Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie pomysły na tani transport z kopalni węgla luzem? 

Zakup w sklepie PGG po niższych cenach węgla luzem nie świadczy o tym że on będzie tani jak koszt transportu będzie wysoki. 

Przewoźnicy drogo sobie liczą za taki transport trochę wykorzystując sytuację ( gruzu w takich cenach nie wożą). 

Nasuwają mi się 2 pomysły. 

1 Zlecić lokalnej firmie z Mysłowic odbiór, spakowanie w worki i wysyłka na paletach kurierem ( nie wiem ile aktualnie kosztuje wysyłka na palecie + paleta?) Ile wyjdzie za tą operację dla 5 ton węgla luzem?

2 Zebrać się jakoś w 5 osób x 5 ton węgla np. Orzech II i zlecić transport lokalnemu składowi opału ( i tak węgla nie mają i nie mają co robić), który przywiezie 25 ton i potem rozwiezie ze składu po okolicy dla 5 osób. 

To zebranie na taki sam asortyment  będzie trudne i od razu korzystając z okazji:

- potrzebuje jeszcze 4 osoby z okolic Wrocławia ( okolice Bielan Wrocławskich) na transport orzech II Wesoła luz z Mysłowic 

A jak poradziliście sobie z tematem transport węgla luzem z kopalni po kupnie ze sklepu PGG? 

Jakieś rozsądne ceny transportu? Pomysły? 

Ile realnie spędza się na kopalni czasu przy odbiorze? ( w regulaminie sklepu PGG nic o tym nie piszą) 

Jak ktoś mieszka na Śląsku to nie problem, ale może koledzy ze Śląska coś podpowiedzą, bo pewnie znają lepiej temat.

Głównie chodzi o transport na dalszą odległość.

Ktoś coś wie na temat punktów workowaniu węgla w Mysłowicach lub bliskiej okolicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać za ile sprzedałeś. Może się przyda. I nie zaśmiecaj tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno komuś też podawałem ten namiar. 

Potrzeba się skontaktować i porozmawiać, jak to u nich wygląda na dziś, nie wiem. Ale wozili do @Miałowiec gdzieś w legnickie chyba.

Kontakt

burdacki-opalprostozkopalni.pl

[email protected]

Tel. 727 937 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są z Wodzisławia Śląskiego, więc mają ok 80 km do kopalni Mysłowice. Może coś bliżej kopalni się trafi to koszty mogą być mniejsze. Tak jak napisałeś - trzeba dopytać, bo też nie zawsze najbliższy transport jest najtańszy. Transport z parkingu kopalni może być jak "taxi z pod dworca PKP".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w poszukiwaniu😊

Nie zazdroszczę Wam , palącym węglem...

Trudny czas i trudne wybory, brać czy czekać... Mam nadzieję że najdalej za rok to szaleństwo zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany radę :-)) 

Moim zdaniem brać, bo inflacja nie spadnie. Szaleństwo zniknie jak rynek zostanie zasypany tanim węglem z importu. Myślisz że to nastąpi? kiedy? po ile będzie kosztował ten węgiel?

Drewnem też można palić, ale węgiel dla mnie wygodniejszy. 

Jak się wypracuje standardy przyzwoitych kosztów transportu to może nie będzie tak źle. Na razie to koszty transportu mają się tak jak ten węgiel wystawiany na alledrogo kupiony w sklepie PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawdę powiedziawszy, prognozy nie są optymistyczne. Ktoś chce nas uszczęśliwić PC i gazem a te ruchy i naciski powoli wzrastają. Potem będzie uwolnienie cen gazu i wahadło w drugą stronę. Ktoś musi zarobić na małych kontynentach . Ale to już będzie po wyborach. Myśli ludzi skierowane na gaz są dzisiaj kuszące ale podświadomie wyczuwam ślepa uliczkę i pułapkę. Sam mam gaz i sezon wyszedł nawet po podwyżkach dobrze ale to nie będzie trwać wiecznie. Stado potrzeba zagonic do tej zagrody i ...zacznie się strzyża. Oby się ten scenariusz nie spełnił. Chociaż gdy czytam że od 2027 zakaz dla gazu w nowych inwestycjach a od 2030 zakaz w modernizowanych, mam złe przeczucia. Co prawda to tylko projekt ale...z węglem też się tak zaczęło.

Ps

Miało być "konsumentach"😊

Ach te podpowiadaczki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piecuch19 napisał:

2 Zebrać się jakoś w 5 osób x 5 ton węgla np. Orzech II i zlecić transport lokalnemu składowi opału ( i tak węgla nie mają i nie mają co robić), który przywiezie 25 ton i potem rozwiezie ze składu po okolicy dla 5 osób. 

To zebranie na taki sam asortyment  będzie trudne i od razu korzystając z okazji:

- potrzebuje jeszcze 4 osoby z okolic Wrocławia ( okolice Bielan Wrocławskich) na transport orzech II Wesoła luz z Mysłowic 

Orzech II Wesoła nie zbierzesz,ale Orzech I Staszic możne Ci się uda,bo na PGG lekko nie jest. Tak jak piszesz lokalny duży skład i potem rozwózka. Przy dzisiejszych cenach 2300-2600 /1t ciężko powiedzieć ile zażąda właściciel od przywiezienia 1t przy 25 t na wannie. 300-400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest ten temat by nie było "300-400?" Przewoźnik ma dostać pieniądze za transport z kilometra, a nie za to co wiezie. Jak pakuje w worki, to za spakowanie na paletę, a jak będzie konkurencyjny do kuriera to może przywieźć. Jak nie - to kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piecuch19 napisał:

Po to jest ten temat by nie było "300-400?"

Strzelałem,bo na podobnym dystansie policzono mi 200 pln/t przy ładunku 25t dla 5 ludzi (tych zebrał właściciel składu). Ale to było uzgadniane w kwietniu,gdzie tona na składzie była 1500. Jest czerwiec,ceny paliwa itp poszły w kosmos,więc możemy sobie pogdybać,bo nie jesteśmy szefem firmy transportowej.

I tak-- ten transport był za tonę a nie od kilometra. Jak pójdziesz do firmy transportowej,to ściągną ci z kilometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym temacie. Jest taka strona.

 

https://transportpgg.pl/

Jest to: SKŁAD OPAŁU SYLWESTER NOWAKOWSKI, znajduje się w tej bazie ze sklepu PGG.

 

Cytat
  • DOSTAWA POWYŻEJ 150 KM OD KOPALNI: ODBIÓR: 185 zł/t + WYSYŁKA 255 zł/t + WORKOWANIE 135 zł/t (tylko workowany na palecie)

 

Czyli 1405,25 zł Orzech II Wesoła.

 

Ale jak to realnie wygląda to nie wiem.

 

Ogólnie na OLX jest teraz wysyp ogłoszeń transportu węgla, ale tu trzeba by pewnie dzwonić i się dowiadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iriuqs Są jeszcze giełdy transportowe - ładunki powrotne - oni nie zarabiają na tym że wiozą węgiel tylko że wiozą towar i nie płaci się kilometrów w obie strony, tylko w jedną.

"Odbiór 185zł/tona" - przegięcie - łopatą tego nie ładują ( wykorzystują sytuację ). Co wchodzi w zakres tego "Odbioru" ? - ten skład opału od razu jest skreślony za takie podejście. Jak przewoźnicy słyszą węgiel to małpiego rozumu dostają. 

Po zweryfikowaniu cen tych z list PGG trzeba pisać do PGG żeby ich wykreśli za " odbiór 185zl/tona + inne dodatki" za nieuczciwe praktyki. Jak każdy napisze to sytuacja się zmieni na +.

Zestaw na Szwecję pełny 0,84 eu/km, pusty 0,4 eu/km, przy czym pusty liczy się tylko dla odbicia z głównej trasy po odbiór np. 2 palet ( nie w obie strony na całej trasie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19 to jest jeszcze nic. Mam w koszyku 5 ton luzem retopala i badam rynek jak to przywieźć w okolice Szczecina. Wysłałem zapytania do dwóch firm ci się ogłaszają, że odbierają i wożą po całej Polsce. Dostałem odpowiedź od jednej z nich: termin najbliższy początek lipca i koszt uwaga 5200-5400 zł! Toż to hieny żeby tyle wołać za transport 5 ton. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MrWolf napisał:

,,,  i koszt uwaga 5200-5400 zł! Toż to hieny żeby tyle wołać za transport 5 ton. 


Wiem, że znowu zaśmiecę ten temat, paroma osobistymi spostrzeżeniami.

@MrWolf spojrzyj na to z innej perspektywy.
Jeżeli widzisz ten aspekt jako intratny dochód w przewozach materiałów na terenie kraju, to zakup (wylizinguj) tabor samochodowy, zatrudnij operatorów do obsługi tegoż taboru i zaoferuj oficjalnie swoje usługi na tym forum, po atrakcyjnie niższych cenach.   
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek-z-Ulicy 

Ja wszystko rozumiem i zdaję sobie sprawę, że to nie będzie kosztowało 500 złotych, ale ta kwota jaka została mi zakomunikowana to totalna abstrakcja. Tak się składa, że pracuję w administracji firmy związanej z recyklingiem pojazdów i wiem ile kosztuje np. transport wanną kostek ze sprasowanych aut ze Szczecina do huty w Swarzędzu i uwierz mi, że faktura za taki transport opiewa na dużo mniejsze pieniądze, mimo większych mas, większych i nowoczesnych aut. Nawet licząc, że na Śląsk jest więcej kilometrów to i tak wychodzi, że to zdzierstwo. Tam nie ma żadnych leasingowych pojazdów tylko stare wywrotki 5 tonowe. Uważasz, że licząc nawet trzy dniówki kierowcy, paliwo, opłaty drogowe, podatki itd oraz fakt że w drogę powrotną jedzie na pusto, to biedaczek nie wyjdzie na czysto i musi oferować takie stawki? Ja tu niestety widzę żerowanie na obecnej sytuacji. Tak, wiem że duże firmy dużymi autami działają inaczej i jeżdżą tak by optymalizować koszty, ale no litości. 

Co z tego, że kupię 5 ton za nieco ponad 4 koła, gdy zabulę za transport ponad 5. Kierowca w parę minut wykipuje mi to na placu i się zawinie, a ja będę chudszy o 10 koła i jeszcze będę musiał łopatowac. Równie dobrze można zamówić ten workowany za 2500 zł i przynajmniej odpadnie randka z łopatą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200km to 70zl i 3h w jedna strone - auto osobowe w gazie (10l/100km)+ przyczepka (troche przeladowana). Czas wlasny. Kto zrobi taniej? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrWolf napisał:

Wysłałem zapytania do dwóch firm ci się ogłaszają, że odbierają i wożą po całej Polsce. Dostałem odpowiedź od jednej z nich: termin najbliższy początek lipca

Właśnie do nich nie należy dzwonić, bo się ogłaszają że odbierają i " odbiór" mają na bogato. Trzeba normalnego transportu szukać co nie "odbiera" z sklepu PGG. 

Osobiście bał bym się zlecić takiej firmie co handluje też kruszywami workowanie węgla. Trudno przewidzieć co się dostanie, bo ich uczciwość jest mocno wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrWolf napisał:

@Piecuch19 to jest jeszcze nic. Mam w koszyku 5 ton luzem retopala i badam rynek jak to przywieźć w okolice Szczecina. Wysłałem zapytania do dwóch firm ci się ogłaszają, że odbierają i wożą po całej Polsce. Dostałem odpowiedź od jednej z nich: termin najbliższy początek lipca i koszt uwaga 5200-5400 zł! Toż to hieny żeby tyle wołać za transport 5 ton. 

Szukałem transportu z Wesołej do Węgorzyna (100km od Szczecina). Z 5 tonami nikt nie chciał jechać. Za 10 ton dostałem oferty transportu w okolicach 6000-7000 zl (6/7 zł km razy dwie strony).

Jeśli chodzi o wspomniany transportpgg z workowaniem to nie byłem w stanie się z nimi dogadać. Wysłałem kilka maili, wiadomości na FB, OLX i tylko raz dostałem odpowiedź z linkiem do strony. Nic więcej. Telefonicznie przez ponad tydzień nie udało mi się skontaktować. Dla mnie odpadają za samo podejście.

 

Zleciłem usługę innej firmie. Za odbiór, workowanie i wysyłkę kurierem zawołali 3000zl (5t). Ale jeszcze nie zostało zrealizowane, więc danych firmy nie chce podawać, zobaczymy czy w ogóle dostanę węgiel. Plus jest taki, że oni wykładają kasę i płacisz kurierowi przy odbiorze. Przy wspomnianej wyżej stronie musisz opłacic sam, więc możesz dodatowo być stratny kasę za węgiel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PioBin napisał:

200km to 70zl i 3h w jedna strone - auto osobowe w gazie (10l/100km)+ przyczepka (troche przeladowana). Czas wlasny. Kto zrobi taniej? 😉 

Żart chyba .... 5 ton do przewiezienia a Ty radzisz trochę przeladowac przyczepka do osobówki? Ile razy by musiał zawijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że nie dzielą załadunków na części. Przyczepka mogłaby wyglądać biednie jak by 5 ton wrzucili 😀 Pomijam już fakt, że nie załadują więcej niż ładowność z dokumentów pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BORA napisał:

Żart chyba ....

Zart, zart, ale najtaniej z ofert powyzej.

PS. Po co kupować skoro nie ma czym przewieźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zażartowałes to OK:)

Nie wyobrażam sobie takich podchodów...

Faktem jest że skoro sprzedają a nie ekspediuja to czy warto kupować? Transport pozre cały zysk z tańszego zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.