopac w fakturach.Ale człowiek miły i uprzejmy jest pod telefonem 24H i zawsze mi służył pomocą.Zawór 4d mam z "wity" i ustawiony mam pomiędze 2-3 .Jak przyjdą mrozy to będe mógł cos więcej powiedziec na temat jego działania bo poprzednią zime nie mieszkalismy jeszcze i domek grzalismy od posadzek do tynków i wszystkie stare kalkulacje są do kosza.teraz i spalanie w miare dobre jak na ten czas i praca też. kosztów nie liczyłem jeszcze ale przyjmuje do 20 kg groszku na dobe -zaznaczam,że przy obecnych temperaturach na dworzu.własciwie w zeszłym tygodniu jak w dzien było ok 8 a w nocy od 3-6C groszek po 680 za tone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat?Jakies opiniehttp://zawijan.wordp...ny-tak-czy-nie/A to nie jest tak ze hudraulik moze podlaczyc piec pod instalacje co, ale autoryzowany serwis musi zrobic pierwsze urucjomienie. Tak zawor 4d jest obowiazkowy zeby podbic gwarancje masz go razem ze sterowaniem?

 

Tez mysle nad AKM UNI 15KW.

 

cZYTALEM TROSZKE O RUSZTACH WODNYCH w piecach typu DUO czy u was tez tak sie dzieje ? Jak w tym artykule o zaraastaniu szybciej pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat?Jakies opiniehttp://zawijan.wordp...ny-tak-czy-nie/A to nie jest tak ze hudraulik moze podlaczyc piec pod instalacje co, ale autoryzowany serwis musi zrobic pierwsze urucjomienie. Tak zawor 4d jest obowiazkowy zeby podbic gwarancje masz go razem ze sterowaniem?

Już to kiedyś czytałem....niestety ja mam ruszt stały i nie narzekam,chociaż wróć....narzekam bo musze częsciej czyścic kocioł,pozatym?kazdy ma swoje ale.Co do podłączenia przez hydraulika to tak,zgadza się ALE ja z hydraulikiem zapytałem zamawiając kocioł do jakiego etapu możemy iśc z instalacją w strone kotła w łasciwie to od niego....I tutaj zależy od servisanta w danym miescie,rejonie jak servisant sobie zyczy albo czego sobie nie życzy i chce sam zrobić.Mój podłączał pompy,sterowanie,sterownik,pokojówke delty,cos tam jeszcze ale jak sam powiedział niektorzy w róznych rejonach Polski róznie sobie życzą.Zawór 4d trzeba dokupić do kotła ja mam "wita" bez żadnego sterowania,normalnie ręcznie się go ustawia.Chciałem pogodówke wczęsniej ale pokojówka ta delty radzi sobie wystarczająco dobrze i więcej sam zaoszczędze niz automat za mnie, zwłaszcza,ze mieszkam z żoną we dwoje i nie lubimy za dużo ciepła w chałupie.20,5 -21 C przy obecnej aurze to jest tak ciepło w domu,że po garażu czy kotłowni można w gaciach chodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam pieca na

 

Dom 130m2 + 30m2 garaz przewaznie nie ogrzewany, dom rok budowy

1995 , sciany zewnetrze suporex 24 + 5cm styropian + 12cm suporex +

2cm tynk. okna plastik 3 szybowe energoszczedne. Bojler 120L

 

 

 

I DEFRO EKO UNI MA min 19kw co jest dla mnie za duzo stanaowczo? Szukam czegos kolo 15kw, wiem mozektos jak sie sprawuje AKM UNI?

 

Tu propozycja KLIMOSZA http://www.klimosz.p...z-multiduo.html

 

Albo SAS http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-agro-eco.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że te 19 KW było by idealne,bo zapas mocy jest zawsze wskazany.130m2 plus garaż 30 daje 160m2.U mnie w garażu też dość dużym mam grzejnik i początkowo uparłem sie nie ogrzewać garażu ale jak temp ostatnio spadła do 3st w nocy to w garażu odkręciłem jednak zawór na ""mniejszą połowe".

15 Kw też powinno wystarczyc,należało by policzyc ile kw na metr przy dzisiejszych przelicznikach u ciebie wychodzi (zapotrzebowanie na ciepło).Ja za godzinke zadzwonie do człowieka z defro i podpytam o te nowe piece o oznaczeniu 15 i zapytam czy istotnie sie różnią palnikami i ich mocą.I powtórze raz jeszcze-ja mam kocioł 15 ale zakres mocy jego to 8-24 kw a teraz widze ze 15-tki mają zakress od 4 do 15 kw więc bez zapasu mocy.Defro ma też wysoką sprawnośc.

ps.fajny ten klimosz ciekawie wygląda i dosc prosto w budowie,sas natomiast jak dla mnie niet...ale oba zbierają dobre noty chociaż nie wiem czy nie przeważa klimosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie w dalszym ciągu walczę z nastawami ponieważ piecu nie dopala mi grochu.

 

Załączony film obrazuje pracę na nastawach:

 

-podawanie - 7s , przerwa- 40 s,

-wentylator- 60 % ( przesłona w 1/4 odsłonięta)

 

Nie za mało węgla na palniku ?

 

Proszę o porady.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz za duzy nadmuch i widać ze powstają spieki. i jeszcze co bym zrobił wydłużył przerwę podawania, możesz jeszcze bardziej te dysze wtórnego powietrza na boki rozchylić bo ogień jest postrzępiony jak dasz bardziej na boki płomień będzie dłuższy

 

ps. jakim grochem palisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie w dalszym ciągu walczę z nastawami ponieważ piecu nie dopala mi grochu.

 

Załączony film obrazuje pracę na nastawach:

 

-podawanie - 7s , przerwa- 40 s,

-wentylator- 60 % ( przesłona w 1/4 odsłonięta)

 

Nie za mało węgla na palniku ?

 

Proszę o porady.

 

 

Pozdrawiam.

Moim zdaniem to po pierwsze masz zbyt krótki czas podawania i zwiekszył bym go do 12 na początek(na pare godzin i poobserwował) bo te 7 w stosunku do 40 to średnio jak na ten palnik i druga sprawa nadmuch zmniejszył do 35% powiedzmy i wtedy obserwował czy to faktycznie niedopalony węgiel czy też spieki.

ps do kol.Balzak - naskrobałem na poprzedniej stronie wątku dłuższy post w twoją strone..czytałeś?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

 

Nadmuch zmniejszyłem do 30 % i obserwuję .

 

Co do podawania ustawiłem tak krótki ponieważ co niektórzy radzą mało a często a nie dużo i rzadko.(celem przemieszania paleniska)

 

Oczywiście sprawdzę podane nastawy i zdam relacje.

 

Co do węgla to jest to Jaret - plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale kiedy robią sie spieki a tak sie u ciebie własnie dzieje i płomien nie jest ładny i wysoki ani tez nie jest "obszerny" to trzeba rozłożyc temperature żaru i zmniejszyc nadmuch poprzez "skrócenie przerwy" ale u ciebie najpierw trzeba dopasowac czas pracy bo 7 sekund w stosunku do 40 to troszke mało i na filmiku widać,że palnik jest ledwo w połowie zapełniony paliwem.druga sprawa to powietrze-te 60% to tak wyglądało jak palnikiem ktos by to od spodu podgrzewał a nie kazdy groszek lubi takie szybkie i mocne palenie i poprostu sie spieka,zuzluje.Ale u ciebie ewidentnie powietrza o połowe za duzo mysle ze na początek te 35% jak pisałem wczesniej poprrawi sytuacje.Ja wiem,ze tych regulacji i korekt od z....... jest ale z czasem sam sobie bedziesz doregulowywał czasy pracy i przerwy a pozniej skupisz sie na pracy i przerwie podtrzymania bo to tez dosc istotne i ja jeszcze u siebie sam nad tym pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam regulator pokojowy i podobnie jak u ciebie przez większośc dnia przy obecnych tempereturach kocioł chodzi w podtrzymaniu.W tej chwili sprawdziłem dokładnie nastawy podtrzymania i jest tak: przerwa podtrzymania to 18 minut ,praca w podtrzymaniu to 20 sekund,wentylator w podtrzymaniu:przerwa 19 minut i czas pracy 20 sekund. Po wprowadzeniu zmian w podtrzymaniu i zatwierdzeniu wszystkiego ja wyłączyłem i włączyłem kocioł co by sterownik sobie na nowo ruszył z odliczaniem wszystkiego i jak dotąd jest dobrze. U mnie tez robiła sie ciepła ta rura,chodzi o to zeby żar był w miare rozłozony po palenisku i to co doładowujesz mu w podtrzymaniu zeby sie w tym okreslonym czasie tliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.