Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus u68 czy warto .


Kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Blaze piszą o Praktiku   ''Certyfikowana kontrola wydajności w zakresie 30-100%
umożliwia instalację bez zbiornika buforowego''. Z tego co czytałem w kotłach zgazowujących bufor jest niezbędny gdyż   taki kocioł musi pracować na 100 procent cały czas inaczej skracamy żywotność kotła przez kiszenie opału . W przypadku Praktikera jak czytam sytuacja jest zgoła odmienna bo modulujemy moc baaa jeszcze się chwalą że można spalać mokre drewno więc korozji się nie boją... Dlatego nie rozumiem kompletnie ,że brak bufora możliwy jest według was tylko na 100 procent mocy ,  jak przy 100 procentach  bufor powinien być chyba wymagany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor potrzebujesz tak czy siak.

I nie 200l a 500-700l.

Przy nieocieplonym domu może i 300-400 by wystarczyło.

Gdy ocieplisz dom to nadmiar mocy będzie większy i bufor potrzebny również większy.

Kocioł na drewno to nie kocioł gazowy że możemy idealnie nim sterować.

Dobieranie kotła na styk to błąd, różnica w cenie bufora będzie niewielka a wszystko będzie lepiej pracować na większym. (dodatkowo różnica w cenie całego zestawu będzie niewielka)

Na zapewnienia producenta trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. W domu nie posiadamy laboratorium i warunki pracy zawsze odbiegają od tych certyfikowanych.

Dom czasami będzie potrzebować np 2-3kW i przy mocy z kotła 7,5 kW bufor 200l naładujemy w 3h.

A może się okazać że np u nas dobrze będzie pracować od mocy 9kW a nie 7,5

Następny problem to tak mały bufor nie zapewnił by ogrzania domu na 2 wsady na dobę. Trzeba by zwiększyć ilość wsadów, a następny problem to taki że połowa wsadu i tak by było za dużo na taka pojemność bo zagotowała by wodę. (przy załadunku 80 l nie mówiąc już o praktiku komora 120l)

Do praktika 25kW przy zapotrzebowaniu domu 10- 15 kW to brałbym już bufor 1000l.

Mniejszy można gdy mamy zapotrzebowanie domu 25kW. A wcale wtedy jak zapotrzebowanie domu przekroczy 30kW.

Gdybyśmy mieli dziesiątki instalacji w Polsce na których by to było widać że pracują super idealnie to można zakładać różowe okulary. Obecnie radze odrobinę sceptycyzmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktik 25 ma komorę 80 i szczepy 35 cm. Tam jest błąd.

Co do zapewnień producenta to jest to "możliwość" i jak już pisalem. Daje możliwość wzięcia mniejszego bufora niż ustawowe 900l.

Na małym buforze spokojnie pogrzeje tylko nie trzeba iść dołożyć. Jak nie ma mrozów 2 razy dziennie. Chodzisz ale nie masz w piwnicy instalacji w skali małej gorzelni.

Pelny wkład przy dobrej instalacji zmieści się w mniejszym niż 400l. Idzie jeszcze pokombinować i skrócić czas palenia. I to o czym mówię to przy braku poboru. Czytałem że chlopaki schodzą poniżej 1/3 komory jak ustawia opcje pod dany opal. Gdy pobór jest mały to nie utrzeć palić na stalozarze. Można gasic i odpalić normalnie. Znaczy nie trzeba normalnie. Bo po stalozarze zostanie węgiel drzewny. Jest filmik jak tak pala od zimnego z żaru. To trwa kilka minut tylko myślę że normalnie to nie trzeba się tak cackach. Sprawdzałem jak rozpadła się takie"paliwo resztkowe". Bajka

Mówisz o różowych okularach. Zawsze lubię takie podejście. Widzisz gdzieś jakiś problem w tym całym systemie? Czytałem i gadałem z użytkownikami tego kotła i jego klonów. Na wszystkie strony to bralem i liczyłem. Wszystko ok. Tylko kwestia ile kosztuje wentylator bo one często padają. Co 5 lat trzeba liczyć. Żar trzyma i daje rade a to podstawa tej operacji. Druga kluczową sprawa to modulacja mocy a ona jest tutaj certyfikowana. Niektóre na minimalnej maja lepsza sprawność niż na nominalnej.

 

[mention=2009]Kamil1986[/mention]

Ja Cię z tym paleniem trochę nastraszylem. Blaze ma chłodzenie wewnętrzne. Ono ochroni kocioł ale po sumarycznych 200h takiego "wyłączania z eksploatacji" tracisz gwarancję. No ale ja masz i dobrze że tak robią. Do tego możesz grzać na 80*C i nie masz spinki by bufor naladowac. Dwa razy dziennie i tak musisz iść.

 

Ludzie nie wiedzą i nikt o tym nie mówi jak tragiczne dla kotła jest takie "przegrzanie". Suchy opal, nie przegrzewanie kotła, czyszczenie, dobra woda w instalacji i dobre przepływy to w zasadzie gwarancja że kocioł pochodzi nie 10 a 15. Ten dużo dłużej. Nie boi się korozji w komorze zgazowywania a dolna komora ma chyba unikalna budowę. Bardzo małe obciążenia termiczne. Bez kamienia kotlowego myślę że na te 20 lat można liczyć. Prawie wszystkie kotły klekaja od korozji w komorze spalania albo pod zmęczonych spawow przeważnie w okolicy dolnych drzwiczek.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1986
Tutaj masz rozpisana średnia dzienna modulacje. To jest gwarantowana bo liczona dla postoju stalozarowego 8h. Tyle to praktycznie masz przy trocinach.
Tutaj jest polska DTR kotła Harmony. Do Comfort różni w zasadzie tylko tabelami i ochrona kotła - Harmony nie ma nawet opcji na wężownice. Praktik to raczej będzie toczka w toczke Comfort. To ta sama konstrukcja. Przypuszczalnie dopracowana bo i sprawność wyższa.
Technicznie to te kotły dla Europy B da lepiej zaprojektowane niż Harmony na niemieckie dotacje. Pewno robią mega wypasiony nowy kocioł na zagranicę. Dopytam i najwyżej poczekam z wymianą. Wątpię by były kolejne dotacje.
Szkoda że Verner - twórca tej konstrukcji to taka kiepska spółka. Choć po tym jak wytrzesli z niego Blaze wpadła w mocne ręce. Mają fajny kocioł że sterowaniem. 16 tys brutto ale wymiennik z nierdzewki czy nawet kwasowki:)))) gwarancji tylko 5 lat no ale. http://cloud.tapatalk.com/s/5e1d8d8856ddf/bh%20Navod%2BBH.1.pdf8f3e0dfe543c745f0880b11e07e2f67a.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to dla świętego spokoju biorę zbiornik 800 l ( czyli jakieś 720 ) to jest 2-3 tysiące + kocioł jakieś 10000+ większy zbiornk wyrównawczy kilka stów + plus elektronika + wkład kominowy z montażem też nie mały wydatek + wymiana grzejników ( a szkoda mi bo czyszczona instalacja była rok temu za niecałe 3000 ) +robocizna no i jestem w pułapce bo żeby dostać dofinansowanie kocioł musi być podłączony , czyli muszę wywalić kasę na instalacje na raz . Nie mogę kupić kotła dostać dofinansowanie, a potem np. zbiornik. Koszt niestety chyba  za wysoki jeżeli chciałbym to zrobić w tym roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 robisz audyt. Idziesz do banku co na umowę z BGK. Dostaniesz kredyt i pewnie modernizacyjne 16-20% kwoty. Później idziesz do Czystego P i dostajesz to co byś od nich dostał. Splacasz bank i resztę dostajesz pożyczkę na 15 lat.

Jak gmina nie widzi problemu to też możesz od nich wziąć, między BGK a CZP ( choć niekoniecznie ). Czyste P niby wypłaca do miesiąca, choć konsultant mi powiedział że zapomnij. Cz P gada żeby się na ten miesiąc ugadac z wykonawcą. Ale i tak lepiej bank, płacisz 2% prowizji (raczej wliczone do kredytu) bo masz przodu premie 16-20%.

Musisz mieć tylko kawę na audyt. To też ważne bo fachowiec Ci powie co i ile. Od 300pln to bez problemu na Śląsku robia. Z tym masz też już podkładkę dla CZP żeby nie było problemów z ociepleniem. Masz audyt i fachowiec powiedział że tak ma być i jak tak zrobisz to CzP muszę Ci naskoczyc.

 

Co do kotła to nie jest to kocioł "stalozar albo nie robię ".

Możesz palić pusty - pusty. Stalozar - węgiel - >

Ważna jest kombinacja stalozar - > małutki wkład na żar i zejść na pusta komorę. W okresach przejściowych da się kombinować. Świetny kocioł. Naszpikowany technologia na max i dobry palacz na instalacji pojedzie bez problemu bez bufora.

Do 200l można u Ciebie zejść. 300 to już relaks a to też powiesisz.

Dla łbie yen kocioł jest wart swojej ceny nawet bez stalozaru. A patrząc na nasze rodzinme heble to bez sterowania mocy i stalozaru jest warty swój ceny ;] choćby dla żywotności i tego że możesz wziąć moc 15kW czy dołożyć z 2tys i wziąć 12kW. Do tego konta jest dość duża. Na potrzeby stalozaru jest wręcz idealna. Po co dawać większą jak użyjesz tego miejsca muzę 14 razy w roku.

 

O co problem z tą pułapka?

Robisz wniosek i kocioł. Zapłacą. I robisz kolejna grzejniki. Ale i tak lepiej z bankiem.

Trzeba potwierdzić. Ale kocioł, zbiornik, komin, bufor i laddomat to jedna pula. Jedna inwestycja. Nie wiem tylko co z ciepłą wodą.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci to mówiłem od początku :) że sobie pawlacz nad 500tka zrobisz i domowe wędliny będziesz robił:) nie ma różnicy, miejsce stracone. Pewno że brać. Dla 15kW Blaze podaję minimalny komfortowy 700l. Różnica w kasie minimalna. Mówiłem że chocby ryc posadzkę to duży bufor jest tego warty. Tak samo jak pisałem o rezerwach :) Ty byłeś najarany na brak bufora.

 

Palisz 1 dnia jesieni i nawet do końca kwietnia bez gaszenia. Tak mówią dane pogodowe. Tylko dobre drewno, dobre ułożenie i RCK obowiązkowy, trzeba też go dobrze ustawić.

Policzyłem ze 800l przy 12-40kW na moim 8,5-9kW po modernizacji będę miał od połowy października zapalony na stałe. Przy takich zimach jak obecne.

 

Więc ile masz tego zapotrzebowania po ociepleniu? Jak będziesz miał szczytowe powyżej 5,6kW to nie ma problemu by było jak mówię.

Dobre drewno potrzebne tylko na górę wsadu przy okresach przejściowych. Pod spód lepiej trociny czy jakieś iglaste.

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wezmę bufor maksymalny jaki mi wejdzie, chce jak najmniej obsługi przy tym, chce załadować komorę do pełna . Ale czy wymiana grzejników jest wymagana czy wystarczy termostaty podłączyć (jeżeli można takie dostać ) ? No i odpowiedzcie czy przy praktiku spaliny są tak zimne że wkład będzie niezbędny ? Nie chce żeby komin mi się rozpuścił ....a podejrzewam ,ze większość czasu będzie pracował na niskiej mocy. I jeszcze RCK to kolejna zabawka....obsługiwać to będą emeryci ...nie mogę się przekonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No komina jeszcze nie potwierdziłem i troszkę mnie martwi. Blaze powiedziało mi że to kominiarz ma zobaczyć i on ma powiedzieć. Na metr od ujścia musi być 90*C.
Temperatura spalin jest znana: 105-110 na minimalnej. Chyba nie ma źle. Trzeba podpytac tutaj. W tym temacie też nie mam odpowiedniej wiedzy.
Przy ocieplonym kominie niby powinno być ok. Ocieplic kanał od pieca i zobaczymy. Najgorsze ze pod CzP trzeba zrobić od razu. Chyba że zima i troszkę przeczekać.


Co do reszty instalacji to potrzebujesz pompę by wymusić obieg za zwrotem czterodroznym (4d). Reszta się nie zmienia. U mnie podobna instalacja była, weszła pompa i wszystko grało.
Ja Ci nie odpowiem, na tym się to raczej kompletnie sięnie znam:) choć z tego co rozumiem temat i wiem to nie ma żadnego problemu. Jestem przekonany że to da się ogarnąć by było ok.
A myślę sobie ze nie ma problemu. Kocioł ma swój wpisany obwód i zapas wody. Pracuje sobie i już. Przypływ wody w instalacji zbytnio go nie interesuje. Choć nie twierdzę że to co mówię to sprawdzona wiedzą.

A co do Blaze to jeszcze ciekawostka. Pod na jesieni zeszłego roku Harmony (droższy) miał jeszcze tylko 5 lat gwarancji. Comfort miał już 7 lat. Tluka je kilka lat i nagle podnoszą gwarancję? Wnioskuję że te kotły nie klekaja.

Materia sprawa to wymiennik. Nie gadałem jeszcze ze śfagierem z Bumaru ale jak tak patrzę to w tym kotle wszędzie jest dostęp by ewentualnie pospawac i nawet blachę zmienić. To fajne mój zdaniem. Gorszy spraw nie od razu nie przekreśla kotła.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, problemy z kominem to udręka, mój wujek wstawił Defro Optima Komfort do ceglanego komina w szczycie domu i się zaczęły jazdy, pożar sadzy, ciemne wykwity itd. 
Nie pamiętam jak tam to opisywales. To też kwestia palenia. Po 1 to tutaj ciężko o sądzę bo pali czysto. Po 2 te kocioł nie zamula tylko ludzie cały czas.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DzonyZerg napisał:

Co do reszty instalacji to potrzebujesz pompę

kocioł reklamowany jako jedyny nie muszący mieć bufora , się okazuje że się nie obejdzie

kocioł reklamowany jaki działający z buforem bez pompy i sam pisałeś ,że jej nie potrzebuje w przeciwieństwie do Viadrusa a teraz ,że pompa i RCK 

wychodzimy kompletnie na przeciw  mojego założenia by instalacja była prosta , poradziła sobie w czasie awarii prądu , starsi ludzie to będą obsługiwać a ja mieszkam daleko , jak bufor to na grawitacji , 

mam mętlik w głowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blaze będzie chodzil na grawitacji na odcinku kocioł-bufor, w DTR są wymagania aby było to spełnione, a na odcinku bufor instalacja to już pewnie zależy jak instalacja jest wykonana. Zawsze mozesz małego upsa wstawić za kilkaset złotych dla pompy CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1986

Metlik jest. Pisałem o tym od początku że 4d i pompa. Ktoś inny pisał że pójdzie. Grawitacja spoko, tylko 80-90 na grzejniki. Nie wiem jak to się sprawdzi. Tak jest z każdym kotlem i od bardzo dawna tak było z HG. Jak chcesz palić drewno skutecznie i choć w miarę czysto to musisz mieć udzie temperatury na kotle

 

A co do Praktik to kocioł nie wymaga bufora. A kocioł jak każdy nie może być przewymiarowany. Masz zapotrzebowanie poniżej 22kW? Jak nie to musisz mieć Praktik 15kaW.takich jeszcze nie ma.

A producent to reklamuje "możliwość".

Ładujesz kocioł za ok 10 tys i bufor za 2 tys. A nie Defro za 11,5 bufor za 7 i laddomat za 1 tys.

 

Na wypadek awarii to wodę na CO można puścić grawitacyjnie. Jeżeli 80-90 stopni nie zaszkodzi a to bardzo wątpliwe to ciepło będzie. Muzę za ciepło ale otworu ona otwierac niż UPS kupowac. Przydlawic zaworem i bankowo będzie grało. Ale tutaj pytaj serio mądrych ludzi. Jest ich tutaj na peczki.

 

Możesz do kotła dołożyć eConect i przestawisz kocioł przez neta. To też dobre na wypadek serwisu.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DzonyZerg napisał:

A co do Praktik to kocioł nie wymaga bufora. A kocioł jak każdy nie może być przewymiarowany. Masz zapotrzebowanie poniżej 22kW? Jak nie to musisz mieć Praktik 15kaW.takich jeszcze nie ma.

To znaczy ,że jeżeli mam zapotrzebowanie powyżej 22 kw to potrzebuje Praktika 15kw ? 

A jak on będzie przewymiarowany jeżeli można zmniejszyć moc , puścić wszystko na grzejniki i niech grzejniki idą na maksa tak jak chodzą teraz  

za dużo zachodu wezmę chyba  Viadrusa  bez bufora , w gwarancji jest mowa o jakości wody i nic nie ma że musi być bufor , podobno też nie ma problemu z kominem ,nie trzeba wkładu , pompy też jak zapewniają bo może po prostu zastąpić stary kocioł w starej instalacji z naturalnym ciągiem kominowym jak twierdzą 

obecny kocioł też jest żeliwny i jest starszy odemnie  , palone jest w nim na maxa tylko po rozpaleniu , przy kolejnym podłożeniu po ok 3 h przymykane są drzwiczki . Jeżeli to jest kiszenie to chyba dość ekologiczne bo patrząc z podwórka nie idzie poznać że jest palone, z nie widać dymu 

Nie zrozumcie mnie źle, jeżeli chodziło by o mój dom to kotłownia mogła by wyglądać jak kokpit statku kosmicznego, ja technologii się nie boje

Ale boje się  skomplikowanego systemu dla starszych ludzi dlatego jednak odpadają komputerki , pompy, RCK  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 22kW. Przepraszam. Pośpiech! 15kW nie ma i o to chodzi.

 

Nie wiem co myślisz o ustawowych wymogach. Dziwię się że ten cyrk zwany Rzeczpospolitą robi taki bajzel jak Czyste Powietrze. Płacimy komuś za kocioł żeby ludzie nie kopcili a oni bez bufora dalej nieźle smrodzą. Ja się boję że przyjdą gonić kotły bez buforow. Przyjdą bo to będzie najprostsze by walczyć ze smogiem. A będą musieli przyjść bo szybko nie będzie lepiej. A Markelowa ciągle "Polnische luft durś ist szajse. Dotacjonen nein."

 

Zdaj sobie jeszcze sprawę że, bez ochrony powrotu i bufora to raczej będzie mało efektywne. Bufor kupujesz raz i dopłaty dostaniesz, drewno wywalane przez komin to% koszt rok w rok. Bez dotacji a może być i z VATem 22%.

 

Stary zeliwniak to raczej nie to co 5 klasa.

RCK powinno się mieć. To zwykła klapka w kominie :) sterowana grawitacyjnie :)

 

O jakości wody w instalacji mało kto pisze. Tak jak o masie innych rzeczy. Jest jedną wzmianka - instalacja na być etniczna zgodnie z normami. Czasem jest lista norm. Np 505-3:2012 w której stoi... Ze bufor musi być :)))

Dodatkowo jest zawsze klauzula że kocioł ma być zainstalowany zgodnie z instrukcją. Idź do punktu o buforze i bankowo stoi że musi być i jaki musi być. Bo określenie rozmiaru bufora też należy do producenta i musi być w DTR:)

 

pieprznie te włoskie żeliwo i dziękuję.

 

 

Addendum.

Poczytaj sobie wyżej. Ciągle tluke - . W sytuacji dwóch rodziców jak najbardziej!

Też bym go chciał!

Dawaj ale z buforem, nie wiem co Ci da brak bufora. Musisz mi dać przynajmniej yyyy 70*?Będziesz go katowal na 40 stopniach?

Danke 800l to już dużo a o ociepleniu to może być bardzo dużo! Pomysł o posadzce i prostopadloscianie. Myślę że 1200l wcisniesz bez problemu.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viadrus mnie męczy ale ten.
https://kotle.heureka.cz/viadrus-p7c-5-cl/

Powinien wyjść 13 tysięcy na 8% VAT. Tylko nie wiem co z gwarancją. U nas stoi 24 tys na 22% VAT. To to już sprzęt z wagi HG, a nie sredniak z wagi weglowej;] Niestety wyciąg i elektronika...

Sądzę że Viadrus przed tymi bajerami bronił się rękami i nogami. Nie wiem jak tam Atmos ale jak też to chyba już nikogo nie ma na placu boju wolności od elektroniki. Wiem że Atmos też coś tam ma w mocniejszych wersjach ale mogę się mylić. Jakoś mnie od nich odpycha i mimo wielu wersji "co kupić" nawet 5 minut nie myślałem że to opcja.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do praktika co stoi na przeszkodzie by na małej mocy nie mieć bufora ,grzejniki idą na maksa , zawalić pełen zasyp i mieć spokój 8 h  . I na przykład jeżeli ustawie go na 10 kw to jego moc maksymalna to 10 kw nie 24 , ja tak to rozumiem, i pracuje z mocą max 10 kw 

I jak to możliwe że stary 40 letni żeliwniak wypala wszystko bo dym jest poważnie przezroczysty . Sąsiedzi mają w miarę nowe kotły a kopcą jak parowóz . 

 

Kocioł powinien pracować na pełnej mocy by spełniać normy wg instrukcji viadrusa, ale kto mi udowodni że nie paliłem tylko  na pełnej mocy. Sam Viadrus wymaga by temperatura nie spadała poniżej 50 . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale wracając do praktika co stoi na przeszkodzie by na małej mocy nie mieć bufora ,grzejniki idą na maksa , zawalić pełen zasyp i mieć spokój 8 h  . I na przykład jeżeli ustawie go na 10 kw to jego moc maksymalna to 10 kw nie 24 , ja tak to rozumiem, i pracuje z mocą max 10 kw 

Minimalna ma 7,5kW.(droższy Harmony ma chyba minimalna 7).
7,5 to za dużo na dom który będzie miał pewno szczytowej potrzeby 6kW.
( ile po ociepleniu??????? To już do dyskusji)
------
Przy żeliwnych grzejnikach, zladzie wody w grawitacyjnej to ponoć można spokojnie popalic ale z tym nie do mnie.
Jak pisałem - jedno to ciagla jazda na stalozarze. Drugie przepalanie/ schorzenie z minimalnym zasypem przekraczając na brak żaru.
W drugim wypadku to myślę nie jest duży problem by palić bez bufora. Tylko czy da radę można 7, 5kW na yyyy na czym? Podaj wartość. Będziesz znał wartość to możesz z kim pogadać kto ma doświadczenie w niekiszeniu kotła.


I jak to możliwe że stary 40 letni żeliwniak wypala wszystko bo dym jest poważnie przezroczysty . Sąsiedzi mają w miarę nowe kotły a kopcą jak parowóz . 
 - - - - - -
Nie wiem. Nie mam wiedzy. Pewno dlatego bo kiedyś robili dobre kotły ale bardziej strzelam że twój szanowny ojciec to wytrawny palacz. Wtedy nawet Viadrusem poradzi. Ile kW ma tamten zeliwniak?


Kocioł powinien pracować na pełnej mocy by spełniać normy wg instrukcji viadrusa, ale kto mi udowodni że nie paliłem tylko  na pełnej mocy. Sam Viadrus wymaga by temperatura nie spadała poniżej 50 . 
- - - - - -
50 stopni? Zadana czy powrotu?
Tutaj nie o to chodzi. Po 1 nie wiem czy on nie będzie kopcil. Telefon - >staż miejska puk puk- > "no pacz Kaziu. Pan nie ma bufora"
Po drugie takie coś to kupa kasy przez komin, zeliwniak też cierpi na kieszeniu - temp wody to jedno a moc to drugie.
Pogadaj z użytkownikiem U32, który kilka postów obok zalil się że kopci. Poczytaj w linku który podałem. Pewno coś wylowisz. Tam jest wojna bo u nich Viadrus to świętość. To co u nas jest z MPM to nic. Wojna jest nawet ostra bo poznałem kulturę dyskusji u tych fajnych ludzi. Napisz na tym forum po Polsku i Ci po Czesku odpiszą. Nie potrzebujesz konta ani nic. Tylko zapisać sobie link do dyskusji. Na niemieckie fora nawet nie idź. Viadrus tam nie istnieje a do tego moi bardzo dalecy krewniacy zza Odry to ogóle yyy jak to powiedzieć by nie dostać znowu punktów karnych? :))) bardzo niemiłe tempe "szczaly" . Choć kilku nieźle mnie przeszkolilo w kwestii HG.






Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kamil1986 napisał:

Ale wracając do praktika co stoi na przeszkodzie by na małej mocy nie mieć bufora ,grzejniki idą na maksa , zawalić pełen zasyp i mieć spokój 8 h  . I na przykład jeżeli ustawie go na 10 kw to jego moc maksymalna to 10 kw nie 24 , ja tak to rozumiem, i pracuje z mocą max 10 kw 

I jak to możliwe że stary 40 letni żeliwniak wypala wszystko bo dym jest poważnie przezroczysty . Sąsiedzi mają w miarę nowe kotły a kopcą jak parowóz . 

 

Kocioł powinien pracować na pełnej mocy by spełniać normy wg instrukcji viadrusa, ale kto mi udowodni że nie paliłem tylko  na pełnej mocy. Sam Viadrus wymaga by temperatura nie spadała poniżej 50 . 

 

Pewnie to że przy małym zapotrzebowaniu w domu będziesz miał saunarium oraz to że zagotujesz wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.