Skocz do zawartości

pawel8888

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pawel8888

  1. Teres, w załączniku zdjęcia pieca Czyli wychodzi na to że temp żądana pieca jest 33'C a podłogowka zwraca 27'C, tak? Czyli idąc dalej, zwiększając krzywa grzewczą, powinienem wiedzieć wyższą temp żądaną na piecu i wyższa wartość pracy wentylatora.
  2. Już tłumaczę. Wszędzie czytam że do optymalnego używania ogrzenaai dobrze wiedzieć jakie parametry ma piec. W domu mam tylko podłogowke oraz czujnik pogodowy. Krzywa mam żądaną na 2. Chciałbym wiedzieć jaka temperaturę daje piec. Czy to będzie 30'C czy 40'C. Teraz nie wiem. Gdy nacisnę szybko reset na piecu, pojawiają mi się parametry. Wiem jak odczytać prędkość wentylatora. Pompa obiegowa CO jest zewnętrza, sterowanie wydajnością jest na pompie, nie na piecu. Jak sprawdzić i co oznaczają inne parametry wyświetlane oo naciśnięciu reset na piecu?
  3. Brzmi ciekawie. Nie zagłębiałem się w tym temacie. Masz jakiegoś linka gdzie mógłbym zacząć? Ew. jakbyś mógł nakreślić początek. Oczywiste jest że chciałbym wykorzystać max z niego.
  4. Póki co nie mam przepływów w m3/h l, w przyszłym miesiącu je zamontuje. Ustawienia wentylatora są obecnie takie 30% nadmuch oraz 40% wyciąg. Oczywiście w tym układzie odzysk ciepła jest lepszy. Sama praca wentylacji jak najbardziej zasadna. Powietrze w domu jest naprawdę świeże.
  5. Od półtorej roku używam Frapol Compact - bardzo dobra centrala. Jest też model mniejszy Onyx. Fajnie zrobione i naprawdę świetne wsparcie pomocy technicznej.
  6. Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie pracy wentylacji mechanicznej w okresie zimowym, gdzie temp otoczenia jest poniżej 0'C Mam rekuperator bez nagrzewnicy na kanale wylotowym, tylko na wlocie. Obecnie przy zaciąganym powietrzu 5'C , z domu wyciąga 21, ale powietrze nadmuchiwane na dom ma 18'C. Jakby nie patrzeć do wychładza dom. Czy jest sens pracować ciągle wentylacją w takim okresie?
  7. Cześć. Jak sprawdzić w Termet gold plus 20KW jaka jest zadana wartość temperatury do ogrzewania podłogi? Nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.
  8. Przypomnę się w temacie pracy pompy?
  9. Jak regulator można podpiąć do modułu żeby widzieć temperaturę z czujnika pogodowego?
  10. Jeszcze jedno. Czy pracs pompy obiegowej CO (Wilo Pico z wyborem mocy 3x kaloryfery i 3 x podłogowe) może być np od 22 do 13? Trochę dlugo. Piec wtedy też pracuje? Do cwu mam zasobnik i osobną pompę recyrkulacyjną.
  11. Włączył się piec. Na dworze 0'C, krzywa 1.8. Teraz przy widzę powrót jest 25'C, wentylator na 17. Naciskając przycisk wl/wył grzanie, widzę 33'C. To będzie temp pieca którą piec chce uzyskać? Pytam wprost bo nie chcę grzebać w menu, tylko mieć rozeznanie ile zadane i ile jest. Ps. Mi też ciągle poprawia na porodówkę
  12. Właśnie o tę zmienną temperaturę zasilania piecs w funkcji temperatury otoczenia pytam. Jak to sprawdzić? Raz może być 43'C przy ten krzywej a raz 45'C
  13. Tabelka super. Dzięki. Mam tak. Naciskam przycisk podlogowki i pokazuje mi ustawienie krzywej - 2.0, naciskam drugi raz i widzę po lewej max 00, miga kluczyk a po prawej 76 'C. Jak nacisnę reset, to widzę ciśnienie 1.3bar, in 59'C, Pr -- , Fr 00. Któryś z tych parametrów mówi o temperaturze zadanej dla krzywej 2.0? Do diagnostyki chyba pięć musi pracować? Piec wtedy skończył pracę i nie pracował.
  14. Ok. Gdybym chciał sprawdzić nas żywo do jakiej temperatury piec chce grzać, to może zobaczyć na piecu tylko wartość powrotu?
  15. Dzień dobry. Jak w w/w piecu sprawdzić jaka jest żądana temperatura grzania podłogówki przy zadaniu krzywej grzewczej? Wiem jak sprawdzić powrót z podłogówki ale tego nie wiem. Obecnie mam ustawione 1.8 Ogrzewanie w domu tylko podłogowe, dom piętrowy i sprzęgło hydrauliczne. Dzięki
  16. Ustawiłem na 2. Zobaczmy. Co oznaczają niższe i wyższe wartości? Niższa - mniej czuły układ a wyższa - bardziej (przegrzewanie)?
  17. Kurde, albo jestem nie ten teges z czytaniem, albo nie nie ma tego w instrukcji. Jaka jest różnica między trybem 4.9 a 5.1? Obecnie mam 5.0
  18. Witam. Pierwszy raz mam piec gazowy, wcześniej co z sieci. W.w piec ogrzewa tylko podłogowe w całym domu. Podłączony i aktywowany jest czujnik pogody, sterowanie - bezprzewodowy Salus. Chciałbym najoptymalniej wykorzystać piec i grzanie. Pytanie dotyczy ilości włączeń pieca. Czy da się w menu do odczytać? Obecnie piec włącza się rzadziej co oczywiście nie dziwi, ale chciałbym widzieć ile razy na dzień. Druga sprawa - pogodowka pracuje na 5.0 Gdzie znajdę opis tych trybów? Dzięki
  19. Witam. Pytanie może proste. Przymierzam się do wymiany włókniny na filtrze g4. Obecnie jest oryginalny filtr. Widziałem że włókniana jest założona na stalowej ramce. Jak wygląda wymiana na nową włókninę? Czy trzeba ją zszyć?
  20. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok :)Tak wygląda na dzień dzisiejszy: Oraz po chwili: Rozumiem, że jest to normalne działanie wentylacji? Jest to moja pierwsza wentylacja mechaniczna, proszę o wyrozumiałość 🙂
  21. Witam. Chciałbym dołożyć GWC do instalacji. Obecnie dom jest na etapie wykańczania, bez tynków. W sumie mógłbym poprowadzić rury do miejsca na strychu gdzie jest centralka. Zastanawiam się czy jest sens, jeżeli podłoże to piasek na 4m w głąb, teren suchy. Jeżeli na lato nie byłoby sensu, to zastanawiałem się czy w okresie zimowym można wykorzystać ocieplony strych do rozprowadzenia rur do ogrzania powietrza do czerpni. Co sądzicie?
  22. Zamieniłem wczoraj rury 1 z 2. Czyli teraz jest tak jak napisał Szakallo i przypuszczał o6483256 Tak było przed zmianą A tak po zmianie rur 1 z 2: Pozostaje teraz obserwować czy nie pojawiają się jakieś kolejne wycieki. Zauważyłem że teraz bypass zaczął działać, dodatkowo czasem pojawia się tryb obniżonej wydajności i działa tylko wentylator do wyrzutni. Dam znać jak sytuacja z wodą
  23. Nie dostałem instrukcji... Skłaniam się ku stwierdzeniu, że zamienione jest powietrze z czerpni z powietrzem wyciąganym z domu. Obecnie powietrze z domu wpada w przestrzeń w centrali gdzie jest wentylator. Nawet na panelu jest pokazane że powietrze z czerpni wchodzi nie na wentylator.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.