Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Styropian fundament/ściany


marvel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie budowy domu i chciałbym spytać o ocieplenie fundamentów oraz później ścian. Czy ktoś spotkał się z marką Genderka i ich styropianami? Przede wszystkim pytam o fundamentowy EPS 100 Genderka Hydrostyr 100. Ale też ogólnie o ich produkty na ściany i inne części domu. Z polecanych marek takich jak Termoorganika czy Austrotherm styropiany chodzą po 450 zł za m3. Ponoć dobre też są Knauf. Ale tych ceny nie znam. Pytanie, czy mając możliwość kupienia Genderki o 100 zł (słownie sto) taniej na metrze, wzięlibyście ją, patrząc na fundusze, czy liczy się rozpoznawalność producenta kosztem większej ceny. Na jednych forach się czyta, że Genderka jest dobra, że to jeden z gigantów w branży, inni mówią, że oszukują na ważeniu i jakość to tylko te trzy pozostałe firmy, które wymieniłem. Jedni piszą, że to kwestia dobrej reklamy, że marketing robi swoje i dlatego ludzie biorą produkty tych trzech producentów, inni zaś twierdzą, że nieraz "gorszy" producent robi lepiej, niż te najbardziej rozreklamowane. Pytanie, na ile Genderka Hydrostyr to dobry towar i czy warto brać. Proszę o pomoc i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian ma drożeć do końca roku.

Genderka to normalny styropian jak dla mnie, jak chcesz coś z logiem to bierz Knaufa ma takie ładne przetłaczane tafle 😄

Dodatkowo styropian hydro jest to praktycznie to samo co zwykły tylko cena inna. Jak ktoś nie wierzy to niech włoży do wody XPS , hydro i zwykły EPS

 

Osobiście wolałby położyć EPS 100 grafit niż te hydro, a u siebie robiłem z XPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mogę za bardzo czekać, bo jak w tym roku (a właściwie miesiącu) skończę fundamenty, to na przyszły rok jadę z murami. Więc muszę zdecydować na już, mimo że ceny oglądam od dłuższego czasu i poprawy nie widać.

A jeśli chodzi o xps, ceny niestety przytłaczają, słyszałem o kwotach 700 zł za m3, także ta opcja niestety odpada.

A w czym styropian hydro jest wg Ciebie gorszy od grafitowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym xpsem to jako ciekawostkę dodam, że sam jak stałem przed wyborem coś a hydro stryro to znalazłem artykuł/badania chyba przeprowadzone w UK i tam podawali, że na podstawie badań XPS w krótkim terminie dnie/miesięcy w porównaniu do styro praktycznie nie obsornuje wody ale długoterminowo po kilku-kilkunastu latach absorbuje ja i jego parametry izolacyjne są dosyć słabe.

To tak w ramach ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później człowiek orientuje się, że sporo przepłaca, jeśli się okazuje, że faktycznie jest tak, jak tam napisali... 

 

Czyli co, ta Genderka jest ok jako producent i byście się pochylili nad produktem Hydrostyr 100, mając na względzie cenę, czy ktoś by jednak odradzał przez wzgląd na coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie powyżej jest jedna wielka wojna między wyznawcami xps i EPS, trudno cokolwiek z tego wyłuskać, niemniej nawet nie chcę - bo na xps i tak mnie nie stać. Dlatego idąc w EPS i widząc istnienie takich styropianów jak Hydro/Aqua i tym podobne, zastanawiam się nad konkretnymi przedstawicielami. Jednym z nich jest właśnie jedna z tańszych Genderka - czy ktoś jeszcze coś wie na ten temat? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do równości to nie mam pojęcia. Ja kupilem neotherma i były równe. Zresztą jak to chcesz odesłać? Przecież to jeździe prosto z fabryki. Transport styro to dramat.

 

Co do wyboru to musisz sam zdecydować. Jak Ciebie stać to bierz markowe a jak nie to wiadomo ;). Generalnie i tak będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

Ostatnie badania były wykonywane w 2019 roku nowszych nie ma.

https://www.gunb.gov.pl/probki/2019?manufacturer=Genderka

Myślę że to kolego @marvel007 rozwieje twoje wątpliwości ( brać czy nie brać )

pozdrawiam

plasticfun

 

W poprzednich latach masz jeszcze wyniki badań innych grubości styropianu Genderka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć i myślę że na to pytanie nikt Ci nie odpowie.

Może od 2016 roku nic się nie zmieniło w produkcji owego styropianu i wciąż spełnia wymagania , albo niestety producent wprowadził jakieś (uszczuplenia)

To jak ze starym sprzętem lub samochodami.

Kiedyś robili i zajechać nie można było a dziś sam widzisz jak postępują producenci. 

 

Może zrób inaczej jak wciąż masz wątpliwości.

Zdobądź lub wypożycz 1m3  owego styropianu i go zważ. 

Wtedy będziesz spokojniejszy.

http://www.e-izolacje.pl/a/styropian-gestosc-a-jakosc-waga-styropianu-swiadczy-o-jakosci-11065.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.