Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja mocna w kotle po ekogroszku z marketu


Sebastianp17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam dość mocny problem z korozją w kotle ale nie tylko kocioł 20kw temperatura na kotle od 40c do 50c na powrocie nigdy nie jest mniejsza temperatura niż o -2c niż zasilaniu ale nie miałem żadnego problemu co jedynie letki nalot korozji w kotle ale komin był zawsze czysty paliłem eko groszkiem z internetu ktury miał siarkę max 0.3 ale niestety była zima ekogroszek się skączył i musiałem kupić z marketu 500kg i po spaleniu jakieś 300kg coś dziwne się zaczęło robić raz że spalalem o 50% więcej popiołu co wyciągałem co 7dni to przy tym musiałem wybierać co 2dni i w kotle zaczęło się pojawiać rudy nalot i w wkładzie kominowy i tak po spalaniu tego eko groszku nasada kominowa była cała dziurawa  kostka brukowa przy rynnie została wyrzerta prostu dach musiałem umyć bo byl cały przy kominie zalany tak jak by to była korozja a w kotle się pojawili wyrzery tak jak by blacha się sypała nigdy takich problemów nie miale tylko spaliłem te 500kg eko groszku z marketu temperatura spalin była zawsze 90c-150c kocioł zawsze suchy jak i komin eko groszek jak okazało że miał siarkę 1.2% teraz mam pytanie czym można zabezpieczyć kocioł aby jeszcze wytrzymał z 5lat bo mam go 5sezon  więc chciał bym żeby jeszcze wytrzymał trochę jakas może farba? 

IMG_20210327_211321.jpg

IMG_20210327_211258.jpg

IMG_20210327_211239.jpg

IMG_20210327_211435.jpg

IMG_20210327_211350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczyścić ile się da, i tyle.  Można pomalować jakąś farbą żaroodporną, chociaż nie wiem, czy to coś da.

Napisz, co to za groszek, co by się ktoś nie wbił na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł od siarki tak nie skorodował.

 

PS Zacznij używać autokorekty, bo koszmarnie się twój post czyta ?

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym bronił Carbona R z Casto, bo niedawno jak czekałem na swoją paletę węgla musiałem się poratować 4 workami. Ogólnie w tym sezonie spaliłem go 400 kg. Na pewno nie ma w nim takiej zawartości siarki jak piszesz, jest w nim natomiast mnóstwo niedużych kamieni i to mi się w nim zdecydowanie nie podoba. Też jestem zdania, że ta korozja nie jest efektem spalenia pół tony węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co temperatura ma do korozji kocioł jest suchy cały czas nic się nie działo nie miałem żadnego problemu jak paliłem inny eko groszekiem gdzie miałem 40c ustawione na kotle tak samo z nasada kominowa tylko jak zaczołem palić eko groszkiem carbon to zaczęły się robić takie problemy i co jest najlepsze że przy carbon ekogroszku temperatura była ustawioną 50c i jak zaczołem palić tym eko groszkiem rapotownie w kotle robił się nalot rudy. Jeśli chodzi o siarkę to dostałem cerefikat jakość przy zakupie gdzie jest napisane siarka 0.6%-1.2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca 50c ale sam producent też ma 40c ustawioną temperaturę i kocioł ma już od 2013r i nic się nie dzieje oczywiści mówił że może jakiś zły wpływ ale on w to nie wnika powiedział tylko aby kocioł był suchy i na powrocie zeby nie była duża różnica między zasilaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł jest górnego i dolnego spalania jak widać na pierwszym zdjęciu a to moim zdaniem nie najlepsza konstrukcja ,proponuję przysłonić górny wlot żeby ukierunkować palenie na ds co powinno polepszyć proces spalania i zapobiec takiej korozji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy problemu jak paliłem eko groszkiem z internetu ale musiałem tak jak pisałem kupic innego ekogroszku i się pojawił ten problem oczywiści bym się zgodzil że to niska temperatura ale to by nasada kominowa by się nie zrobiła dziurawa a to się zrobiło po tym ekogroszku. Ciekawi mnie teraz jak długo taki kocioł wytrzyma bo w paru miejscach stal się posypała jakieś 0.5mm

Plus kocioł pracuję na pid sterownik prond iryz pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym kotle wyczyść rude miejsca  szczotka drucianą a następnie pokryj  ( pedzlem ) roztworem gaszonego wapna z wodą  ( trzeba to odsiarczyć- zneutralizować  ) . Jeśli masz jeszcze to paliwo to dodaj do niego wapna sypkiego w ilości znajdziesz na youtube . po kilku dniach palenia oczyść miejsca ponownie i posmaruj preparatem wiążącym rdze (cortanin f lub coś podobnego ) niektóre środki tworzą na powierzchni barierę ochronna - poszukaj , jest ich sporo . Jeśli nie korzystasz z kotła w lecie to obowiązkowo usuń popiół z kotła a powierzchnie już naruszone przez korozję posmaruj olejem silnikowym  ( zawiera inhibitory korozji ) , może być przepracowany .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolot zrobił się jak nie paliłem latem i kocioł by mokry a teraz zrobiła się korozja ale kocioł jest Suchy w tej chwili pracuje przy 40c i wygląda jak na zdjęciu i teraz palę eko groszkiem gdzie siarka jest max 0.6 

IMG_20201105_172309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska temp.kotla.Jesli producent mowi o temperaturze,to mowi o temperaturze MINIMALNEJ i nawet temperaturze powrotu.Jesli grzejesz jak grzejesz,to nie narzekaj,jescze wyglada to dobro...Wilgotnosc w kotlu nie zawsze widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent powiedział że mogę mieć 40c aby kocioł był suchy i opał sam producent tak trzyma temperature 40c od 2013r druga sprawa ja nie miałem żadnych problemów jak spaliłem ten ekogroszek z marketu i w kotle zrobiła się korozja i nasada kominowa zrobiła się dziurawa 

Umnie wogule jest coś takiego w kotle że nie mam nagar w wymienik jest gola stal

I nie narzekam bo z kotła jestem zadowolony tylko chciałbym go jeszcze mieć z parę lat bo kupić nie jest problem bo sam kocioł nie jest drogi tylko porostu go wnieść do piewnicy to jest wyzwanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zrobiło się nagle po spaleniu 300 kilogramów ekogroszku z marketu. Twoje wieloletnie utrzymywanie niskiej temperatury dało efekt. A że tak się złożyło że wyszło to w czasie spalania tego marketowego paliwa,więc winowajcę zrobiłeś z tego eko. Korozja niskotemperaturowa zjada kocioł,a zimne spaliny zżarły nasadę kominową.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale jedna uwaga jak paliłem tym eko groszkiem z marketu temperatura była na kotle 50c temperatura spalin była około 150c i wtedy nasada kominowa poleciał przed nie mialem tego problemu druga sprawa spaliny jak mam zrobić aby temperatura była wysoko bo w tej chwili głowice na grzejnikach są otwarte max 10% i kocioł pracuję na mocy jakieś 5% spaliny są 90c-120c kocioł ustawiony 40c latem jak grzeje same cwu to wtedy kocioł jest ustawiony na 50c i temperatura spalin też nie przekracza 120c sterownik posiadam z pid. A jeszcze jedna uwaga niska temperatura dużo pisze ze musi być te 70c niby ale tak producent kotła ma 40c i kocioł dział do dziś od 2013r i nic mówiłsię nie dzieje i mówiłem o tej sytuacji to dostałem tylko redę aby wyszczysc kocioł i można jakąś farba zabezpieczyć i się nie przejmowac i kocioł jeszcze wytrzyma z 5-7lat bo po to się kotły robi z stali 6mm aby wytrzymały te 10lat i dość sporo osób ma np 45c na kotle i kotły posiadają po 12lat nawet 

Edytowane przez Sebastianp17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Popcorn1 to samo napisałem wyżej, ale kolega swoje "bo producent, bo producent, bo producent" ?

Kup sobie nowe Auto w diselu i też Ci producent powie, że na 6-tym biegu możesz jeździć 40km/h. 

Ciekawe z czego jest komin, bo jak ceramika to pół biedy, a jak jakaś kwasówka, to i zniej będzie sito. Jak cegła, to też niebawem będzie ciekawie. Kwas węglowy zeżre wszystko co spotka na swojej drodze,a to wszystko przez spalanie węgla przy niskiej temp. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz, jak wiesz lepiej. Napisali Ci koledzy, że nie stało to się po tych 500kg z marketu, nasada kominowa nawet ze zwyklej blachy nie zostanie "zjedzona" po pół tonie węgla. To co tutaj widzimy, to są efekty niskiej temperatury na kotle i wykraplania się wody po wewnętrznej stronie kotła. To nie nastąpiło "z dnia na dzień".

 

Co jeszcze mają Ci ludzie napisać, żebyś zrozumiał ? Może młotkiem trzeba wiedzę wtłaczać ?

 

Podnieś temperaturę na kotle.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest wkład kwasoodporny od momentu zakupu kotła nic się nie dzieje oprucz nasada jest sito komin jest suchy też. przez 5 sezonów nie miałem żadnego problemu ani z kominem ani z kotłem teraz też nie mam żadnych problemów co jedynie co się stało po spaleniu tego eko groszoszku. Ja tylko napisałem od kiedy problem się zrobił może że miało wpływ ze eko groszek był mocono mokry ale dobranie będę to wnikał zrobię tak jak ktoś pisał prostu wyczyszczę kocioł i zabezpieczę czymś podanie za parę lat to kupię drugi bo sam kocioł to jakieś 2000zl więc nie mam tragedi 

Jeszcze jedno jaki kawas  w kominie żeby chyba był kwas to musi być kondesat a komin jest suchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.