Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Ekogroszku Przez Internet


jjjanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie rozumiem dlaczego robicie doktoraty z krętaczami skoro macie na wyciągnięcie ręki bezpośrednio od producenta, właściciela kopalń:

http://www.tauron24.pl/dom/strefa-okazji/strefa-oszczednosci/Strony/tauron-ekogroszek.aspx

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek

Bez wałka, bez kamieni, selekcjonowany, co najwyżej może być wilgotny i tyle.

Tu masz ekspercie od węgli swoje wałki.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-zniknal-wegiel-wart-miliony-zlotych,nId,2324586

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to by się zgadzało,że w moim eko zapakowali odpady,bo ni jak nie można wszystkiego wypalić,w popiele non stop są niedopalone resztki,w ustawienia przestałem się już bawić,bo na początku straciłem na to 2 doby i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym tygodniu zamówiłem 0,75t ekogroszku Retopal na próbę od producenta PGG. Groszek przed wsypaniem do podajnika przesypałem do worków jutowych. 4 dni stał w kotłowni. Mieszam obecnie z Bartexem Gold. Mam mniej spieków. Trochę więcej popiołu.

A za przekręty  i afery na grube miliony już od dawna dla Kolesiów żadna kara nie spada .....

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem ekogroszek od TAURONA. W tym roku paliłem kilkoma produktami z Castoramy i Leroya. Miałem problemy więc zdecydowałem się ten produkt. Z temperaturą nie ma problemu choć trochę musiałem pozmieniać ustawienia pieca. Faktycznie ma trochę popiołu i niedopalonych kawałków węgla ale paliłem dużo gorszymi produktami. Węgiel przywiózł mi Autoryzowany Sprzedawca TAURONA. Na czas i dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie się zastanawiam nad wyborem ekogroszku. Aktualnie pale Prestige Classic 2 sezon . Eko jak na moje dobry w temp na zew 0C, później problemy mam ze spiekami albo nie umiem ustawić dobrze pieca i zastanawiam się nad zmianą na Iskre Seledyn. Ktoś może pali aktualnie tym i powie cos wecej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i zamówiłem na próbę 1 tonę z kareny iskrę seledyn.

Póki co nie mam powodów do narzekań,spalać się dobrze spala,minimalne ilości małych spieków,w workach widać krople wody ale po wysypaniu raz dwa dosycha,jedyny minus,że trochę wcina piec ale wiadomo że niższa wartość opałowa a ostatnie dni z temperaturą dwucyfrową na minusie

169249a7471933a4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  Wojtekkowal czy Ty jesteś przedstawicielem tej organizacji (jakiej nie dopowiem).Jeszcze takiego badziewia nie miałem od 10 lat.sadzy z tony oceniam na 100 kg,popiołu na 400 kg,popiól wynoszę 2 razy dziennie.Ręka Boska obroniła mnie przed zakupem więcej niż 1 tony.Co jedynie na pocieszenie,złożyłem reklamację z kwotą do zwrotu 424,48 zł za ekogroszek Tauron za 799 zł.Bez żadnych przeszkód przelano mi po podpisaniu Faktury Korygującej żądaną kwotę.I to tylko na plus.Zrobiłem sobie przerwę świąteczno-noworoczną przeszedłem na posiadany Prestige Platinum i ludzie za 100 zł/T nie chce ekogroszku z Taurona.Od 10 lat jak palę w retorcie nie miałem czegoś takiego,niby spieków nie ma ,temperatury 70 st przwie nie osiąga,ciągła praca,a na innym 50/50 z domu zrobiłem sobie wytwórnię popiołu i sadzy.Reklamacja była spontaniczna i teraz wystąpiłbym o 99.5% upustu.Jeszce 2 tygodnie męczarni i nikt mnie nie namówi na próbę "zaoszczędzenia" 110 zł.Pozdrawiam wszystkich i przestrzegam.Jestem dostępny na PW,lub tel. 501404988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

zwykły drobny węgiel a tu takie nazewnictwo , seledyn ,pieklorz ,prestigo , jescze chwila i kopalnie nie będą fedrować tylko składy opałowe no bo przecież one robią najlepszy drobny węgiel czyli groszek a przepraszam ekogroszek , jak by to nie nazywać to dalej jest to drobny węgiel , tylko z której kopalni ?

a zapomniałem u mnie znów jest sambudrol gold i sambudrol super gold czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ekogroszek o nazwie ekomagnum z firmy Polski Węgiel Dystrybucja. Zalecany przez firmę Remo-Komplex, czyli dostawcę podajników do kotłow SAS.

Zamówiłem 22.XII, i po kilku telefonach (włącznie z informacją o rezygnacji z zamówienia jak dalej nie otrzymam towaru) dostawa przyszła 12.01.

Węgiel workowany, worki solidne - nic się nie rozerwało przy noszeniu do kotłowni. Węgiel w workach mokry, tzn. na spodzie worka pływa woda. Przesypuje po pół worka do kastra i w ten sposób schnie. Jednak pomimo tego w zasobniku na dwóch ściankach (tych od strony okna) wykrapla się woda.

W porównaniu do Ekoretu ten jest słabszy, spala się chyba tak samo. Jednak z ekomagnum więcej popiołu. Codziennie prawie pełną szufladkę trzeba opróżnić. Miałem jeszcze kilka worków (bo nie mogłem się doczekać na dostawę tego ekomagnuma) z pobliskiego składu i był on mocniejszy, a zarazem produkował mniej popiołu.

Ekomagnum spala się tak:

IMAG0865_zps8qd2ladf.jpg

IMAG0866_zpskiscka3g.jpg

 

Ogólnie widać, że to niskokaloryczny węgiel. Tak też jest opisany na stronie www. Za to w ogóle nie spieka się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obser, jak się ma kocioł 25kW na 150m/kw, to niczego dobrze nie spalisz, więc nie powtarzaj tej bajki o 40% popiołu, bo stajesz się śmieszny. 

Palę już 10 lat w tej konfiguracji i powiedz mi dlaczego np Prestige Platinum pali się wyśmienicie,oszczędnie,popiołe jak z papierosa,piec czyściutki.Dobranie mam dobre,bo piętro mam słabo zaizolowane i mi kupa ciepła ucieka.Do kapitalnego remontu muszę poczekać i uzbierać fundusze.W Tauronie 40% dodano odpadów,żużla obtoczonego miałem i to się Ci nigdzie nie spali.Przerobiłem już kilkanaście dostawców i jednak jak jest jakość to chodzi to jak zegarek.. Nie m2 są wyznacznikiem,ale izolacja, bo w tym jest werada cała oszklona,pokój 20m2 z 3 ścianami zewnętrznymi i słabym stropem i to poddasze użytkowe z pokojami.W dwóch dolnych pokojach,to muszę tak dławić kaloryfery,bo by był upał,a reszta chodzi na fuul na 65 st użytkowej.Wiem co zrobić,ale trzeba poczekać i zebrać fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z opalem z firmy PW Atex? Opinie które można znaleźć w necie są sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba za szybko zachwaliłem ekogroszek z kareny seledynowy.Zamówiłem kolejną tonę wysypałem jeden worek do przesuszenia,pierwsze spostrzeżenia ładna frakcja, drobnych kawałków jakoś mało, miału brak myślę sobie coś poprawili.Po 2 dniach palenia jak się skończyła stara porcja zaczęły się problemy,węgiel zaczął się spiekać i lepić i rośnie w stronę deflektora,płomień dymiący,pierwsza diagnoza coś innego w workach i obstawianie na eko z wesołej,zjechałem w dół z nastawami ale dalej jeszcze nie tak,jutro dzwonię i wyjaśniam sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam przed zakupem węgla z tego sklepu internetowego https://rowex-sklep.pl. Zakupiłem 2 tony. pale już 2 tone żadne ustawienia pieca nie pomagają, kawałki białe i bardzo duża spiekalność.Palnik niekiedy wygląda jak wulkan oblany lawą. Już nigdy tam węgla nie kupie.

Zmniejsz nadmuch i się przemeczysz.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety chyba za szybko zachwaliłem ekogroszek z kareny seledynowy.Zamówiłem kolejną tonę wysypałem jeden worek do przesuszenia,pierwsze spostrzeżenia ładna frakcja, drobnych kawałków jakoś mało, miału brak myślę sobie coś poprawili.Po 2 dniach palenia jak się skończyła stara porcja zaczęły się problemy,węgiel zaczął się spiekać i lepić i rośnie w stronę deflektora,płomień dymiący,pierwsza diagnoza coś innego w workach i obstawianie na eko z wesołej,zjechałem w dół z nastawami ale dalej jeszcze nie tak,jutro dzwonię i wyjaśniam sprawę.

Tak przez ciekawość pytam -jakie wyjaśnienia dostałeś z Kareny?Mnie potraktowano jak wyłudzacza ale może Ty miałes wiecej szczęścia? Karenie podziekowałam na zawsze i wróciłam do PGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.