Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki nowy kocioł C.O. na pellet?


JM11

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku było o Defro. Rozumiem, że ten wyleciał i jest teraz Włoch. I nastał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Gamma jest u mamy. Teraz pracuje z buforem 300 litrów i sam zrobiłem instalację. Teraz nie ma z nim problemów, choć jego praca pozostawia wiele do życzenia. Gammy w dalszym ciągu nie polecam nikomu.

Kalor jest u siostry i działa wzorowo. Tu również praca z buforem 200 litrów, który zasila ~180m2 podłogówki.

A najlepiej z tego wszystkiego działa Laguna u rodziców kolegi, którą się "opiekuję" ale to inny budżet i inna klasa pieca.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pj90 napisał(a):

Defro Gamma jest u mamy. Teraz pracuje z buforem 300 litrów i sam zrobiłem instalację. 

Kalor jest u siostry i działa wzorowo. Tu również praca z buforem 200 litrów, który zasila ~180m2 podłogówki.

 

No popacz , a Kolega Puławiak w innym wątku pisał że mały bufor nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor robił projekt ogrzewania do siostry domu i wyszło, że wystarczy sprzęgło. Siostra z mężem chcieli to usprawnić jak tylko się da więc ja zaproponowałem większe "sprzęgło" czyli bufor 200 litrów. Za bufor dla siostry i do Defro Gamma u mamy użyłem starych zbiorników po hyrdoforach. Więc koszt to tylko trochę pracy przy zaizolowaniu tego, bo wełna też została po budowie u siostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć zastanawiam sie nad wyborem kotła co sądzicie o kotłach :

kotłospaw 12-14kw

ogniwo pello 10kw lub ekopel 14

kostrzewa eei 12  tylko ze tu myśle ze działa głównie marketing.

nastawiam sie na coś z palnikiem kipi lub pellas co byście wybrali?

perreko 12 kw taki kompaktowy  kocioł który ma wszystko w sobie ale jakoś jego budowa i palnik wrzutkowy z koszykiem mnie zniechęca..

o defro nie wiem nic wiem tyle ze mają mase modeli które niewiadomo czym, sie roznią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pereko ten mały spark mini wygląda na fajny kocioł. W promce można go tanio kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy macie jakieś opinie o kotłach firmy Ferroli? Zastanawiam się nad Ferroli compact 8KW. Mam dosyć ograniczony budżet więc przebieram w tej półce cenowej.

 

P.S. Czy wg Was 8kw wystarczy do nowego domu? Dom z maxa 25, docieplony styropianem 20cm, od gruntu styropian 12cm, sufity wełna 30. Z cieplo.app niby wychodzi 8, ale hydraulik doradza 16, sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem max 12kw szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się wypowiem 🙂 Chyba jednak lepiej nieco za mało, niż dużo za dużo. W razie draki możesz dogrzać prądem / kominkiem (a tęgich mrozów nie jest zbyt dużo, chyba, że mieszkasz w Suwałkach). Jak kocioł będzie mocno przewymiarowany, to też nie będzie dobrze, bo nie będzie pracował sprawnie, gdy zapotrzebowanie będzie niewielkie. Można to obejść dokładając bufor, ale to kolejne pieniądze i miejsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie wracam do tematu bo porównuję dwa kotły Lidia mini 15 i 25 kW, kocioł będzie obsługiwał dwa obiegi grzejników(każdy niezależnie, dwa budynki). Oba kotły mają praktycznie te same moce minimalne tyle, że 25tka wiadomo ma sam start mocniejszy, więc sprawniej zagrzeje wodę w układzie. Pelleciak ma podgrzać wodę w układzie i zmodulować moc. Na tym to polega, prawda? Nie chodzi mi o to by mieć zapas mocy, ale o sam start tzw. rozruch całej instalacji CO. Kociołek nie ma się "pomęczyć", tylko zagrzać dom i się wyłączyć.

Większa Lidka szybciej zmoduluje moc bo szybciej zagrzeje wodę w instalacji, więc może bardziej przełoży się to na wymierne korzyści w spalaniu? Przypominam, że 15 i 25 to te same kotły, różniące się tylko softem, więc może nie powinienem się obawiać przewymiarowania kotła w tym przypadku?

dobrze myślę? jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.