Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O przewiercaniu fundamentu.


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
41 minut temu, carinus napisał:

Do zakupu panasa zachęcił mnie między innymi mały szczegół. Firma-dystrybutor zaznaczyła że swoje pompy może monitorować i w razie problemów serwis jedzie usuwać już wiadomą usterkę. Nie ma czekania na diagnozę i tematu że akurat takiej części nie mają ze sobą.

@berthold61 Ja nie wiem dlaczego ta pompa jeszcze nie pracuje. Nie ma na co czekać, tylko bierz zgrzewarkę i ciągnij powoli rury do kotłowni.

Nie mam pomysłu jak przewiercić fundament gruby 45 cm z betonu aby wjechać do piwnicy rurami wraz z kauczukiem ,rura pp32mm plus kauczuk to chyba fi 50 lub fi 60 trzeba by wywiercić tylko pytanie czym , mam wiertła długie sds ale max 25 mm jak bym to miał z głowy to potem już pikuś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, berthold61 napisał:

 

Nie masz tam w mieście wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Można za niewielkie pieniądze wiertła i młot wypożyczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, berthold61 napisał:

Nie mam pomysłu jak przewiercić fundament gruby 45 cm z betonu aby wjechać do piwnicy

Z odpowiednim wiertłem koronowym przewiercisz nawet pręty zbrojeniowe.

korona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, ale lepiej wiercić między nimi. Podcinanie zbrojenia nie jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowo nie ma żadnych przeciwwskazań. W takich prefabrykatach, w zbrojeniu wykonanym wedle rysunku techn. robi się wycinki pod wszelkie otwory, spusty, skrzynki elektr itd.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

Nie masz tam w mieście wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Kolega podał rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, berthold61 napisał:

Ale taka koronka jak na tym zdjęciu kosztuje chyba tyle ile dobry bojler ale coś wymodzę .

Jak ja chcę się napić piwa to nie kupuję browaru!

Ale częściowo masz rację - jakbyś wypożyczał taki sprzęt to sprawdź dokładnie stan takiej koronki wiertniczej, abyś nie musiał płacić przy zwrocie za uszkodzenie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnej długości wiertla wystarczy jedno np 6 by przejsc na wylot , później od jednej i drugiej strony nawiercac . To jest kombinacji jednak 45cm nie aż tak grubo by tego nie zrobić samemu . Pytanie czy nie taniej wyjdzie pożyczyć sprzęt i zrobić ładny otwór bez cackania się z pretami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zbieram się żeby pożyczyć długą koronkę, bo nie mam jeszcze przewodów elektrycznych przeprowadzonych tak jak należy. Rury poszły po starym kanale ściekowym. Kilka złotych za wypożyczenie solidnej wiertarki z dłuższą koronką na jeden dzień nie rozwali budżetu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Taką młotowiertarką dużą mam ale wiertła największe to fi 25 idł 60cm tylko , dupę jak już ruszę to potem szybko poleci tylko zapłon mam lekko opóźniony ale na końcu cięzko mnie zatrzymać hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jest podobnie, dlatego kable mi wiszą na rurach zamiast iść w peszlu przez otworek. Mam dodatkowo fundament z betonem "rodzynkowym", czyli zagęszczanym kamieniem polnym, taki był patent niemieckich budowniczych w 1936r. Jak trafiam na kamień, to już dalej nie wiercę za długo bo nie ma sensu. Dobrze jak trafi sie jakiś mały kamyczek, gorzej że bywają takie większe niż pięść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysujesz kółko z zapasem, wiercisz cieńszym wiertlem po obwodzie, rozwiercasz grubszym.. przy odrobinie szczęścia wyciągasz ładny korek

a jak masz pecha i trafisz na pręta to rozpierdzielasz co się da i wycinasz pręta lisicą , brzeszczotem czy czym tam się dostaniesz- dniówka schodzi nie wiadomo kiedy

ryłem tak kiedyś dziury pod kabelki w niebieskich peszlach, pierwsza poszła fajnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można wiercić w ścianie 12-24cm, ale pół metra juz robi sie problemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tak cienkie ściany to koronka bo szybciej i zwykle nie robisz jednej dziury :)

w powyższej sytuacji fundament hali ryłem bo peszle i kable (alu, grube) miały być położone przed wylaniem podłogi

problemowe to mało powiedziane w pechowej sytuacji.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, berthold61 napisał:

 tylko pytanie czym ,

Kup sobie otwornicę za parę groszy i z 60 cm pręta zbrojeniowego z fi 20 i zrób z niego przecinak. Wierć i dziab jak tu. Ani się nie wykosztujesz ani nie narobisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Cię do tego zachęcić, ale założę się, że na pewno jej w tym tygodniu nie wykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że nie zrobi . Dobra może zacznie jednak nie ukonczy 🙂

 Tak samo jak ja się pitole z sufitem . Jeszcze z miesiąc mi to zejdzie haha IMG_20211116_094922942.thumb.jpg.47b9b14956222294372b23ee003ac3b4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton komórkowy, to śrubokrętem z plastikową rączką się "kuje" 😂

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ Nie załamuj się, bo w mojej sypialni na piętrze takie same lampki wiszą od kilku lat, i też nie mam weny żeby to skończyć. Tam po prostu wchodzę gdy idę spać i wtedy dopiero to widzę, ale już mi nie przeszkadza... bo idę spać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem do przewiercenia  zbrojony strop dwa razy z piwnicy pod kominek w domu koroną 180 mm. Też myślałem że sobie wypożyczę sprzęt i zrobię sobie sam . Wypożyczenie takiego sprzętu kosztuje 170 zł. plus koszty zużycia wiertła. Więc zadzwoniłem do firmy która się trudni takimi pracami i to był strzał w dziesiątkę. Goście musieli wiercić z ręki bo statyw nie wszedł między rury , ale zrobili to idealnie tak jak chciałem . Sam nie zrobiłbym tego , a o kuciu czy wierceniu otworów i wykuwaniu w tym miejscu nie ma mowy. Koszt całkowity za usługę to 330 zł z dojazdem i tyle. W sumie było przewiercone 56 cm. betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 16.11.2021 o 09:36, carinus napisał:

Nie wiem jak Cię do tego zachęcić, ale założę się, że na pewno jej w tym tygodniu nie wykujesz.

No jednak w tamtym tygodniu tę dziurę wykułem , jak juz dupsko ruszę to nikt ani nic mnie nie zatrzyma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że zaraz po napisaniu ostatniego postu, pojechałem do wypożyczalni i dostałem zestaw wiertło koronkowe-wiertarka za 50zł. Wiertarka z szybkozłączką do podłączenia wody chłodzącej koronkę, fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.