Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt niska temperatura powrotu+częste rozpalanie kotła


tomekstm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie temperatury powrotu. Posiadam kocioł Defro Bio Slim 15, załozone są dwa zawory czterodrogowe z siłownikami. Plus dwa sterowniki Euroster Q1TX. 
Temperatura kotła zadana: 65 stopni
Temperatura zawórów zadana: 31 stopni
Histereza kotła: 10 stopni
Gdy na sterowniku załącze ochrone powrotu to mam problem z osiągnieciem temperatury zadanej zawórów (31 stopni), natomiast gdy wyłącze ochronę powrotu to woda do kotłą potrafi wracać gdy ma temperaturę 28 stopni, co bardzo szybko wychładza kocioł. Przez to kocioł pracuje niestabilnie i rozpala się co około 40-50 minut. 
Co może być nie tak? Czy jest jeszcze jakieś ustawienie któe musi być uruchomione aby do kotła nie wracałą zbyt zimna woda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pastor napisał:

To co pisał poprzednik to raz. Dwa to kolejny temat podobny. Dużo tekstu bez schematu i zdjęć. I najwyraźniej bez przeczytania podobnych tematów.
Dawaj schemat i zdjęcia instalacji.
Będzie zabawa w przeróbki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

21 minut temu, Gonzo19 napisał:

zanim ktokolwiek coś doradzi, to wstaw schemacik tego podłączenia, będzie dużo łatwiej.

Wrzuciłem zdjęcia instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytamy-o-zawory-mieszajace_fot_1.png.3bb975b1ff02e7723d1fd86965caf8b7.pngJeśli jest tak jak na rysunku, to zawory 4d są źle  zamontowane. Powinno być tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawelll napisał:

pytamy-o-zawory-mieszajace_fot_1.png.3bb975b1ff02e7723d1fd86965caf8b7.pngJeśli jest tak jak na rysunku, to zawory 4d są źle  zamontowane. Powinno być tak 

 

10 minut temu, pastor napisał:

Do takich w wnioskow jeszcze daleko. Na razie nie mamy pompy kotlowej także wstrzymaj się pawell

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W moim układzie nie ma pompy kotłowej, jedyne pompy jakie są to: dwie pompy do ogrzewania podłogowego, oraz pompa do CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj dokładny schemat instalacji , z uwzględnieniem wszystkich  zaworów, pomp i kierunkiem przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry przed pompami też są bardzo szczęśliwie ustawione, sitkami w bok zamiast w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelll napisał:

Narysuj dokładny schemat instalacji , z uwzględnieniem wszystkich  zaworów, pomp i kierunkiem przepływu.

Ok, po powrocie do domu narysuje wszystko jeszcze raz. 

19 minut temu, Gonzo19 napisał:

Nie wiem kto Ciebie skrzywdził tymi zaworami 4D i takim połączeniem, ale masz nie zły problem. Albo kombinować na rożne sposoby i ponosić co chwila koszty małych przeróbek, albo wywali.c to wszystko i zrobić porządnie.

4D nie są dobrym rozwiązaniem przy tego typu ogrzewaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz to ładnie opisane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo wody w rzece upłynie zanim majstry zaczną robić peleciaki na 3d stałotemperaturowych + 3d z siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

Dużo wody w rzece upłynie zanim majstry zaczną robić peleciaki na 3d stałotemperaturowych + 3d z siłownikiem.

 

1 minutę temu, pastor napisał:

Ja bym wolał aby nauczyli się kiedy i jak działa 4d. Z nim tez będzie działało jak się dobrze zrobi. Tylko po co?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Majster który mi to wykonywał twierdzi że nic się nie stanie jak woda do kotła wraca 30 stopni i że kocioł pelletowy tak pracuje że rozpala się i gasi raz na godzine. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pastor napisał:

Wyślij go na księżyc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

8 minut temu, eliks napisał:

Przeczytaj DTR kotła 

Uzytkuje ten kocioł od roku i od samego początku nie podobają mi się te powroty, dziś przyjeżdza inny "spec" który może będzie wiedział jaj ogarnąć bałagan po poprzednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.