Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Generał, Pułkownik, Major


marekchelsea

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem 6 worków na test z lokalnego składu w sobotę 29.01.22r. Od razy wysypałem go do skrzynek, żeby mógł sobie przeschnąć. Był mokry ponieważ worki były brane z otwartej palety, która stała na gołym placu, a pogoda w sobotę była deszczowo śnieżna. Podrzucam zdjęcia jak to wygląda na żywo. Granulacja różna, w jednym worku duże bryłki, a w innym już drobniejsze. Dziś zacznę nim palić, jak wypalę wszystkie worki to zdam relację. 

20220129_115848.jpg

20220129_120802.jpg

20220129_120807.jpg

20220129_121513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten grubszy wygląda jakby to była łamana skała czy szkło. Przypomina mi eko Diablo, który kiedyś miałem w kotłowni. Ta wilgoć jest zapewne jeszcze z Syberii, nie ze składu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mógłbyś jakieś info o majorze bo zastanawiam się major kontra husky.

husky już miałem nie jest królem kaloryczności, a major ma deklarowana wyższa.. 

 

husky był suchutki jestem ciekaw może ktoś zamawiał cała tone czy również był mokry jak ten o którym pisze kolega wyżej zakupiony w lokalnym składzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mogę się wypowiedzieć wyłącznie na temat zamówienia <pułkownik>

2 lutego złożyłem zamówienie, płatność online

3 lutego potwierdzenie realizacji

4 lutego informacja o nadaniu przesyłki

dziś to jest jeden dzień roboczy ale 3 dni kalendarzowe później, jest przesyłka.

Paleta, pakowana w kondon, niestety, z racji, że w kotłowni jeszcze jest karlik, a całej palety tam nie zmieszczę, nie mam zamiaru jej rozpakowywać by mokło, taką mamy piękną zimę, że ostatnio słońce widziałem gdzieś na początku grudnia.

Opał przywozi poczta polska, ten sam kierowca, który mi pod koniec września karlika woził. Z inszości, faktury podpisanej nie zabiera kurier. Trzeba podpisać i odesłać pocztą, albo zeskanować i odesłać na maila (tak ja zrobiłem).

Testowe przepalanie nie prędzej niż za dwa tygodnie. Chyba, że ten stacjonarny piękny wyż z nad Alp jakimś cudem przemieści się nad Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy nie przejść z Huskyego na Pułkownika parametry niby dużo lepsze a różnica w cenie to zaledwie 41 zł tona , ciekawe czy jest mocno wilgotny, w każdym razie mało opinii na jego temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem całego Generała, którego kupiłem (150kg). Na początku robiły się małe spieki, ale po 1-2 dniach ustały, później były już tylko minimalne. Myślę, że na początku była to wina wilgoci, gdyż przez resztę dni nie było takich problemów, a ekogroszek wyspany miałem w skrzyniach, żeby lepiej wyschnął, więc im dalej od początku testowania tym miał więcej czasu żeby wyschnąć. Wsypywalem po jednym worku w miarę ubywania. Popiołu wyszło 9,6kg z 150kg co daje 6.4%. Na worku jest napisane 5%. W workach znalazłem kawałki drewna widoczne na zdjęciu. Był jeszcze jeden krótszy od tych dwóch o połowę lecz zdecydowanie grubszy, niestety gdzie mi zaginął, a myślę że mógłby on narobić chyba jakiś szkód w Podjaniku. Paliłem w tym sezonie ekogroszekiem Magma 28-30MJ co okazało się że jest tego samego producenta co Generał (pewnie jest to samo tylko inna nazwa) oraz paliłem również Bartex Gold. Z mojego doświadczenia w tym sezonie nie ma jakieś różnicy między tymi trzema ekogroszkami jedynie w cenie, w spalaniu chyba żadnej. W Bartex Gold też zdarzały mi się minimalne spieki jak i w przypadku Magmy i Generała. Ja z mojej strony nie kupię Generała czy golda raczej już więcej. Palę teraz ekogroszekiem Skarbek od innego lokalnego sprzedawcy (kupiłem ok 400kg w listopadzie 21r) i ten ekogroszek to zupełnie inna bajka. Kupiłem niedawno tone tego Skarbka od tego samego sprzedawcy za 1480 zł/t więc 100 zł więcej od Generała, a zupełnie inna kultura spalania.

20220208_203923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 13:10, der napisał:

Opał przywozi poczta polska, ten sam kierowca, który mi pod koniec września karlika woził. Z inszości, faktury podpisanej nie zabiera kurier. Trzeba podpisać i odesłać pocztą, albo zeskanować i odesłać na maila (tak ja zrobiłem).

- Możesz powiedzieć jak z rozładunkiem w przypadku Poczty ? , mi ostatnio przywoził Ekogroszek Pekaes i nie było problemu z wjazdem na podwórko i wstawieniem palet do garażu pomimo zwykłego paleciaka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie paletę (tonę) groszku paleciakiem wrzuciliśmy do garażu z dostawcą (Poczta Polska). Mamy na podjeździe pod górkę do domu, więc kierowca + ja + syn pchaliśmy paleciaka 😄 Ale efekt założony osiągnęliśmy. Zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest certyfikat na to jakie muszą być spełnione kryteria aby można było towar nazwać ekogroszkiem. I to jest dołączone do towaru. To nie jest dla tej indywidualnej dostawy. Taki sam certyfikat dostaniesz z majorem i pułkownikiem, a także w każdym sklepie internetowym czy markecie gdzie kupujesz opał, a nawet na tzw lokalnym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem całą paletę Generała i dzisiaj zasypałem piecyk więc na razie nie mogę wypowiedzieć się o spalaniu. Ale opiszę całą dostawę. Otóż ekogroszek zamówiłem 29-01-2022r i po tygodniu oczekiwania dalej nic po interwencji w BOK obiecali że zajmą się sprawą i tu jedyny plus dobry kontakt ze sprzedawcą i po 10 dniach oczekiwania przyjechała paleta Pocztą Polską. I teraz minusy węgiel okropnie mokry można by z niego wyciskać wodę do tego trzy worki rozprute połowa się gdzieś rozsypała po wysłaniu MMS do sprzedającego z informacją o trzech tych workach dostałem informację że mam składać reklamację do Poczty Polskiej. A skąd mam wiedzieć kto i gdzie te worki uszkodził. Worki cały czas się suszą w kotłowni zobaczymy z jakim to będzie z efektem i jak to będzie się palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 21:35, roger255 napisał:

Wypaliłem całego Generała, którego kupiłem (150kg). Na początku robiły się małe spieki, ale po 1-2 dniach ustały, później były już tylko minimalne. Myślę, że na początku była to wina wilgoci, gdyż przez resztę dni nie było takich problemów, a ekogroszek wyspany miałem w skrzyniach, żeby lepiej wyschnął, więc im dalej od początku testowania tym miał więcej czasu żeby wyschnąć. Wsypywalem po jednym worku w miarę ubywania. Popiołu wyszło 9,6kg z 150kg co daje 6.4%. Na worku jest napisane 5%. W workach znalazłem kawałki drewna widoczne na zdjęciu. Był jeszcze jeden krótszy od tych dwóch o połowę lecz zdecydowanie grubszy, niestety gdzie mi zaginął, a myślę że mógłby on narobić chyba jakiś szkód w Podjaniku. Paliłem w tym sezonie ekogroszekiem Magma 28-30MJ co okazało się że jest tego samego producenta co Generał (pewnie jest to samo tylko inna nazwa) oraz paliłem również Bartex Gold. Z mojego doświadczenia w tym sezonie nie ma jakieś różnicy między tymi trzema ekogroszkami jedynie w cenie, w spalaniu chyba żadnej. W Bartex Gold też zdarzały mi się minimalne spieki jak i w przypadku Magmy i Generała. Ja z mojej strony nie kupię Generała czy golda raczej już więcej. Palę teraz ekogroszekiem Skarbek od innego lokalnego sprzedawcy (kupiłem ok 400kg w listopadzie 21r) i ten ekogroszek to zupełnie inna bajka. Kupiłem niedawno tone tego Skarbka od tego samego sprzedawcy za 1480 zł/t więc 100 zł więcej od Generała, a zupełnie inna kultura spalania.

20220208_203923.jpg

Gdzie lokalnie kupiłeś tego generała? Można namiar na ten skład? Słyszałem  że tych oficerów nie sprzedają składom że tylko przez ich sklep można kupić, Poproszę adres lub telefon. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.