Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualne ceny pelletu (2022 rok)


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Śledząc,  co dzieje się na naszym rynku, postanowiłem odświeżyć temat .

Może ktoś będzie mógł zaczerpnąć z tego miejsca info. na temat aktualnych cen w swoich okolicach .

Fajnie, gdyby była informacja o miejscowości,  producencie , stronie internetowej i oczywiście aktualnej cenie.

 

Zacznę;

Olczyk - 1450zł - Maków Podhalański 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Aktualne ceny pelletu (2022 rok)
  • marcin przypiął/eła ten temat
  • marcin odpiął/ęła ten temat

Lokalny sprzedawca Sochaczew (jest na Olx).

Pellet A1+

20zl - 15kg.

1340zl - 1005kg (do lekkiej negocjacji).

Aktualne ceny i dostepnosc trzeba sprawdzac na bierzaco, to sie zmienia w takim tempie ze wpisy za chwile nie beda aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni powariowali z tymi cenami? ^^

Co nasz czeka na kolejny sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem kiedys. Na cene peletu sklada sie inflacja, wzrost podatkow (mimo ich obnizek medialnych), ceny innych nosnikow energii (gazu, pradu, wegla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tego roku 1099 zł za 65 worków. https://polskipellet.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś lokalnych producentów Śląsk,  Małopolska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIBERO Smile Pellet 1100zl

LIBERO Happy Pellet certyfikat 1350zl

W październiku Smile'a kupowałem po 780zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.02.2022 o 19:53, Olejek78 napisał:

U mnie od tego roku 1099 zł za 65 worków. https://polskipellet.com

Paliłeś tym pelletem ? dobrze się spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olczyk u olczyka bezpośrednio 1590pln. Plus transport.

Dzwoniłem w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idą w dobrym kierunku, aby ludzie zastanowili się i przeliczyli, czy to się dalej opłaca kupować. 

Dobrze, że podwyżki są teraz, a nie w lipcu. Ludzie będą mieli czas na podjęcie decyzji, patrząc na rozwój wydarzeń. 

Także życzę baranom powodzenia. Podnoście jeszcze ceny 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie jestem w Brukseli, znajomy ma kocioł na pellet i ostatnio dokupywaliśmy kilkanaście worków pelletu A1 po 4 EURO worek 15kg! Tona wychodzi jakieś 1250zł w zależności od kursu euro to ja się pytam skąd u nas w Polsce takie ceny pelletu gdzie tutaj za dobrą dniówkę kupi się prawie 1 tonę! W dodatku pellet rodzimej produkcji Made in Belgium. Pewnie tutaj pracownikom płaci się znacznie mniej niż w Polsce i firma sprzedaje towar po kosztach!? W dodatku tak samo jest inflacja i wszystko poszło w górę. Albo u nas w kraju znając życie albo pazerność producentów albo 10 pośredników po drodze. Albo Pellet był brany ze wschodu tylko potem pakowany w worki. Powiem tak; jestem na etapie zakupu pompy ciepła i wszystkim którzy myślą nad zmianą kotłowni niech sobie tez o tym pomyślą bo cena gazu i pelletu rośnie szybciej niż złoto! Sąsiad ma i nie narzeka, za praktycznie cały rok za prąd zapłacił tyle ile kosztuje 2T pelletu! I zero obsługi, dosypywania pelletu, czyszczenia itd nie wspomnę o kotłach na węgiel czy groszek. Może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy bo palenie sprasowanymi trocinami robi się nieopłacalne! A jakby większość kupujących powstrzymała się z kupnem to pewnie zalegający Pellet zszedłby z ceny. Jak tak dalej pójdzie to zamiast kupować kilka ton pelletu równie dobrze w tej cenie mógłby tę sumę iluś tysięcy złotych rozmienić po 10zł i spokojnie całą zimę tymi banknotami palić. Pozdrawiam wszystkich nieszczęśników którzy zamontowali kotły na pellet. Amen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sztucznie robiona bańka,trocin faktycznie brakuje,ale kilku dużych graczy winduje ceny,podejrzewam że nawet jak pojawią się znowu trociny z Ukrainy,Białorusi i Rosji to ceny zostaną na takim poziomie ,albo nawet będą rosnąć...nawet jak w końcu rząd obniży vatt na pellet drzewny.

Stefan355

Dobrze że to napisałeś,wiesz ile wynosi w Belgii VAT  na pellet drzewny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki inne źródła ogrzewania nie stanieją, nie ma co liczyć na obniżki cen pelletu - jak inni korzystają z sytuacji, to oni przecież nie będą frajerami. W mojej okolicy markowy pellet właśnie przekroczył granicę 2000 PLN + jest wprowadzony system zapisów, tylko kartek oraz bonów brakuje. Trzeba było siedzieć w domu lub robić na czarno, to by się jeszcze dostało pieniążki z dodatku osłonowego aby się lepiej paliło w starym kopciuchu, bo przecież każdy wie że jak stać na wymianę pieca na ekologiczny to nie potrzebuje dodatkowych pieniążków.

Plus całej tej sytuacji jest taki, że każdy może się w końcu zastanowić czy ten interes jest dalej opłacalny i czy nie lepiej wybrać innej opcji (mimo że mało ich zostało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stefan355 napisał:

Witam. Obecnie jestem w Brukseli, znajomy ma kocioł na pellet i ostatnio dokupywaliśmy kilkanaście worków pelletu A1 po 4 EURO worek 15kg! Tona wychodzi jakieś 1250zł w zależności od kursu euro to ja się pytam skąd u nas w Polsce takie ceny pelletu gdzie tutaj za dobrą dniówkę kupi się prawie 1 tonę! W dodatku pellet rodzimej produkcji Made in Belgium. Pewnie tutaj pracownikom płaci się znacznie mniej niż w Polsce i firma sprzedaje towar po kosztach!? W dodatku tak samo jest inflacja i wszystko poszło w górę. Albo u nas w kraju znając życie albo pazerność producentów albo 10 pośredników po drodze. Albo Pellet był brany ze wschodu tylko potem pakowany w worki. Powiem tak; jestem na etapie zakupu pompy ciepła i wszystkim którzy myślą nad zmianą kotłowni niech sobie tez o tym pomyślą bo cena gazu i pelletu rośnie szybciej niż złoto! Sąsiad ma i nie narzeka, za praktycznie cały rok za prąd zapłacił tyle ile kosztuje 2T pelletu! I zero obsługi, dosypywania pelletu, czyszczenia itd nie wspomnę o kotłach na węgiel czy groszek. Może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy bo palenie sprasowanymi trocinami robi się nieopłacalne! A jakby większość kupujących powstrzymała się z kupnem to pewnie zalegający Pellet zszedłby z ceny. Jak tak dalej pójdzie to zamiast kupować kilka ton pelletu równie dobrze w tej cenie mógłby tę sumę iluś tysięcy złotych rozmienić po 10zł i spokojnie całą zimę tymi banknotami palić. Pozdrawiam wszystkich nieszczęśników którzy zamontowali kotły na pellet. Amen 

poproś kolegę, żeby następnym razem zrobił fotkę dla forumowiczów.

Ja tam Ci wierzę na słowo ale pewnie są tacy co nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stg20 napisał:

W mojej okolicy markowy pellet właśnie przekroczył granicę 2000 PLN

Na OLX już ponad 2200 za niektóre wołają i coraz więcej używek kotłów się pojawia po wymianie na PC 🙂 . Za Kipi 16 już 5200 wołają. Ostatnio jak się tym interesowałem parę miesięcy wstecz były po około 4000. Przynajmniej nie jest nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.