Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Czuk Opinie


stopczyk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał do czynienia z ekogroszkiem syberyjskim z kopalni CZUK.

Kaloryczność tego ekogroszku to 25,5kj

Ilość popiołu to 11%

Siarka 0,46

Części lotne 31

 

Powiem, że wziąłem jeden worek na próbę i z 25kg worka popiołu było bardzo mało. Fakt, że ogrzewałem tylko ciepłą wodę.

Bardzo proszę o opinie na temat tego węgla.

Jeżeli nie ten węgiel to jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Psiałem kiedyś na innym forum z kolegą z Braniewa (takie małe zagłębie węgla rosyjskiego) i właśnie polecał węgiel z kopalni CZUK oraz z kopalni STIEPNOJ. Mówił że całe okolice tym palą, bo jest sporo tańszy od śląskiego złota i spala się nieźle. Napewno kaloryczność w na poziomie około 23-24 MJ ale cena robi swoje.

Jaką masz cenę za to cuś? Ja paliłem w zeszłym sezonie także ruskim ale mieszanką, i popiołu sporo, tyle co Retopal, kaloryczność raczej 23MJ, ale ogrzał chałupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

720 zł za tonę kaloryczność 25mJ. Zastanawiam się czy brać na zimę czy lepiej dopłacić i wziąść inny. Wziąłem worek na próbę i wypalił się bardzo dobrze, bardzo mało popoiołu i praktycznie zero spieków i niedopałków

 

Gdzie go można w takich pieniądzach kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Zakupiłęm ten groch o parametrach 23-24 Mj popiół 6-10, spiekalnośc 0-2, częsci lotne 30-38 ale zasypie za tydzien dopiero. Kupiłem równiez z kopalni Inskoj 27-28 MJ popiół 5-8, spiekalnośc 0-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.