Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co tak brudno nad palnikiem?

Reszta bardzo czysta.

70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudno bo trochę zawsze zaciągnie popiołu. Raz na tydzień biorę odkurzacz i wyciągam te pyly

Czy to 70% to energia przekazana wodzie?

Co z grzaniem komina i piwnicy? Rury zaizolowane a w piwnicy można w koszulce biegac

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne skorupki nad palnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam czemu tak?

A grzanie piwnicy to jest strata w tych 30% czy zawarte w tych 70%?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giecik ,te skorupki w wymienniku to efekt kondensacji zawartości spalin ,podnieś temp na kotle na te min 55st i wyzej ,im wyzej tym lepiej nawet 70-80st  ,wiem ze to duzo i bedzie sauna w domu .
Ale ta temp ma byc na wejściu do kotła od dołu ,te min 55-60st , a na to tylko zawór 3D termostatyczny lub 4D ustawiony ręcznie lub z siłownikiem automatyczny,wtedy zobaczysz co sie osadza w wymienniku ,czy szary pył -najlepiej,ew sadza jasna ,pózniej czarna i najgorzej smoła  ,tzn tak masz ustawiony kocioł i takie masz czyste spalanie -stan wymiennika pokaże jak palisz ;-)
Oczywiscie wszyscy omiataja szary pyłek z wymiennika ,nikt broń nie skrobie itp ,a odważny co pokaze wymiennik ma *** i dlugo sie tłumaczy ze stanu wymiennika  ,wiec daruj sobie tłumaczenie sie bo to tylko pokarm dla TROLLI

Edytowane przez brodekb
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3d z silownikiem. Powrót 55 zasilenie 65 70 na grzejniki od 35-50 sterowane pogodowka

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje popracować nad ustawieniami ,ale nie codziennie cos kombinowac i zmieniać tylko próby tygodniowe ustawień  ,wiem to długo trwa ale na szybko sie nie da ,co wiem po sobie bo sie niczego nie dowiesz .

Drugie rozwiazanie opał ,mocnego wegla typu 32/33/34 nie da sie opanowac po prostu jakbyś nie kombinował tylko pełna moc i tak przykopci jak sie sklei i zwiesi ,jak przerusztujesz ,jak narzucisz swiezego na żar itd , poszukac wegla typ 31 i wtedy zaczyna sie ładnie palic i wymiennik robi sie czysty i jasny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o sprawność takiego palenia. Nie mam czasu i chęci na poprawianie. Zakładam gaz a mpm będzie awaryjny

 

Przyjmując 5 kWh z kg otrzymuje 40000 kWh

Teraz place 6800 na gazie ok 8000 zł.

Dla 1200 zł rocznie chyba nie warto bujać się z opałem i popiołem.

Po ociepleniu koszt będzie odpowiednio niższy a i tak ten kocioł byłby za duży więc tak czy siak wymiana.

Dziękuje za pomoc

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cieplowlasciwe.pl na końcu strona z wynikiem masz porównanie dla obecnego ogrzewania i program przelicza i pokazuje przykładowo koszty ogrzewania dla innych sposobów grzania

Mozna tez np edytowac i zmienic grubość ocieplenia lub je dodac i zobaczyc ile zyskamy na opale ,program policzy zapotrzebowanie na ciepło ,jak na darmowy program duzo ciekawych info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę ocieplał więc liczę na jakieś 12 kw w mrozy. Teraz pale około 8 ton węgla po 850 zl

Właśnie o te 6kwh z kg węgla się rozchodzi. Czy to realne w MPM?

 

8x850zl = 6800 zł

8000kg x 6kwh= 48000 kWh

6800/48000= 0,14 zł za kWh

 

48000 kWh na 180 dni grzewczych daje 266 kWh na dzień

Na godzinę 11 kw przez 180 dni non stop

Mało prawdopodobne

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

w mpm jest realne 6kw a gazu przy twoim odbiorze 8tys zł,,,Ja mam też ze 40tys kw/h potrzeb rocznych i jak bym miał wybór węgiel czy gaz poszedł bym w gaz ,ale gazu u mnie nigdy nie będzie więc wyboru nie mam ale mam tanie drewno i mnie kw/h 6 groszy wychodzi a węglem tylko w super mrozy będę się wspomagał.Wg mnie jak ktoś ma gaz a nie ma swojego lasu lub dostępu do taniego drewna ,to powinien ogrzewać się gazem ,za parę lat cena węgla i pelletu będzie nieopłacalna do ceny gazu a w miastach to powinien być nakaz grzania gazem jak jest dostęp, wtedy dużo szybciej pozbylibyśmy się smogu.Przed chwilą doczytałem że 44tyś Polaków umiera z powodu smogu rocznie,dramat

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o sprawność takiego palenia. Nie mam czasu i chęci na poprawianie. Zakładam gaz a mpm będzie awaryjny

 

Przyjmując 5 kWh z kg otrzymuje 40000 kWh

Teraz place 6800 na gazie ok 8000 zł.

Dla 1200 zł rocznie chyba nie warto bujać się z opałem i popiołem.

Po ociepleniu koszt będzie odpowiednio niższy a i tak ten kocioł byłby za duży więc tak czy siak wymiana.

Dziękuje za pomoc

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dom wybudowany z porotermu wiennerbergera 25cm +15cm styropian grafitowy, fundament 10cm xps, podłogi 15 cm styropian biały, poddasze 28cm piany do szczytu + 15cm stropodach, okna z pakietem 3 szybowym na profilu veka 7 komorowym osadzone na ciepłym montażu, brama garazowa o pogrubionym ociepleniu, o ile pamiętam to 72 lub 82 mm pianki, drzwi wejściowe ociepalone 120mm pianki, w całym domu zastosowano ogrzewanie podłogowe z wyłączeniem garażu w którym jest grzejnik.

 

Dodatkowo w łazienkach zainstalowano drabinki jako suszarki do ręczników.

 

Zastosowany kocioł to Buderus GB072-14kW + regulator pogodowy RC 300

 

Jako źródło cwu zainstalowano wymiennik Biawar 150l ogrzewany przez ww kocioł.

 

Zapotrzebowanie na Ep 65.89 kWh/m2/rok.

Do ogrzewania 140 m2

Zużycie gazu od 24 lipca do 21 lutego 2018 r (7m-cy) to 870 m3 co + cwu.

 

Takie jest życie gazu u mojego syna 2+2

 

 

 

Redmi 4X Tapatalk

Edytowane przez dar12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam kilka metrów od płotu więc podłączenie ok 2000. Kocioł komin ok 6000 i instalacja w domu 2000. Wychodzi ok 10000. Do tego ściany 24+5+12 ocieple 15 grafitem i 25 cm wełny na dachu. Zapotrzebowanie wyjdzie ok 12 kw. Zużycie 3600 M3 wydaje mi się że trochę duzo ale tak wylicza ciepłowlaswie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą doczytałem że 44tyś Polaków umiera z powodu smogu rocznie,dramat

A jak to stwierdzili? Zmarli mieli na czole napisane smog? A może nie jedli żywności z marketów ani nie korzystali z promieniującej elektroniki?

Kolejne ofiary statystyki i manipulacji  ehhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak ale w latach 50 -tych w Londynie podczas mroźnej zimy zmarło kilkadziesiąt tys.ludzi i w mig zlikwidowano ogrzewanie węglem i w ten sposób uratowano wiele istnień.Ps. co jestem u rodziców na osiedlu domków jednorodzinnych to na dworze w zimie nie da się oddychać ,normalnie smród i przydławienie mnie ogarnia ,ale tam mało kto ma retortę a dostęp do gazu wszyscy,właśnie jestem na etapie namawiania rodziców na zakup pieca gazowego kondensacyjnego,może z tys zł zapłacą więcej za ogrzewanie ale czy nie warto a za parę lat na pewno  się to zmieni za korzyść gazu więc nie ma innej drogi

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie śmieciami i brak kontroli tego, co kupujemy na składach - ale tym się nikt nie przejmuje. Lepiej wmówić ludziom "ciepło systemowe" i prąd (bo elektrownie niby na powietrze, a nie na węgiel...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownie mają filtry i są na obrzeżach więc bezpośrednio nie trują tylko bardziej dwutlenek węgla co wpływa na efekt cieplarniany,kiedyś to sezon na mokrej kostce sosnowej 2tys. mnie wychodził ale jak widziałem te kłęby dymu to żal d...ściskał,a w sumie tylko jednego sąsiada mam co mogłem olać,ale postanowiłem zacząć zmiany od siebie i teraz nie dymię a paląc drewnem jest zerowe działanie dwutlenku węgla ,a człowieka jak nie zmusisz to i tak będzie spalał co się da,taki już jest ,mam kumpla zawodowego palacza co tak palił u siebie że 100zł mandat dostał,tak właśnie jest,a moja teściowa do dziś próbuje śmieci palić aż kotłownie zacząłem zamykać,a ona mówi zawsze tak było i było dobrze a w sumie mam 10 koszy na śmieci za które blisko 600zł rocznie płacę a ona swoje ,no ręce opadają

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie liczby rzucane w przestrzeń medialną są świetne. Ani to udowodnić, że tak jest ani udowodnić, że tak nie ma. Ale zawsze gdzieś na dnie w pamięci zostaje i straszy. Podobnie jak biedne dzieci z Syrii, których wredny rząd nie chciał wpuścić... Urabianie psychiki prostym ludziom... W Nowym Yorku pewnie ani smogu ani innych zanieczyszczeń nie ma, wszyscy chodzą na piechotę albo rowerami, wszędzie zieleń i brak samochodów. Niskie domki, przewiew i krystalicznie czyste powietrze. I z tego powodu kosmiczne ceny nieruchomości i nikt się nie chce dobrowolnie wynosić... A u nas jak w mediach zrobił się szum, to nawet w zapierdziałych dziurach z czterema domami ludzie boją się już wychodzić na podwórko, bo zaraz poumierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mierniki nie kłamią ,w miastach i moim też w czasie wyżów powietrze jest trujące ,na czerwono cały czas,te pmy przenikają do krwi i podtruwają nas nieustająco to nie są bajki panowie a szara rzeczywistość a zapach to mnie tylko denerwuje ale mam świadomość że to nie tylko zapach jest ale i trujące czasteczki

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak ale w latach 50 -tych w Londynie podczas mroźnej zimy zmarło kilkadziesiąt tys.ludzi i w mig zlikwidowano ogrzewanie węglem i w ten sposób uratowano wiele istnień.Ps. co jestem u rodziców na osiedlu domków jednorodzinnych to na dworze w zimie nie da się oddychać ,normalnie smród i przydławienie mnie ogarnia ,ale tam mało kto ma retortę a dostęp do gazu wszyscy,właśnie jestem na etapie namawiania rodziców na zakup pieca gazowego kondensacyjnego,może z tys zł zapłacą więcej za ogrzewanie ale czy nie warto a za parę lat na pewno się to zmieni za korzyść gazu więc nie ma innej drogi

To samo u mnie. Stare domki jednorodzinne gaz na ulicy a każdy w gorniaku kopci węglem i narzeka że drożeje. Wszyscy narzekają na rząd ale odpalić od góry nie mogą bo on tyle lat pali od dołu i koniec.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SONY...  Masz rację ,ale teraz wiem i przypuszczam że alergie żony i córki są tego efektem o nieżycie nosa syna nie wspomnę 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lepiej żyć w nieświadomości, to nawet władzy by się bardzo spodobało, ale nic z tego, świadomość będzie jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojne działania ewolucyjne i problem rozwiąże się niskim kosztem. Ale jak szum i nagonka, to zabulimy wszyscy i to przez lata. A jak 10% wyrwanych od nas pieniążków pójdzie na ten cel to dobrze, reszta na tzw. rozkurz... I pierwsi będziecie płakać, że podatki rosną i rząd kiepski... Sępy już się zleciały i tylko czekają na tą kasiorę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wmówic histerie smogowa ,postraszyc zmusic do jednego słusznego paliwa a jak nie bedzie powrotu to dowalic cene i bedziemy pracować jak niewolnicy na jedzenie i grzanie ,a szczyt szczęścia to nowa zabawka typu smartfon lub wiekszy TV które skutecznie ogłupia do końca...

Czasem warto poczytac o tych nowych wynalazkach :

https://tech.wp.pl/telefony-komorkowe-wypalaja-mozgi-przerazajace-wyniki-badan-6034871468061825a

Wszyscy strasza pyłami PM ,a co zawieraja te pyły ?no własnie ,co spada z góry ? bo spada cały rok nie tylko zimą jak palimy  ,wystarczy spojrzec w niebo ...

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/chemtrails-skutki-toksycznych-metali-i-chemicznych-aerozoli-na-zdrowie-czlowieka-2013-09

 

ale wiadomo ,wszystko to smog ,PMy i trzeba z tym walczyc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.