Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Wady i zalety. Jak działa, kiedy się opłaca, jak dobrać. Pompa ciepła czy kocioł?


marxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł fajna sprawa też odpaliłem dziś mojego , nie ma to jak trochę popalić , a tak nawiasem mówiąc haier był zajebisty mimo że ma gorsze papiery od innych pomp np  gree ma podwójną sprężarkę jakies inne cudowne rzeczy a nie dorasta do pięt haierowi .zabawy ciąg dalszy  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić rzetelny test która przeróbka okazuje się najlepsza w użyciu, trzeba to dokładnie opomiarować solidnym sprzętem i testować w tych samych warunkach pogodowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

@carinusalbo użytkować kilka sezonów i dopiero wyciągać wnioski. Osobiście trzecią zimę zacząłem z PC, i powtórzę: jest super i każdemu polecam👍.

W około mam kilka wiarygodnych porównań domów i instalacji. Moja w domu, w swojej firmie, w domach u 2 synów, córki, siostry, brata, u pracowników... 3 pompy ciepła, pellet, gaz, ekogroszek, propan. Prawie do wyboru do koloru. Staram się obiektywnie dzielić wiedzą. Na chwilę obecną w/g mnie alternatywą PC jest gaz ziemny, ale to wszystko się zmienia, ekogroszek się uspokoił, natomiast pellet jest na końcu cenowej mojej indywidualnej oceny. Oczywiście można się nie zgadzać ale to tylko moja skromna opinia. Sorki odleciałem od tematu.

A dzisiaj imieniny Andrzeja I wszystkim życzę ... wszystkiego najcieplejszego... i żony również🤭🤭🤭😀

A w ogóle przypomniał mi się bardzo stary żart: Czym się różni kobieta od pieca??... przecież to oczywiste... piec stoi aby grzał....a kobieta grzeje aby st..😉

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał(a):

carinusalbo użytkować kilka sezonów i dopiero wyciągać wnioski.

Cos w tym jest. Od kilku lat mierze i obserwuje zuzycie ciepla przez budynek. Jest ona niemalze identyczne/powtarzalne. Roznice z calego sezon vs sezon to okolo 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie jutro montaż podlicznika .

Trochu te czasy porąbane ,nic tylko mierzenie ,liczenie i kalkulacje , dawniej kupowałem 3 tony węgla i basta ,na całą zimę było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3t węgla to też są kWh. Jedyna różnica, że teraz człowiek robi wszystko, aby z tego opału jak najwięcej kWh wyciągnąć.

Mam opomiarowany dom różnego rodzaju smart gniazdkami, przekładnikami prądowymi,  zainstalowałem ciepłomierzem, to przynajmniej wiem, czego się spodziewać po zmianie sposobu ogrzewania, a tak to byłbym jak berthold z jego wydaje mi się 😀 

16 minut temu, PioBin napisał(a):

Cos w tym jest. Od kilku lat mierze i obserwuje zuzycie ciepla przez budynek. Jest ona niemalze identyczne/powtarzalne. Roznice z calego sezon vs sezon to okolo 5%.

październik 2021

827kWh

2022

855kWh

listopad 2021

1414kWh

2022

1127kWh

opał za ten okres 2021 673kg

2022 ~580kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również dorzucę cegiełkę informacji. Tylko dla przypomnienia u mnie aplikacja AQUAREA Smart Cloud pokazuje bardzo dokładnie zużycie energii przez pompę o czym informowałem wielokrotnie, natomiast do podlicznika jest obecnie na stałe podłączone:  pompa ciepła, pompa podłogówki (ust. stałe 70W), pompa na górę automat (16-25W), sterownik Tech i1 z zaworem 3D, repeater wifi . Pompa pracuje w "samopas" żadnych harmonogramów, krzywa temp.

Wynik zużycia energii przez pompę za cały listopad 736kWh, a z podlicznika (razem całe ogrzewanie) 793kWh czyli 57KWh wyssały dodatki.

Sama ciepła woda to 214kWh, ale dwie łazienki, 2 wanny, 6 osób.. Sam czasami z wanny skorzystam jednak z racji wieku prysznic wygodniejszy, natomiast wnuczki taplają się na potęgę... kochane kaczuszki🦆 🥰.. nic na to nie poradzę.

Pozdrawiam. YARO

20221130_214221.jpg.0938ceca73b05e643d8a7aeb0ea1c7fb.jpg826171463_Screenshot2022-11-30at21-43-43AQUAREASmartCloud.png.931bee7ebdeef47826e344f45b337289.png372231638_Screenshot2022-11-30at21-58-45AQUAREASmartCloud.png.6ffa258b17d7a23e5a5b15b0bff94c14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.