Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temperatura Powrotu.


lechumb

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy już Ci wcześniej dali odpowiedź co i jak.

Wróć do początku tematu i czytaj ze zrozumieniem, to co Ci inni zaoferowali w ramach swojej pomocy.

A Ty ciągle wałkujesz to samo, kto Ci później pomoże, jeśli jeszcze kiedyś będziesz o coś pytał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcę sie dowiedziec czy te rozwiazania ze schematow mają racje bytu. Jesli nie to dlaczego bo narazie sie nie dowiedzialem i wtedy przerobie to z wykorzystaniem sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zaproponowali przerobienie instalacji tak jak schemat pierwszy ale nikt nic sie nie wypowiedziial na temat drugiego. Chcialbym zaspokoic swoja ciekawosc i zrozumiec to wszystko. Napewno nie chce nikomu ublizyc ani nikogo zdenerwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na szybko szkic mojej rachitycznej instalki (bez zaworów itd... ale idea chyba jasna). Takie robię najchętniej, podłogę również można w to wpiąć, to tylko kwestia doboru pompy i systemu regulacji pętli.
post-70216-0-88890300-1503400354_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję bardzo za odpowiedź. Uzyskalem juz wszystkie potrzebne odpowiedzi wiec uznaje ze temat bedzie zamkniety. Pozdrawiam i napusze co zrobilem i jak to sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podanych schematów to oba rozwiązania proponowałem - najpierw lewe, ale ono przy reg pogodowej zaw 4-D nie ma sensu, a później to prawe z dwoma zaw 4-D , które też jest ułomnawe z racji możliwości niewłaściej pozycji zaw 4-D ustawianego siłownikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten pierwszy schemat to silownik chce przenies na podlogowke, a w podllogowce zamienic termostatyczny na zwykly 3d i poprzepinac zasilanie tej nieszczesnej podlogi tak jak radziliscie. Mysle ze to bedzie wtedy chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90 % grzeje podloga tylko w trzech pokojach sypialnych gdzie nie ma podlogowki chodza grzejniki i czasem drabinka w lazience tak to reszta jest zakrecona i odcieta w listwie. Wiec bardziej chcialbym plynnie sterowac podloga niz grzejnikami.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jesli zdecyduję sie na przerobienie instalacji wedlug pierwszego schematu to czy usunac to obejscie z c.o. i wstawić pompe bezpośrednio w wyjscie z 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci jeszcze popsuję w głowie bardziej i napiszę, że podłogówkę mógłbyś zasilić z 4d a grzejniki puścić bezpośrednio z kotła.

Podstawa w Twoim przypadku to człowiek który wie co chcesz zrobić i ma pojęcie dlaczego tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez to jest rozwiazanie. Wtedy sterowaniem grzejnikow zajma sie termostaty a podloga 4d. No z tym czlowiekiem u mnie jest ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak ty 4d na grzejniki a zawór termostatyczny na podłogowe. Bede tylko przerabiał na 3d i siłownik na podłogę żeby było sterowanie pogodowe bo mnie denerwuje ręczne przestawianie temperatury a 4d otworze na max. Przez ten bypass na rozdzielaczu jak zamkną sie termostaty na grzejnikach to będzie cały czas obieg, który dogrzeje powrót jak będzie podłogowe chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi kolego gdzie jest wpiete zasilanie podlogi. Czy udzie ono przed zaworem 4d bezposrednio z kotla czy za ale przed pompa. I gdzie masz usytuowany powrot z podlogi, prosto do pieca czy w 4d razem z c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka to osobny obieg. Zasilanie prosto z kotła powrót tez bezpośrednio w kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten baypass moge zrobic ze zwyklego pexu laczac zasilanie z powrotem w listwie rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z pexa i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac net zauważyłem ze sa dostępne sprzęgła hydrauliczne robione prywatnie i ich cena jet o wiele mniejsza niz tych ze sklepu. Tylko teraz pytanie czy warto takim sprzeglem razem z rozdzielaczem zainteresowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Klaudiusz3 https://forum.info-ogrzewanie.pl/user/69635-klaudiusz3/

ma takie robione sprzęgło i sobie chwali, uderz do niego, to Ci więcej powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym bo znalazlem rowniez jego ogloszenie na wykonanie takigo sprzegla. W moich okolicach tez gosc robi takie( jak sie okazalo) i troche tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Mam jeszcze pytanie odnosnie mojej instalacji. Zdecydowalem sie zmienić moja instalację wedlug schematu pierwszego. I czy moge wywalić ten baypass z zaworem różnicowym i wstawić pompe bez tego? Taka zmiana ułatwi złapanie zasilania do podlogowki. Tylko ze to zasilanie bedzie zaraz przed pompką. Nie bedzie to za blisko? A może troche ta pompke przenies dalej i wtedy bylaby umiszczona w poziomie.

post-66718-0-66027900-1503865650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za odpowiedź. Dodatkowo przy takim rozwiazaniu chce zamontowac ten baypass jak kolega snoopi zeby goraca woda z c.o. miala obieg gdy termostaty sie zamkna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jaką pompe z autoadaptacja? Na obieg kotlowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.