Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus u68 czy warto .


Kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze sorki. Wysłałem ale nie doszło.
To komora do drewna choć to poprostu jest tzw palnik. Nic o niej nie wiem. Jak rezygnowałem z Viadrusa to tego sprzętu jeszcze nie było w sklepie.
Do węgla będzie co innego.
Tam nic raczej nie wymyślisz. Poprostu kształt i konstrukcja. Jak będziesz brał ten kocioł to jedz do sklepu i wyciągnij element. Wrz do ręki i poogladaj. To musi być zatarty, dobrze granulowany zarobeton , musi być kurewsko ciężki i raczej powinien być widoczny na zewnątrz granulat metalowy.
To węgla będzie co innego. Trzeba na pytac i czekać.
Fakty są takie że ten kocioł spełnia niemieckie normy drugiego etapu/poziomu. To musi być dobry towar. Skoda że to kiepsko sprzęt na drewno: (

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trudno się dokopać do opisu ViaBurn na stronach z patentami. Może to chwyt marketingowy z zastrzeżonym znakiem towarowym, a nie żaden patent.

 

Został tylko ten i następny sezon na wymianę mojego 12-letniego, pancernego miałowca Kotrem kwmp1, a Viadrus (u32/38/68/22economy) wydawał się być dobrym kandydatem pod planowany bufor 1700l. Z drugiej strony, skoro polska konstrukcja tak świetnie sprawdzała się przez tyle lat przy paleniu miałem, węglem, dorywczo drewnem, to może za daleko szukam. Jedyne czego zawsze brakowało przy GS, to bufor. To jedyny dla mnie pozytywny rezultat śląskiej uchwały antysmogowej. Mądry Polak po szkodzie.

 

Sent from my H8324 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor to klucz. Ewentualnie "styl palenia".
Co do żywotności polskiego kopciarstwa;) to się nie wypowiadam. Nie mam władzy ale zdaje mi się że kiedyś to robili kurde lepiej.
Mojemu wujowi szwagier co pracował u kotlarza zrobił kopie tego co wykonywał, tylko blacha 10mm. I wiesz co? Niepotrzebnie! Palone drewnem sezonowym i zero rdzy. A blachę wziął normalna. Kotłowa. 43 lata temu nie było za bardzo wyboru. To chyba chodzi o dobre spawanie i sama konstrukcje.
Mam małe doswiadczenie z węglem w zasypowcu i żeliwo super sprawa, Viadrus super marka ale przy tej loterii węglowej co mam nawet ja - 17 km od Julki to bez ruchomego rusztu może być kiepsko. Szczególnie że tutaj jeszcze ten dostęp oceniam na dość słaby.

No ale jakby to odrzucić to masz dość nowoczesny żeliwny kocioł, z fajna konstrukcja i w zasadzie bardzo tani.
Jak zobaczyłem że U38 ( U68 na węgiel) liczyli coś pod 10k to nawet się nie zmarszczylem. Choć wtedy nie widziałem jak ważny jest obrotowy ruszt.

Co do informacji które upublicznia Viadrus to jest porażka by coś się dowiedzieć.
Jeżeli chodzi o palnik to tej materii nie ma co kombinować. Mają super wprowadzanie PW to tylko brakuje turbulencji by to się dobrze zmieszało. Jest jeden kocioł HG bodaj słowacki co ma 8 dysz i typoszereg się zaczyna od 4 klasy;) więc myślę że nie ma zbytniego piłka do popisu

Palnik Viadrusa ma te zaletę że jest bodaj w 5/7 kawalkach (U68/U22e).

Wytrzymałość jest ważna. Jak facet kupuje HG i co 3 lata kupuje ceramikę za 150-200 euro +serwis to serio kiepska sprawa.( np Atmos GSE )

Zobaczymy co zrobią z U22 Eco na węgiel. Chociaż zbytnio nie zobaczymy bo z netu się nie dowiesz ;)
W ogóle to nie można było dać inny numerek niż poprzednik? ;) Z tego co wiem to między 20 a 29 wykorzystali 3 czy 4;) ale może są stare modele.
Ale tego też się nie dowiesz! Bo taka wiekowa marka nawet swoją historię nie przedstawi. Słabo :/

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U22 economy na węgiel musiałby JUŻ wyjść, żebyśmy mogli poczytać opinie użytkownikow i mieć szanse na reakcję, brać, czy nie brać. Jakoś u68 mnie nie przekonuje na samo drewno, za drogo i za mały wsad. Brak ruchomego rusztu w czeskim Viadrus'ie nie jest dla mnie problemem. Żyję z tym problemem obecnie, tylko że obecny potwór palił się nawet do ok.24h, a ja sam robiłem za kontrolera. Musiałem pomniejszyć komorę zasypową szamotem, żeby nie było sauny przy paleniu węglem przy obecnych słabych zimach.

 

Poczekajmy do lata, co nam Viadrus przyniesie.

 

 

 

Sent from my H8324 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dolniak więc z tego co wiem to ruchomy ruszt to podstawa. W tym roku wylosowalem mocny towar ale sam się wkurzam że mój U26 nie ma ruchomego rusztu... Przy dolniak to na tym węglu by szkło oszaleć. To co innego niż podjęcie z góry.
Co do U68 to tam jest w zasadzie brak zaspu. A wersja bodaj 25kW ( w U22e tak samo) to już porazka po całości. Zresztą wszystkie to porażka i kilka rozpalen dziennie plus olbrzymi bufor by zrekompensować brak stalopalnosci.
Bardzo jestem zły na Viadrusa. Zawiedli mnie ta konstrukcja a właściwy HG kosztuje ponad 23k. I da się go teraz kupić po 14k robiąc desant przez granicę ale jakoś leje to po całości. Walić te żeliwo.

Jeżeli chodzi o czas na testowanie to kurcze tutaj myślę że jest bardzo podobnie albo i gorzej z resztą kotłów. Bo co by nie mówić jak Viadrus zrobi to murze jest siermiężnie, prosto i może da się dużo lepiej ale u nich działa i się nie pieprzy. A jak wejściówkę użytkujesz to tylko siada zawiasy. Do tego te kotły w zasadzie są sprawdzone. Ta konstrukcja już chyba była chyba nawet przed Lignatorem. 22 to w zasadzie bardzo podobna konstrukcja a od U32 to już zmiany są kosmetyczne. Niby potrafi kopcić okrutnie. Nie wiem jaka rolę w tym spełnia dodatkowe powtórzę pod ruszt którego 22e już nie ma. I prócz komory to druga koszmarna wada. Tam się chyba rusztem przez górne drzwiczki nie? Jak tak to do wyglądu też tragedia.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kamil, ja mam Viadrus U68 18kv. (palone tą zimę). Nie wiem, czy kupiłeś już kocioł na drewno, jeśli nie, a interesuje Cię dalej Viadrus, to podjedź do mnie, okolice Krakowa. Oglądniesz, możemy rozpalić, z tym, że na razie nie założyłem oryginalnej ceramiki, tylko włożyłem cegły szamotowe, bo mam jeszcze do wypalenia trochę drewna różnej wielkości, i węgla.Dom 9m2 x 10m2, ogrzewane poddasze. W instrukcji jest napisane, że nie wymaga ten piec bufora, oraz elektroniki. Ja dodam od siebie, że bufor jest potrzebny, i przynajmniej jedna pompka sterowana jakimś termostatem.Ja mam bufor 500l. i w zupełności to wystarcza, a dodam, że bufor to powinniśmy stosować, od czasu wynalezienia centralnego ogrzewania. Jeśli nie kupiłeś jeszcze pieca, to kup sobie 18kv.nie 14kv, i bufor z 500l używany, ale ze stali nierdzewnej na alledrogo.za 2 tyś.zł. Dlatego mówię o 18kv, bo szybciej naładuje się bufor, i rodzice nie będą musieli tak często latać dokładać drewna. Jeśli jest to drewno twarde, np. dąb, buk, czereśnia, to będzie się dłużej palić, i nie ma co wyliczać, że fabryka podaje nieprawdziwe dane. Nie potrzeba żadnych Laddomatów,  wystarczy zaworek za 30zł. ale musi być obejście do pieca na powrotną wodę, aby nie dochodziło do skraplania na początku palenia, jak piec jest zimny. Jeśli będziesz miał bufor, to nie obawiaj się, że przy mocnym paleniu, woda się zagotuje, bo energię odbierze bufor, a w piecu i tak musisz palić na maksymalnych obrotach, i suchym drewnem, powtarzam, suchym drewnem - inaczej będzie dochodziło do smolenia pieca. i nici z gazowania, do którego piec jest przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie do kolegów.  Otrzymałem informację od dawnych sprzedawców kotłów Viadrusa, że wraz z końcem poprzedniego roku Viadrus zamknął fabrykę kotłów (zamknięta odlewnia żeliwa) i obecnie nikt nie sprzedaje kotłów tego producenta. Napisałem do samej firmy Viadrus i podobnie mi odpowiedzieli, że zakończyli produkcję i nawet nie mają kotłów na stanie magazynowym. Teraz moje pytanie, czy ktoś z tu obecnych byłby w stanie znaleźć i pomóc w zakupie kotła Viadrus U68 (moc zapewne 18 lub 23 kW)? Chciałbym kupić tego typu kocioł, ponieważ mam zamiar kupić dom w którym jest instalacja grawitacyjna i najbardziej pasowałby mi kocioł zasypowy marki Viadrus U68 (nie wiem jaki jest ciąg komina, a powyższy model kotła ma niższe parametry ciągu kominowego). jeżeli miałby ktos z kolegów jakąś informacje na temat dostępności w Polsce takiego kotła to poprosiłbym o kontakt (ewentualnie ktoś kto może sprowadzić taki kocioł z Czech).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze sa zapasy w sklepach,no musial bys dojechac.Cene juž rosnie,kiedy produkcja wycofana.Pozwoli wieksza-rowna inym zgazowywujacym kotlom.

https://www.pro-topeni.cz/eshop-hercules-u68-6-clanku.html?utm_campaign=Zbozi&utm_content=49796&utm_medium=product&utm_source=zbozi.cz

https://www.zbozi.cz/vyrobek/atmos-dc-18-s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2021 o 21:51, KzT napisał:

Witam,

mam pytanie do kolegów.  Otrzymałem informację od dawnych sprzedawców kotłów Viadrusa, że wraz z końcem poprzedniego roku Viadrus zamknął fabrykę kotłów (zamknięta odlewnia żeliwa) i obecnie nikt nie sprzedaje kotłów tego producenta. Napisałem do samej firmy Viadrus i podobnie mi odpowiedzieli, że zakończyli produkcję i nawet nie mają kotłów na stanie magazynowym. Teraz moje pytanie, czy ktoś z tu obecnych byłby w stanie znaleźć i pomóc w zakupie kotła Viadrus U68 (moc zapewne 18 lub 23 kW)? Chciałbym kupić tego typu kocioł, ponieważ mam zamiar kupić dom w którym jest instalacja grawitacyjna i najbardziej pasowałby mi kocioł zasypowy marki Viadrus U68 (nie wiem jaki jest ciąg komina, a powyższy model kotła ma niższe parametry ciągu kominowego). jeżeli miałby ktos z kolegów jakąś informacje na temat dostępności w Polsce takiego kotła to poprosiłbym o kontakt (ewentualnie ktoś kto może sprowadzić taki kocioł z Czech).

Pozdrawiam

Skąd jesteś kolego jeśli mogę zapytać. Już kupiłeś kocioł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 08:51, Kewink napisał:

Skąd jesteś kolego jeśli mogę zapytać. Już kupiłeś kocioł? 

Witam,

jestem z północno wschodniej Polski - Łomża. Pieca jeszcze nie kupiłem, ponieważ dom planowany i ustalony ze sprzedającym jest w połowie czerwca, więc do tego momentu nie mogę nic kupić póki nie będę miał gdzie kotła wstawić. Jakby była opcja sprzedaży U68, to poprosiłbym o informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny, jeżeli używany to jaka moc tego pieca, ile lat był używany stan wymiennika i palnika ceramicznego oraz cena za używany sprzęt. Jeżeli jest coś dostępnego (nawet używanego to poproszę o info), porozmawiamy o szczegółach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc 23 kW, przepalił drugą zimę, ceramika cała wymiennik cały nie spawany szczelny. 

Jak pociek nam atmos to tak na szybko go kupiliśmy. Teraz jednak chyba kupilibyśmy coś na pellet ze względu na wygodę. Zastanawiamy się czy sprzedać Viadrusa dołożyć i kupić coś innego z podajnikiem czy lepiej pokombinować kupić palnik do Viadrusa który przeżyje kilka stalowych na pellet i mieć możliwość palenia drewnem i pelletem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuje za odpowiedź, jak byście się zdecydowali sprzedać to możemy porozmawiać (gdzie znajduje się kocioł, jakieś zdjęcia aby móc go obejrzeć). Kupuje dom po 15 czerwca, do tego momentu nie miałbym gdzie go trzymać, więc jak będzie decyzja to odezwij się do mnie podam telefon i porozmawiamy odnośnie ceny ewentualnie obejrzenia kotła. Na ten czas szukam dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.