Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temperatura Powrotu.


lechumb

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłości napewno pojawia sie takie pompy. Jak Narazie w sobote bede przerabial moja instalacje wg schematu pierwszego z tym ala bypassem w rozdzielni grzejnikow ( koszt znikomy bo tylko musze dokupic kawalek pex-u, a końcówki zostaly).zasilanie podlogi zlapane za zaworem 4d a przed pompa, powrót cześciowo na 3d + silownik, a reszta w powrót z c.o. do 4d i myśle ze to bedzie banglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawilo sie jeszcze jedno pytanie. Tutaj radzicie aby zasilanie na podloge zlapac za 4d a przed pompa od c.o. a w niektorych tematach na tym forum i np. w instalacji forumowicza wwoytka zasilanie podlogi zlapane jest za 4d i za pompą od c.o.. Jaka jest różnica zasilania przed pompa, a za pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluje się pompy za pompą. W ostateczności jednak wykonuje się czasami takie podłączenia ale tylko wtedy gdy zestaw mieszający na podłogę nie posiada zaworu 3D i wymaga by woda była do niego wtłaczana. U Ciebie będzie zawór 3D na podłogówce, więc zapomnij o tym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Teraz pozostaje przerobić instalacje i zobaczymy co to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Jestem juz po przerobieniu instalacji i pracuje to juz od wczoraj od poludnia i chyba pelen sukces. Zasilanie i powrot jest z różnicą max 9°C. Praca bardzo stabilna i nawet wykres juz przypomina linie prosta. Aura taka jesienna wiec jest możliwość sprawdzic jak chodzi w trybie pompy równolegle. Zobaczymy jak będzie temp ujemna. Tylko teraz chyba za micny groszek mam bo piec chodzi na 78%, a temp nieraz przebije o ladnych kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.