Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Generał, Pułkownik, Major


marekchelsea

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeden z najgorszym ekogroszków jakie miałem. Mokry okropnie. 150kg to wody było. Ewidentnie podlewany wodą. Pali się typowo jak ruski węgiel czyli słabo, sporo spieków, dużo osadu na kotle. Z całą pewnością nie ma deklarowanej kaloryczności. Kupiłem dokładnie 1 lutego 1 tonę ekogroszku Pułkownik; po 1,5 miesiąca wypaliłem wszystko, czyli bardzo zły wynik (standardowo schodzi mi 3,5t na rok). Bardzo nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie, to można obecnie to nazwać jak śpiew przeszłości, bo obecnie to towar "luksusowy" a przynajmniej w takiej cenie, ale skoro już napisałem, że zdam relację to czynię.

Na początku lutego zameldował się u mnie workowany pułkownik. Przestał w sumie ponad miesiąc pod chmurką czekając na swoją kolej.

Paleta nie najgorszej jakości, to jest przeżyła bez problemu przejazd kilkudziesięciu metrów paleciakiem, co karlikowym raczej się nie zdarzało. Zawsze coś gdzieś odpadło. Zafoliowane poprawnie. Na tyle skutecznie, że gdyby te worki były perforowane, ale nie są, to i tak by nie miały szans odparować z czegokolwiek przez ten czas.

Worki 25kg, to minus, bo rzeczywiście 20kg są poręczniejsze. Dobrze zgrzane. Folia gruba. Wyglądają solidnie.

Opał jest mokry. Ale nie na tyle, bym naliczył w tej tonie 150litrów wody. Mokra jest około 2 może 3 cm warstwa spodnia zawartości leżącego na płasko worka. Wyżej sucho. Nie jest jakoś rewelacyjnie odsiany, trochę drobnego ziarna jest, ale nie jest to też zapakowany miał za cenę ekogroszku. Kolor czarny, taki nawet lekko szklisty brunatnym nic nie zalatuje.

Nie mam pojęcia jak ten opał by się zachowywał w mocno ujemnych temperaturach. Natomiast w obecnych gdybym nie widział z czego i co wysypuję, to po zużyciu i jakości popiołu śmiało mógłbym go pomylić z Karlikiem. No, może na korzyść Pułkownika co do ilości popiołu, ale jego wygląd bardzo przypominał ten z ostatniej palety Karlika.

Celowo nie regulowałem nic. Zostawiłem poprzednie ustawienia pieca. To jest Przysłona tak w 80% przymknięta, nadmuch 25%, Czas podawania 5/55. W kanałach i na ściankach ciemno szary proszek nie przypominający uklejonej sadzy. Popiół jak już wspomniałem, bardzo zbliżony wyglądem do karlikowego spalanego już przy mniejszym zapotrzebowaniu na ciepło, to jest przy częściej pojawiających się podtrzymaniach. Tyle, że tego popiołu jest może 80% tego co z produktu PGG.
W odróżnieniu od mojego przedmówcy, byłbym gotów spróbować tym ogrzać dom przez kolejny sezon, gdyby tylko jakimś cudem cena spadła ponownie do 1240zł z przesyłką za tonę.

 

IMG_20220316_110507_resized_20220321_072207185.jpg

IMG_20220317_193300_resized_20220321_072206927.jpg

IMG_20220321_191304_resized_20220321_072206639.jpg

IMG_20220321_191414_resized_20220321_072206296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wypaliłem 1 tonę generala. Wstrzeliłem się w okienko cenowe w styczniu za 1370 zeta/tona. Wegiel suchy, spoko popiół, lekkie spieki. Zadana na momencie osiągnięta, worki mocne. Moim zdaniem lepszy niż PŁOMIEŃ 29, porównywalny z KGM 29, gorszy od eko od Wujka z lokalnego składu. Ogólnie wart swojej ceny. Będę brał, bo cena I jakość atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja bym uważał na ten sklep, domena kupiona we francji w dniu 2022.05.29 13:27:07

Firma niby znajduje się "Imielin, ul. Wandy 58, 41-407" sprawdźcie na mapach googla co tam jest, jakiś KostBet, DrewBet

Na facebooku mają konto od 13 czerwca 2022

Data założenia firmy 2022-05-31 15:17:07,

----------Edycja------

Napisałem do nich posta na facebooku, z pytaniem dlaczego chwalą się że firma istnieje od 2017r, a została utworzona dwa tygodnie temu - post powisiał 5 min i został skasowany, to chyba mówi wystarczająco dużo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ich na OLX i zadałem dwa pytania. Po odpowiedzi na drugie ( zrzut ekranu na zdjęciu ) nabrałem podejrzeń.Screenshot_2022-06-16-23-18-58-724_pl.tablica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten adres to bar nad zalewem w Imielinie. Na pewno nie ma tam węgla, co najwyżej koks.

Widać też, że to jacyś ruscy pisali - np. "dostawca kruszcu".

A swojego magazyniera kupili za 24 Euro 🙂:

 

 

image.thumb.png.3f0ec3a939514ec755beab5c8834478b.png

image.thumb.png.be654d84e8d2f6b3f36898d973e3abbd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może trochę za późno na wyrażanie opinii o już niedostępnym opale, ale w moim mniemaniu generał był najlepszy ze wszystkich, z którymi miałem do czynienia, a konkretniej spośród energo popularny, extra, premium+, power+, KGM29, ekogroszek expert, Rolteks sokoły, Pułkownik, Karolinka.

Spaliłem dwie tony Generała i tonę Pułkownika, i mam bardzo pozytywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.