Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualne ceny pelletu (2022 rok)


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś zakupiony. 1700 zł za paletę 975kg.

Zakup 4 palet.

IMG_20220415_172206.jpg

IMG_20220415_172218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne worki , pod choinkę świąteczną na gwiazdkę ,do kotła nie sypać ,szkoda .🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ręce się trzęsły jak płaciłem, ale co zrobić. Worki też spalę 🙂  Żarcik 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę na worku że Litewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilal napisał:

Mi też ręce się trzęsły jak płaciłem, ale co zrobić. Worki też spalę 🙂  Żarcik 😉

A kolega nie czeka na letnie upusty ? stracił nadzieje hehe🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz ze embargo na wegiel i dwucyfrowa inflacja spowoduja ze bedzie taniej? „Oplacalnosc” - specjalnie w cudzyslowie to ta ponizej II taryfy pradu czyli cos w okolicy 1600-1800 w zaleznosci od sprawnosci spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kordjano napisał:

A kolega nie czeka na letnie upusty ? stracił nadzieje hehe🙂

Dzwoniłem w kilka miejsc co brałem wcześniej to odpowiedź była "na tą chwilę nie ma" cena podobna, a i wyższa. A, że trafiłem na dostawę w jednym miejscu to machina poszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PioBin napisał:

Liczysz ze embargo na wegiel i dwucyfrowa inflacja spowoduja ze bedzie taniej? „

Nie liczę , ale nadzieja umiera ostatnia ,

Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie normalnie ....☺️

Jakoś trza sobie będzie radzić by nie zbankrutować , damy radę 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już rezygnują z kotłów i zmieniają ogrzewanie.jedni powrócili do kopciucha spowrotem .wszystko drogie to i teraz producenci kotłów na pellet  np Lazar czy groszek mają problem bo sprzedaż stanęła.i to musi iść na dół bo popyt stanol.znajomi i masa ludzi masowo rezygnuje na koszt kopciucha ,pompy ciepła.abo kto ma fotowoltanika to klimy zakłada na grzanie tak jak ja i mam ich gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robson24 napisał:

kto ma fotowoltanika to klimy zakłada na grzanie tak jak ja i mam ich gdzieś

Trend jest obecnie - ok. Tutaj tez jest limit wydolnosci systemu.

Tylko jak juz PC czy klimy to patrzec na GWP i ODP, gdyz za kilka/kilkanascie lat, zeby sie nie okazalo ze to zlom wedlug jakiejs nowej eco-ustawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to przyszłość  tu.za granicą to standart.co ty o ustawach mówisz.jest ust na kopciucha i co.kopciuchy dawno miały zniknąć a tego PiS w życiu się niedoczeka.tymbardziej teraz przy dużych cenach.masa ludzi powraca.nawet od nich śmieszne dofina.niepomagają

Kopciuch dawno miał być złomem i co .walą pełna parą w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopciuch jedzie na „kaloszach” a PC potrzebuje sprezarki i czynnika ktorego w lesie nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kpciucha też trzeba mieć co włożyć

 

drewna na opał też braki, tzreba czekać i cena rośnie. Węgiel wiadomo

Kopciuch zostaje dla tych co mają swój las. Są jeszcze amatorzy przeróbek na srębkę to ci dzisiaj mogą ciepło sąsiadom sprzedawać 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pracuje na paśtwowym za okolice najniższej pensji, jest na rencie czy emeryturze to niestety, nie ma wyjścia

albo będzie palił czym popadnie albo siedział w zimnym.......

PS przy pellecie >2000pln chyba bardziej mi się opłacą grzejniki elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ceny widzę z innej strony, u kuzyna rok temu trociny z traka w ziemię (na hałdę, nikt nie chciał), teraz 50zł/m3 przyjeżdża tir i płaci od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KarolBl napisał:

Kopciuch zostaje dla tych co mają swój las. Są jeszcze amatorzy przeróbek na srębkę to ci dzisiaj mogą ciepło sąsiadom sprzedawać

W kopciuchu nie opłaca się utylizować ani drewna,ani zrębki, przecież sprawność to góra 40%. Być może w DSie wzrasta do 50-60% i to oczywiście się opłaca. Mam sąsiada,który ogrzewa nieocieplony dom/klocek i przydomowy garaż,ma własny rębak,gałęzie za darmo,ale roboty przy tym co niemiara,a zrębki idą jak w lokomotywie. Gałęzie na zrębki to nie problem,wystarczy mieć rębak,ciągnik,wóz,żadnego lasu prywatnego nie potrzeba. Ludzie sami oferują gałęzie,ci co mają las ,bo grube wezmą,a gałęzie zostają. Z drugiej strony gałęzie w lesie to nie problem,5-6 lat i użyźnią ściółkę.

Zrębka to jest dobra do podajnika - z rębaka tarczowego,ale zmieszanego z grochem III (nowomowa 😉). Drewno do kotłów tylko swoje się opłaca i to do DSa co najmniej, nie wspomnę oczywiście o piecach akumulacyjnych czy jakichś kuchniach kaflowych,bo to oczywista oczywistość .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że za chwile Ktoś zacznie sprowadzać pellet z zachodu.  Gdzieś tam wyczytałem, że jest już tańszy niż u Nas.  

Rynek sam się wyrówna.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.