Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika - rozliczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Idź w Home Assistanta. W wielu rzeczach jest prostszy (łatwiej cos zintegrować).

Jednak Domoticz też ma swoje zalety. Nie jest wcale tak, że Domoticz to szajs, a HA to rewelacja. Wszystkie te systemy mają swoje problemy, nie wszędzie wszystko działa tak jakbyśmy chcieli. Jednak HA będzie prostszy dla początkującego.

 

PS Rozwiązania z Tuya, polecam kompletnym laikom. To działa, można cieszyć sie smart domem lub namiastką domu inteligentnego, ale trzeba pamiętać, że jesteśmy zależni od chińczyków (chińskich serwerów).

Ja kupuję urządzenia tuya lub oparte na serwerach tuya i flashuję na alternatywny soft openbk, albo tasmotę.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wchodzę w tej chwili bleboxa. Całkiem fajne rozwiązanie. Jak ktoś nie ma instalacji przygotowanej pod smart dom, to to jest fajna alternatywa. Trzeba mieć tylko wifi. Sterowanie ze smartfona, lub komputera, lub tradycyjne. Jest namiastka poboru energii. Jest gotowa integracja z HA, GH i Alexa. Po integracji z HA można sterować ogrzewaniem na podstawie odczytów zużycia energii z innych urządzeń. Dostępny jest czujnik nasłonecznienia i na podstawie z tego czujnika można również włączać grzałkę on-grid, tak aby zwiększyć autokonsumpcję. Przy odrobinie inwencji twórczej będzie można sterować grzałką 3F, tak aby nie było problemu z bilansowaniem międzyfazowym.

Projekt jest na etapie kombinowania i wymyślania dziwnych rzeczy. Na chwilę obecną inwestuję w sprzęt który będzie na 100% wykorzystany, niezależnie od tego co wymyślę z integracją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że temat tak daleko zajdzie, czytam,i czytam i chciałbym was zrozumieć o czym piszecie,bo chyba można się czegoś dowiedzieć, a nawet nauczyć o dwas, ale piszecie takim językiem że ciężko zrozumieć,np..(Kowalski) taki jak ja, to tak jakby usiąść przy browarku Kaszub i góral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś piwkowełm z Kaszubem i góralem. Po kilku piwkach nie było problemu z dogadaniem się. 🙂 

Co do rozliczenia PV przez dostawcę, to nigdy tego nie zrozumiesz. Oni sami tego nie rozumieją. 🙂 

Ja reklamowałem rozliczenie, bo zaniżone były odczyty z ich licznika. Matematycznie wszystko się zgadzało, oprócz odczytów. Po ponownym przeliczeniu z prawidłowymi odczytami, dalej matematycznie wyliczenia się zgadzały. Co ciekawe, to kwota nic się nie zmieniła. I to też było prawidłowo wyliczone. 🙂 

Na pytanie, jak mogło dojść do błędu, otrzymałem odpowiedź, że czepiam się szczegółów, bo kwota do zapłaty jest taka sama. Tylko że przyszłe rozliczenie będzie po wyższych cenach i tu już może być różnica w kwocie do zapłaty. Niezłe cwaniaki siedzą tam i to liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat - Temat trochę z innej beczki,w weekend spalił się u mnie magnetowid, sprzęt jest dobrej firmy,ale ma już te 20 latek i przystosowany jest do napięć 220 volt był podłączony przed założeniem PV  do sieci cały czas i było dobrze, przed założeniem PV go odłączyłem, i tak przeleżał jakiś czas, teraz w weekend go podłączyłem i po 30 minut dym zdążyłem zmierzyć napięcie w sieci i było 245 volt , no i co ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadek. Takie napięcie nie zniszczy sprzętu rtv, nawet starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa 😉

 

Jakiś czas temu wierciłem otwory pod kołki mniej więcej w miejscu przewodów. Nagle wybuchła mi ledowa żarówka. Ile ja sie naszukałem tego przewierconego przewodu, a to tylko żarówka strzeliła bez związku z wierceniem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego:

https://ise.pl/phpbb3/viewtopic.php?t=5557

image.png.b74b7124ad6a2c687a41b45458016b0e.png

 

Nie warto doszukiwać sie tutaj żadnych spisków!

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oldeq17 napisał(a):

Ciekawe z jakiego powodu podniesiono napięcie z 220/230

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Przy wyższym napięciu masz większe zużycie prądu. Jednym słowem, więcej płacisz. Jeżeli chodzi o czajniki i inne grzałki, to nie ma znaczenia, ale telewizor, lampy i inny sprzęt który włączany jest na czas , dźwiga Ci rachunek do góry. Nie jest to dużo, bo około kilku złotych na miesiąc, ale patrząc na wszystkich użytkowników, to robi się spora kwota.

Pewnie jest jakieś inne wytłumaczenie dźwignięcia napięcia o 10V, ale nigdy tego nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Przy wyższym napięciu masz większe zużycie prądu. Jednym słowem, więcej płacisz. Jeżeli chodzi o czajniki i inne grzałki, to nie ma znaczenia, ale telewizor, lampy i inny sprzęt który włączany jest na czas , dźwiga Ci rachunek do góry. Nie jest to dużo, bo około kilku złotych na miesiąc, ale patrząc na wszystkich użytkowników, to robi się spora kwota.

Pewnie jest jakieś inne wytłumaczenie dźwignięcia napięcia o 10V, ale nigdy tego nie szukałem.

 

Nie masz wrażenia, że tym postem sie skompromitowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym się konkretnie skompromitował?

Faktem jest to, że niektóre odbiorniki beda miały większą moc a niektóre szybciej podgrzewamy wodę.

Te 10% to jedynie sprytna ucieczka przed modernizacją sieci bo przepustowość mocy wzrosła o 10% bez istotnych nakładów a dodatkowo jest szansa na zmniejszenie strat przesyłowych.

Jednak prawdopodobnie (?) Ta zmiana spowoduje długofalowo szybsze  starzenie się infrastruktury za którą i tak w 200% zapłacą odbiorcy

W dniu 3.10.2023 o 20:13, o6483256 napisał(a):

To przypadek. Takie napięcie nie zniszczy sprzętu rtv, nawet starego.

Jesteś pewien?

Wyższe napięcie oznacza krótszy czas życia urzadzenia.

 Oczywiście napięcie jest jednym z wielu czynników, pozostałe to wilgotność, temperatura otoczenia itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś chociaż przeczytał link który podawałem?

 

 

... a to wszystko przez UE 🤣

 

 

Węszyciele spisku w natarciu!

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak.Kiedy ustawie napiecie falownika 230,to pobor jest mniejszy,niž przy 240.Grzalki i inne oporowe uzardzienia dlužej chodza na mniejszym odbioru,czyli zero od zera,ale lodarki,czy pompka przy oczku,silnik pralki isto nie maja nižsza moc zauwažalna.Ustawilem ale 240,bo nie chce dužych szokow przy przelaczaniu fal/siec.Siec trzyma u mnia okolo 247-8-9-jest to prad darmowy,no niech leci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, o6483256 napisał(a):
20 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Przy wyższym napięciu masz większe zużycie prądu. Jednym słowem, więcej płacisz. Jeżeli chodzi o czajniki i inne grzałki, to nie ma znaczenia, ale telewizor, lampy i inny sprzęt który włączany jest na czas , dźwiga Ci rachunek do góry. Nie jest to dużo, bo około kilku złotych na miesiąc, ale patrząc na wszystkich użytkowników, to robi się spora kwota.

Pewnie jest jakieś inne wytłumaczenie dźwignięcia napięcia o 10V, ale nigdy tego nie szukałem.

 

Nie masz wrażenia, że tym postem sie skompromitowałeś?

A czy napisałem tu coś, co nie jest prawdą? 

Chyba że kompromitacją jest to że nie szukałem wytłumaczenia dźwignięcia napięcia. Postanowiłem więc poczytać na ten temat i teraz już wiem, że to wymóg, aby wejść do UE.

A że wymóg spowodował wyższe rachunki (minimalnie), to inna sprawa.

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe napięcie nie ma to nic do rzeczy. Mamy pomiar energii w której składowe to iloczyn napięcia, prądu i współczynnik mocy oraz czasu. Zasada jest taka że pobór nie może byc wiekszy, niz moc odbiornika plus straty w przesyłu. Podstawy są takie iż wysze napiecie tym straty są mniejsze przy tym samym przekroju przewodów. Nie wie skąd te fanaberie ze są wyższe zużycia przy wyższym napieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urządzenia mające wbudowane stabilizatory napięcia nie ma to wpływu. Ale takie odbiorniki jak lampy, różnego rodzaju silniki (wentylator na suficie), będą mi9ały wpływ na zwiększony pobór przy wyższym napięciu.

Z telewizorem to trochę pojechałem. 🙂 Tam na pewno jest stabilizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic jest to spisek (przemyślany już od początku XXI wieku) UE, która dzięki temu wyciąga większe pieniądze od obywateli. Do tego żarówki LED padają szybciej i biznes sie kręci. Niestety nie można na swoja instalację założyć czapeczki z folii aluminiowej i się od tego uchronić 🤣

 

PS Teorie spiskowe na forach mają się dobrze!  Policzcie sobie te Wasze "większe" zużycie, a nie pierdzielcie głupot.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.