Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Ekogroszku Przez Internet


jjjanek1

Rekomendowane odpowiedzi

100kg Czarnej pery wystarczyło na 7dni. Pierwsze trzy dni piec chodził  ustawiony na oko bo mnie nie było. Ogrzewane 220m2, temp 22.5. Zacząłem skrecać podłogówkę bo dla mnie za gorąco a grzejniiki zimnę w pokojach na dole.

Tak wyglada popiół...

http://zapodaj.net/a187c64967273.jpg.html

 

I kocioł w środku:

http://zapodaj.net/8538951318d64.jpg.html

 

http://zapodaj.net/5e376ea78792e.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od palnika

W żeliwnych potocznie zwanych brucerowatymi (czyli wszystkie te brucery,ekoenergie,ewmary, burnery itd) dobrze wypadają:
- tzw czeskie w ciepłym okresie, ale trzeba mieć świadomość, że mocniej syfią kocioł
- dla szukających taniego paliwa, gdzie palnik pracuje spokojnie można stosowac miały węglowe, np. miał z Piasta 23D o zawartości popiołu do 12%, miał z Sobieskiego, ekomiał o nazwie Rokita z Piasta...
- z ekogroszków takie mniej problematyczne to retopal 24MJ, Jaret-Plus produkowany przez autoryzowanych dystrybutorów Tauronu,tam chyba koło 26MJ, z Imexu klasyczny Anmag (bez dodatku Gold) to też okolice 24-25MJ, można trafić na przyzwoitego ruska czy kazacha, ale tutaj najpierw partia na próbę i dopiero zakup, bo wtopić w kamienie lub dymiący-śmierdzący też można. 

Do obrotowych podobne paliwa jak wyżej, przy czym z czeskim może być nieco trudniej w nastawach.


Jakie paliwa są dla speców, bo bywają problematyczne:
- chwałowice, bobrek potocznie wychodzi to pod nazwą pieklorz, wesoła. To sa groszki o wysokiej kaloryczności, ale też najczęściej wysokiej spiekalności, co kończy sie produkcją koksu i niedopalaniem, gdy trzeba mocniej przygrzać, Te groszki lubią spokojną prace i małe zapotrzebowanie na grzanie, wówczas da się je jakoś spalić.

 

 

 

wypowiedź użytkownika Jarecki79 z forum muratora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem już po "przepałce" Czarnej Perły. Wcześniej paliłem ekogroszkiem takim jaki był w piwnicy (wiem, że kosztował 670zł za tonę). 

I jestem pod wrażeniem, że coś w piecu może się tak fajnie spalać :) pozostaje drobny popiół, miękki (wręcz ciężko go wybrać, żeby się nie kurzyło). NIE SPIEKA się, i to mnie bardzo cieszy, bo obrotowa retorta u mnie wreszcie nie podskakuje od nadmiaru spieków w palniku. 

Czy spala mi więcej, czy miej tego co był w piwnicy napisze za kilka dni, ale przypuszczam, że podobnie, bo mam niepoustawiane na piecu (nie mam na to czasu, będę się martwił jak będzie spalać więcej jak 30 kg na dobę).

 

Zastanawiam się nad domówieniem zapasu (na razie zamówiłem tonę). Czy ktoś wie jak się spala Jaret Plus? Spieka się, czy jest raczej nie wymagający? A może ktoś porównywał z czarną perłą.

Bo Jareta mam w okolicy na składzie do tego luzem. Nie robi mi różnicy, czy worki, czy luz. Luz nawet lepiej, bo szybciej schnie. Z perłą zabawa, bo muszę otwierać te worki, więc wychodzi na to samo.

NIe wiem jak te ekogorszki pociągną w większe mrozy :) ale na innym składzie w okolicy jest wesoła za 700zł/tona i najwyżej się w nią zaopatrzę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać parametry tego groszku z innymi ofertami - to praktycznie węgiel brunatny, mam nadzieję , że w podanych parametrach wilgotności jest błąd - 25% wilgoci to 250l wody/ tonę. :o

Ekogroszki polskie mają wartość opałową  27-  29 MJ/kg, wilgotność 3-5%, siarkę 0,4-0,5%.

Jednym słowem - dużo siarki + dużo wody to kwas siarkowy w kotle i w kominie

 

Odpuść sobie taki zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł + 140 transport, tona wyjdzie 640 - w "tych pieniądzach" powinno się dać kupić coś lepszego (poszukaj nawet w pobliskich marketach budowlanych polskiego słabego (ok.22MJ) węgla, jeżeli jakiś market masz w pobliżu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupiłem taki https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/kotly-c-o/paliwo-do-kotlow/ekogroszek-kamienny-polski-23mj-25-kg

 

W zeszłym roku był mokry, ale palił się nieźle, natomiast tegoroczny jest bardziej suchy, kupiłem sobie tego 2 tony, transport z marketu miałem gratis przy tej ilości - z tym, że wydaje mi się, że płaciłem trochę taniej. No, za tą cenę uważam jest OK (ale podajnika jeszcze nie uruchomiłem, nie powiem, czy dobrze się pali).

 

Czy faktycznie jest polski, jak deklaruje opakowanie- nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja akurat kupiłem taki https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/kotly-c-o/paliwo-do-kotlow/ekogroszek-kamienny-polski-23mj-25-kg

 

W zeszłym roku był mokry, ale palił się nieźle, natomiast tegoroczny jest bardziej suchy, kupiłem sobie tego 2 tony, transport z marketu miałem gratis przy tej ilości - z tym, że wydaje mi się, że płaciłem trochę taniej. No, za tą cenę uważam jest OK (ale podajnika jeszcze nie uruchomiłem, nie powiem, czy dobrze się pali).

 

Czy faktycznie jest polski, jak deklaruje opakowanie- nie wiem. 

Cytuję sam siebie....

 

Palę od kilku dni - węgiel raczej jest słabawy i podatny na żużlowanie popiołu (robią się pumeksowe kalafiory przy większym nadmuchu). Przy prowadzeniu dwustanowym i dobrym wyregulowaniu nadmuchu daje się spalić na ładny popiół, przy prowadzeniu w automacie żużluje obficie i muszę zmniejszać przelot dmuchawy aż do granicy kopcenia.

 

Ale łupków i kamieni w popiele nie stwierdzam (może i rzeczywiście polski, bo rusek nieodłącznie mi się z łupkami w popiele kojarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wygląda dobrze. Zakup przez internet pozwala na zwrot bez podania przyczyny. Zrobiłem tak i oddałem. Kup jeśli uważasz że jest ok. Zasyp piec i zobacz jak się pali nie zdejmuj więcej niż 1 warstwę resztę zabezpiecz. 27 k. To prawie bez powietrza ma się palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

polecicie jakiś węgiel do zakupu na zimę? Mam na myśli sklep/węgiel. Nie zamawiałem jeszcze nigdy przez internet będzie to pierwsza zima w domu. Kupić wyłącznie 1 rodzaj węgla czy może 2? Podzielicie się swoimi doświadczeniami proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.