Skocz do zawartości

rem65

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 388 wyświetleń profilu

Osiągnięcia rem65

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. - spalanie pulsacyjne precyzyjnie dobranej mieszanki jest skuteczniejsze niż w kotłach z palnikiem -puszczenie spalin (komina) pod prąd w wodzie zasilającej zasobnik - powoduje, że spaliny są schładzane do wejściowej temperatury wody i ciepło z kondensacji pary oddają wodzie nie "kominowi" -umieszczenie całego kotła w zasobniku, skutkuje tym, że cała obudowa i wszystkie elementy kotła oddają ciepło do czynnika. Dzięki temu taki kocioł daje 4kWh więcej w m3 gazu.
  2. chyba nie jestescie jedynymi ludzmi na tym forum?
  3. W końcu jakaś naprawdę niekonwencjonalna alternatywa :) Warto też poszperać w tematach : HHO, Kapanadze, silnik potapowa, silnik magnetyczny. Bardzo ciekawe tematy
  4. Widzicie koledzy pulsatory to właściwie się nie psują..Mam kilka zainstalowanych i jak na razie od 6 lat zero awarii..
  5. pewnie że chcę i montuję kondensaty zresztą też :)
  6. zawsze są montowane na elastycznych przewodach
  7. no tak komin to pryszcz ale zanim to to się zspsuje to trzeba ze dwa trzy wieszaki zmienić nie licząc serwisów po drodze...
  8. To mit o tej głośnej pracy... Moich nowych klientów zapraszam przeważnie do obejrzenia i posłuchania pracy tego kotła przed decyzją o montażu. Naczytają się takich opinii ludzi którzy w życiu nie widzieli pulsatora pracującego na żywo. Osobiście uważam ten kocioł za genialny :) Mając tez porównanie z innymi kondensatami które też montuję naprawdę doceniam te jednostki.
  9. Pierwszy kocioł Pulsacyjny pracuje nieprzerwanie 28 lat . Produkcja seryjna od 1998 roku w Polsce zaczęły pojawiać się 2007 roku dziś około 1,5 tys pracuje na rynku Polskim , a największy rynek odbiorcy to Rosja ! Przy tworzeniu kotła PULSACYJNEGO oparto się na technologii wykorzystywanej do tej pory jedynie w lotnictwie – silnikach rakietowych V1 . Jest to jedyny kocioł w którym zastosowano w miejsce ciągłego płomienia serię 115 mikro-wybuchów na sekundę. Właśnie to opatentowane rozwiązanie polegające na zastąpieniu palnika przez komorę spalania daje przewagę kotła PULSACYJNEGO nad każdym innym konkurencyjnym gazowym kotłem kondensacyjnym. Bardzo niska temperatura spalin (pomiędzy 25 a 40°C) zapewnia doskonały odzysk energii oraz umożliwia wydech spalin bezpośrednio przez rurę (bez komina). Technologia PULSACYJNA pozwala na osiągnięcie niespotykanej sprawności, uśredniona powyżej 109% PCI, nieosiągalnej dla kotłów z palnikiem, a także niebywałej trwałości . Kocioł PULSACYJNY Auer nigdy nie będzie się zanieczyszcza od środka (wymiennik komory spalania) ,co dla jego właściciela oznacza wieloletnie użytkowanie bez utraty wysokiej sprawności . Oszczędność w zużyciu energii dochodzi do 40 % w porównaniu z tradycyjnymi kotłami gazowymi. Brak palnika niesie jeszcze jedną ważną korzyść – zbędna staje się regularna regulacja i czyszczenie kotła. – odchodzą koszty uciążliwego serwisu + dodatkowych części Kocioł PULSACYJNY jest bezkonkurencyjny także w dziedzinie ekologii. Emisja szkodliwych NOx wynosi zaledwie 10 mg/kWh (model 20kW) – czyli 6 razy mniej od wartości progowej niemieckiego znaku „Błękitnego Anioła” (65mg), co oznacza że kocioł PULSACYJNY Auer wyznacza nowe standardy ekologiczne . Ciekawostką jest również to ze komin można wykonać z rury PCV-U fi 50 gdzie koszt 10m komina waha się w zakresie 200-300 zł poza tym kondensat ma ph obojętne przez co w przypadku odprowadzenia ścieku do przydomowej oczyszczalni ścieków możemy go bez obaw odprowadzać bez neutralizatora skroplin.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.