Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto iść w samo drewno


JanFFF

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet mi nie mów nic o wywozie drewna. Widziałem jego hałdy w gdańskim porcie i widzę co jakiś czas wycięte połacie lasów w mojej okolicy. Dzisiaj nawet po wycięte tydzień temu drewno, przyjechały nie prywatne ciągniki lub transport firmowy ZUL-a, tylko zestawy ciężarowe samozaładowcze w ilości kilku sztuk jednocześnie na obcych numerach rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

jeśli samemu się kupi drewno od leśniczego, przerobi, zmagazynuje i wysuszy(sezonowanie około 1 roku) to się opłaca.

Ja tak robię od 2006. 10 metrów u leśniczego kupiłem za 1250 zł przywóz Pan z ZUL-a przywiózł rozładował wziął 300 zł

na paliwo i olej do piły poszło 50 zł. W sumie kosztowało mnie drewno 1600 zł. Starcza mi to cały rok temp piętro 23 stopnie parter 21.

Miałem kocioł śmiecióch poza klasowy z dmuchawą paliłem od góry. Bufor to jest minimum co trzeba mieć do spalania drewna jak się rozpali to nie ma zmiłuj musi to ciepło być odebrane i do tego komfort oraz stało cieplność. Tylko nie podłączać piec-bufor przez wężownice (jeśli ktoś ma bufor z wężownicą) takiego agenta miałem "hydraulika".

Ile pójdzie na ten rok nie wiem zakupiłem kocioł typowo do spalania drewnem Lazar holzmaster 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.