Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualne ceny pelletu (2022 rok)


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze już nie muszą się zastanawiać jak to zrobić żeby nie kupować od ruskich 😄

Waluta od razu w dół....

ps. i teraz jakieś przypadkowe uszkodzenie naszej baltic pipe i leżymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://www.olx.pl/d/oferta/pellet-pelet-torfowy-ekogroszek-CID628-IDPjxim.html
Kiedyś za spekulację to do pierdla wsadzali,a teraz wolna amerykanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Popcorn1

Idą na całość po bandzie. Miernik o tym torfowym film na YT nakręcił. Tam spiek na pół metra z SV200 wylazł po spalaniu tego czegoś. Ludzie nie mają strachu ani żadnych zahamowań. Opis jest po prostu zarypisty. Czy ktoś się na to złapie wątpię. Ale daje się, to próbują doić do oporu póki jeszcze wszyscy kotłów nie wysprzedali.

Na fejsbuku w grupie pelletu pełno kotłów rocznych czy 2-3-4 letnich już do sprzedania. Zresztą cale kotłownie wydmuchane wychuchane. Pewnie na OLX-e też, ale nie patrzyłem. Jak się "kręcioły od bobków" obudzą będzie z późno. Zostaną z tymi liniami produkcyjnymi, kredytami za nie, i całą resztą w pakiecie. Nie patrzą wg. mnie przyszłościowo, a żyją chwilą aby się nagłabać szybko i jak najwięcej. Ale to nie jest dobry model biznesu. Dużą łychą szybko się można zachłysnąć. Małą łyżeczką spokojnie dlugo najadać do syta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego. Oni nie patrzą w przyszłość. Nachapać się teraz,a co będzie potem to ich nie interesuje. Sam mam przykład w swoim otoczeniu,dostawienia do 3-letniego SAS-a ekogrocha,zwykłego kotła ,,śmieciucha ". Zaczyna się uwstecznienie ekologi. Ale za to zacznie się segregacja śmieci na palne i nie palne,a te pierwsze jeszcze na palne w dzień i palne w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie dokładnie w punkt o obecnych cenach pelletu, ale może kogoś ten film zainspiruje. Świat nie znosi próżni. Ludzie zaczynają po prostu szukać tańszego zamiennika pelletu do kotłów zamontowanych na dotacje, czy takich których nie chcą się pozbywać. Więc popatrzcie, poczytajcie komentarze, być może druga część się się pojawi. Jeśli to wypali to maszyna do tego dużo prostsza niż pelleciarka. Nie mam na myśli tej zabawki z filmu, ale może coś większego nieco, co ładnie drobno posieka materiał do spalania.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was widział "normalną" cenę peletu w północnej części wielkopolski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2022 o 22:07, daromega napisał:

Nie patrzą wg. mnie przyszłościowo, a żyją chwilą aby się nagłabać szybko i jak najwięcej. Ale to nie jest dobry model biznesu. Dużą łychą szybko się można zachłysnąć. Małą łyżeczką spokojnie dlugo najadać do syta. 

Taki model biznesu panuje w naszym kraju od 89roku.I prawie w każdej dziedzinie.Ale mam nadzieje,że chytry dwa razy straci.

Wracając do tematu...czy kupujuecie tylko ten certyfikowany,czy nie?Pytam,bo sam jestem ciekaw czy warto oszczędzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś zamawiał pellet z ogłoszenia z olx z mińsk mazowiecki użytkownik Damian? Ogłoszenia już nie ma i kontaktu ze sprzedającym też. Wpłaciłem zaliczkę a towaru brak. Miał ktoś takie doświadczenia? Co z tym fantem teraz  zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 17:03, CeKris napisał:

Wracając do tematu...czy kupujuecie tylko ten certyfikowany,czy nie?Pytam,bo sam jestem ciekaw czy warto oszczędzać?

Pierwszy sezon paliłem dębową fi 8 no-name sprzedawca deklarował, że to Huzar, nie miałem z nim problemu choć trafiały się kawałki drewna. Drugi sezon Smile od Libero, pellet A2, poza większą ilością popiołu pellet OK. Kolejny sezon to ukraiński pellet, podobno A1 tak wynikało z papierowych etykiet na palecie, tu również było OK. Ostatni sezon pellet bez certyfikatu niewiadomego pochodzenia i to był najlepszy pellet jaki miałem dotychczas. Był dobrze sprasowany, mało pyłu no i ten zapach, czysta sosnowa trocina a wiem co mówię bo przy obróbce drewna pracuję 20 lat. Także certyfikat nie świadczy o tym, że pellet bez niego jest gorszy od tego z certyfikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirekkss napisał:

Co z tym fantem teraz  zrobić?

Tu się udać

http://www.belchatow.policja.gov.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.