Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozliczenie 1 piętra kamienicy 4 mieszkania


Stelnas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem podpyta, ponieważ właściciel kamienicy zrezygnował z ogrzewania piecami i zamontował piec Vaillant. I poprowadził instalacje według poniższego schematu mniej więcej (czytaj najkrótszą drogą). 

I teraz przyjdzie czas rozliczenia i w końcu  właściciel za bardzo nie wie jak rozliczyć natomiast zarządca chce  rozliczenie z metrażu lokali.

Mianowicie rozliczyć 3 kuchenki gazowe 50 zł za miesiąc (ja u siebie posiadam indukcje)

Oraz przyjąć za podgrzanie cwu w tych 3 mieszkaniach 18zł/m3 (ja mam bojler elektryczny bo za daleko od kotła był zasobnik)

A reszta z rachunku podzielić pomiędzy 4 mieszkania proporcjonalnie do metrażu.

Ja chciałbym płacić w miarę rzetelnie za swoje ogrzewanie i nie wiem czy nie lepiej jest zainstalować ciepłomierze i Każdy będzie opomiarowany.

W załączeniu schemat tylko nie wiem czy ciepłomierze mogą być instalowane w jednym odgałęzieniu jak na schemacie.

Obliczyć poszczególne wskazania odjąć i wtedy proporcjonalnie do rachunku za gaz rozdzielić opłatę dystrybucyjna i inne.

Pełnie kwestia obliczeniowa to chwila i w Excelu arkusz kalkulacyjny jest.

Tylko czy lepiej rozliczenie z metrażu czy ciepłomierze albo może jakiś inny pomysł.

Pozdrawiam!ogrzewanie schemat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.