Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powrót niska temperatura


rmj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Borykam się z niską temperaturą powrotu na piecu zadana 60 stopni a powrót to 40 stopni (przy wyłączonym bojlerze). Nie posiadam pompy na powrocie ( choć nie wiem czy pompę od bojlera mogę traktować jako taką pompę ). W momencie gdy uruchomię bojler plus pompa temperatura na powrocie wzrasta do 55 stopni ale zaczynają się schody z temperaturą ustawioną na dom spada w dół.

Poniżej schemat:

CO_01q.jpg.49ca42464d95a6e2e27855c801a954c3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bojler był zamontowany w celach awaryjnych. W momencie gdy piec na gaz nawali.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pompa przewałowa do montażu i wywalenie tego obejścia z zaworem różnicowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety instalację przeprowadził Pan instalator Ja kompletnie nie znałem się w tamtym momencie. 

Czyli w moim przypadku gdy włączę bojler z pompą to ta pompa robi jako pompa na powrocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie Ci gonić krótki obieg ciepłą wodę, ale na bojlerze będziesz miał tyle ile na kotle. Jaką masz zadaną za zaworem 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dom obecnie mam ustawioną temperaturę 37 stopni 

Co do bojlera to gdy go włączam to na sterowniku ustawiam 45 stopni pompka na 1 biegu podnoszenie 1m wtedy powrót mam 55 stopni ale kosztem temperatury na dom wtedy ona wariuje i nie mogę jej ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem ponieważ rura do bojlera przeszkadza ?

20191105_150646.jpg.2ea7b408fce9e21394b8e54edf71642a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowac pompe kotlowa na powrocie z 4d w kociol i zawor zwrotny zaraz z ta pompka.W obiegu CO zawor jest.Wymienialbym pompki-ta osczedna do CO i energochlonna do bojlera.W CWU zawor zwrotny tež,jesli nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona z OBI na Grundfos alpha 2 25-60 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, że płaciłem sporo złotych za instalację, która od początku jest wadliwa i nadaje się do przeróbki. A jaką pompę polecacie na powrót ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 21:01, rmj napisał:

Najlepsze, że płaciłem sporo złotych za instalację, która od początku jest wadliwa i nadaje się do przeróbki. A jaką pompę polecacie na powrót ?

Tak jest.Najliepiej najpierw tu poczac studowac,wyciagac rady i nawalic do instalatora.I glowy nie wieszaj,sa gorsze "zlote" instalacje,založysz pompki i bedzie gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 21:01, rmj napisał:

Najlepsze, że płaciłem sporo złotych za instalację, która od początku jest wadliwa i nadaje się do przeróbki. A jaką pompę polecacie na powrót ?

 

To czy wadliwa to kwestia raczej gustu, jeszcze parę lat temu taka była całkowicie poprawna... Ale teraz kotły się rozleniwiły i najlepiej żeby na powrocie była wyższa temperatura niż na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.