Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przymiarki do zmiany kotła, wybór pellet o podwyższonym standardzie, mieszkanie 54m2


Mcgiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co weźmiesz bez czyszczenia palnika działa tak samo, pellet który nie szlakuje, tylko tyle. U mnie po 4h jak się kocioł wyłączy nie mam szlaki, tylko sypki popiół, a nie palę cudem natury. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ten pereko jest to palnik wrzutkowy ,palę pelletem dębowym i spala na pył tylko trzeba co parę dni wyczyścić koszyczek palnika żeby się dziurki nie pozatykały ale zajmuje to dosłownie minutę ,a tak pozatym jak ktoś jest techniczny to nie ma co serwisować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Pereko masz, ten 8kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo go masz, jaka powierzchnia do ogrzania i czy jesteś zadowolony z niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jestem zadowolony prosty w obsłudze wsypujesz pellet czyścisz z popiołu i to cała robota.Ja akurat jako zdalny dostęp mam sonoffa z aplikacją EWELINK mam tam podgląd temperatury kotła i mogę wł. wył. pompy i to mi wystarczy.Sterownik Minister PID prosty sterownik w obsłudze każdy go ogarnie ,a nie jak te włoskie sterowania gdzie zwykły Kowalski nie wie co do czego służy.Pozdrawiam

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoszki mają najprostsze sterowanie, tam nawet obsługi mieszacza nie masz.

Może podziel się z nami zdjęciami jak wygląda kocioł w środku, jakieś szczegóły na temat czyszczenia palnika itd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym kotle Pereko trochę zniechęciła mała sprawność do 90% i spore zużycie pelletu (według katalogu) co i tak zazwyczaj jest zaniżane, napewno na plus jest cena, bo tańszego kotła się nie kupi, w każdym razie oglądam kotły i czytam o nich od kilku dni i stwierdzam że po tych wszystkich artykułach jestem jeszcze bardziej niezdecydowany który kocioł wybrać, żaden nie jest idealny. Fakt jest taki że dzięki Waszym cennym uwagą, wiem na co zwracać uwagę choć ciężko jest znaleźć kocioł idealny, który posiada wszystkie przez Was wymienione walory, generalnie takiego kotła nie ma więc trzeba wybrać jakieś lepsze zło. Czas leci i coś muszę wybrać bo ceny kotłów lecą do góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych tu proponowanych ja bym wybrał chyba tego Sparka od Pereko albo piecyk Milla od Edilkamina, nie wspominając o Lagunie, a to mój numer jeden.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mcgiwer napisał:

żaden nie jest idealny

Windhager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcgiwer u Ciebie widzę oczy się świecą na widok ceny, a to nie jest dobry kierunek. 

Ja nie brał bym Pereko przez same opinie na temat serwisu i wsparcia technicznego, a jeśli nie miał bym wyjścia, wziął bym Sparka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=46502]radik81[/mention] Laguna 12kw nie jest już dostępna a 18 to na 54m2 odpada

[mention=86195]Outsider[/mention] miałem na myśli kotły w "rozsądnych" cenach choć teraz to z tym problem

[mention=76598]eliks[/mention] nie, dlaczego? Nie kieruję się ceną, wręcz uważam że czasem za mniej można mieć więcej, niestety odwrotnie też tak jest i zdaje sobie sprawę z tego że za lepszą jakością zawsze idzie cena. Mój budżet to max 15-16 tys na kocioł, jak wydam mniej to oczywiście lepiej
Poza tym wszystkie tu propozycję kotłów poza Pereko qm to kwoty 15-16 tys no i nie licząc Winghagera


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliks w sterowniku minister PID jest obsługa mieszacza,a wpoście 52 napisałem co i jak.W kotle jasno spalanie na pył jak będę miał więcej czsu to wrzućę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie palnika jest? Jaka pojemność zasobnika? Bo w 8KW 3 worki.

@Mcgiwer wyhacz jakąś kasę z dofinansowania. Wiesz co do ceny, to już nawet nie chodzi o jakość, ale Twój komfort. Żeby się nie okazało że kupisz kocioł pelletowy z którego będziesz musiał codziennie wygarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się z Tobą zgadzam, komfort przede wszystkim bo mówimy o kotle dla rodziców którzy są już w staszym wieku, tu sam kocioł to jedno, drugie to reszta, czyli instalacja z piwnicy na 1 piętro, c.w.u. no i wkład kominowy, pierwsza wycena to 30-35 tys, ( bez wkladu) w tym tygodniu będę miał 2 kolejne, a max co mogę dostać z czystego powietrza na to to 12500, o dofinansowanie złożyłem już w październiku ale jak zwykle mają opóźnienia. Tak więc chciało by się mimo wszystko kupić kocioł w miarę tani i dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcgiwer Z Laguny 18 da radę zrobić 12, konstrukcyjnie to te same kotły tylko inne oprogramowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do czyszczenia tego kotła to łatwiejszego nie znajdziesz,a kocioł sam się nie wyczyści tym bardziej jak rodzice już w starszym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo że nie rodzice będą czyścić ten kocioł tylko ja, ale też musi być taki bym nie musiał każdego dnia przyjeżdżać i go czyścić.
Sąsiadka moich rodziców ma kocioł Slimko od czerwca ( też przerabiala do piwnicy) tyle że ona musiała wstawiać zewnętrzny komin bo do komina który ma u siebie w piwnicy nie można było dać wkładu ze względu na przechodzące rury wodne w tym kominie, poza tym Slimko ma czopuch 160 a u mnie w kominie wejdzie max 130mm wkład. Ogólnie jest zadowolona z tego kotła, czyści go raz na 2 tygodnie z tym że pali tylko Olimpem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliks proszę cię przyłuż się do sprwdzania kotła ty pokazujesz 18kw,a zgarnia się zgarniczką z tych pułek poziomych w kierunku drzwiczek i to wszysko żadnych zakamarków tam nie ma zajmuje to z 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyłożyłem się. 

Screenshot_2022-01-04-16-06-45-79_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

 

Teraz ty się przyłóż i napisz o czyszczeniu palnika i zrób parę zdjęć bo się pytam już któryś raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jesteś leniwy przecież już pisałem wcześniej poczytaj (I bez obrazy to są moje opinie o tym kotle dla forumowiczów którzy są zainteresowani tym kotłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bardzo wyboru i dla tego przyglądam się QmPell 12kW. Szukam czegoś w miarę lekkiego i kompaktowego by weszło mi do piwnicy po schodach (~70 cm przestrzeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.