Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam ogólne proste pytanie :

dlaczego w tym kotle nie ma tzw rusztu pionowego czyli takich dodatkowych żeliwnych drzwiczek żeby sie opał nie wysypywał poza palenisko na zewnatrz przy otwieraniu drzwiczek naprzeciw palnika ,cos takiego :

post-65608-0-19787000-1490292173_thumb.jpg

Palę od tygodnia róznym szmelcem drewnianym ,nieraz bardzo drobne i mi sie czasem zawartość wysuwa na zewnatrz i upycham toto na miejsce ,dotychczas paliłem węglem z blacha zmiejszajaca palenisko i było ok ,a teraz mi zaczeło tego brakować i zrodziło sie to pytanie wszystkie to mają a ten nie ,chyba że mi zapomnieli zamontować ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że tak zapytam w jakim celu podczas palenia otwierać drzwiczki na przeciw palnika ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że jest zbędny ojciec ma i już drugi się powyginał co innego jeśli chodzi o podawanie powietrza idzie wtedy i z dołu i z boku i równo rozpala wsad przez to dołożyłem drugą klapkę a tak to tam się tylko rozpala i czyści i nie ma sensu tam zaglądać   ,miedzy innymi dlatego tez kupiłem ten piec że nie miał pionowych ruszt  

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wstawić po skosie kawałek blachy z wyciętym otworem do rozpalania i grzebania pogrzebaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No także nie mogę się doczekać kiedy @maronka dosiądzie swojego rumaka i opisze nam swoje doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam ogólne proste pytanie :

dlaczego w tym kotle nie ma tzw rusztu pionowego czyli takich dodatkowych żeliwnych drzwiczek żeby sie opał nie wysypywał poza palenisko na zewnatrz przy otwieraniu drzwiczek naprzeciw palnika ,cos takiego :

attachicon.gifZębiec ruszt pionowy do pieca SWK2128-KWK25kW257.jpg

Palę od tygodnia róznym szmelcem drewnianym ,nieraz bardzo drobne i mi sie czasem zawartość wysuwa na zewnatrz i upycham toto na miejsce ,dotychczas paliłem węglem z blacha zmiejszajaca palenisko i było ok ,a teraz mi zaczeło tego brakować i zrodziło sie to pytanie wszystkie to mają a ten nie ,chyba że mi zapomnieli zamontować ? ;-)

Bardzo by się przydał taki ruszt, bez blachy zmniejszającej palenisko gdy piec jest załadowany węglem dotarcie do palnika pogrzebaczem w celu odpopielenia to niestety masa dymu na kotłownie i żar na podłodze  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka. Zamontuj wreszcie kocioł, nie czekaj do maja i opisuj to co masz w realu bo na razie bronisz wirtualnej rzeczywistości...

racja SONY racja ale jak zamontuje to dopiero będzie jazda dopiero posty się posypią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja panowie trochę się jaram teoretycznie ale taki już jestem jak dziecko ale jak zamontuję może po świętach to dopiero będzie wesoło a dziś się uśmiałem ostro dzięki za posty i wsparcie czy nie pięknie jak człowiek się głupim piecem cieszy a tacy bogacze w używki muszą wchodzić bo nic ich już nie cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów,przeczytałam cały ten wątek (uff... nie tylko ten) w swoim kotle Protech STK 21kw z 2004 ro,ku mam palnik wirowy na wzór Mpm Ds dzięki ZimnyJoe :rolleyes: .Wiem że mój STK ma już swoje lata powoli rozglądam się za kotłem Ds i wiem że Mpm to jet to co mi pasuje.Niedaleko mnie jest gość który handluje kotłami Mpm więc dzwonie i mówie że szukam kociołka Ds,że mam 140m2 dom,że CWU 140l,że dom ocieplony styropian 5cm,okna plastikowe,dach nieocieplony,strop nieocieplony i pytam czy kocioł 8-10kw da rade na moją chałupe i słysze że nie że 12-14 musi być.I co szanowni koledzy na to.Wiem że  gośc który sprzedaje kotły wcale nie musi się znać na tym,ale jeżeli z taką pewnością mówi żę ten kocioł mi wystarczy to chyba coś kuma,ale tak naprawdę nie kuma nic.Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. To mój pierwszy post i juz z pytaniem.przeczytałem wszystkie tematy jakie mnie interesowały i ostatecznie zdecydowałem jaki kocioł chce zakupić. Ale od początku. Dom nowy.w planach ocieplenie 15cm styropian. Dom z poddaszem użytkowym i piwnica. Piwnica jeden grzejnik w suszarni.cała piwnica pod ziemią. Parter 80m2 z styropian 4cm na posadzce i podlogowka oraz w garażu jeden grzejnik. Poddasze 80m2 ocieplone 6cm styropian na posadzce i piana 20cm na dachu. Podlogowka i jeden grzejnik w łazience. Zdecydowałem się na kocioł mpm ds chociaż rozważam vienybe 16+. Do tego bufor 1000l z 45m wezownica miedziana. Doradźcie mi proszę koledzy jaka moc wybrać tego mpm. Opał to tylko drewno i może brykiety oraz chętnie trociny(ojciec ma tartak). Nadal romansuje z vienybe ale 5k zł. to chyba jednak przerost ambicji firmy umega i jej przedstawicieli. Może ktoś mógłby powiedzieć w czym ten vienybe jest lepszy od mpm ds.pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez monteluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam według ciepłowłaściwe.pl to maksymalna moc grzewcza wyszło 20,3kw,a przeciętna moc grzewcza 9,8kw.Zgadzam się z tobą Sony,ale właśnie o to tu chodzi że żaden sprzedający nie widzi jaki ma dom kupujący wie tylko tyle co usłyszy od potencjalnego kupca.Chodziło mi o to że dalej wśród sprzedających  panuje zasada "wez pan większy kocioł bo się przyda".U przedstawiciela Defro też mi zawyżył kubaturę kotła poszedłem z ciekawości zapytać.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. To mój pierwszy post i juz z pytaniem.przeczytałem wszystkie tematy jakie mnie interesowały i ostatecznie zdecydowałem jaki kocioł chce zakupić. Ale od początku. Dom nowy.w planach ocieplenie 15cm styropian. Dom z poddaszem użytkowym i piwnica. Piwnica jeden grzejnik w suszarni.cała piwnica pod ziemią. Parter 80m2 z styropian 4cm na posadzce i podlogowka oraz w garażu jeden grzejnik. Poddasze 80m2 ocieplone 6cm styropian na posadzce i piana 20cm na dachu. Podlogowka i jeden grzejnik w łazience. Zdecydowałem się na kocioł mpm ds chociaż rozważam vienybe 16+. Do tego bufor 1000l z 45m wezownica miedziana. Doradźcie mi proszę koledzy jaka moc wybrać tego mpm. Opał to tylko drewno i może brykiety oraz chętnie trociny(ojciec ma tartak). Nadal romansuje z vienybe ale 5k zł. to chyba jednak przerost ambicji firmy umega i jej przedstawicieli. Może ktoś mógłby powiedzieć w czym ten vienybe jest lepszy od mpm ds.pozdrawiam serdecznie.

sprawność 79% w 16kw komora92 litry ale pewnie pod sufit a to trudno tak ułożyć ale dyża jest, drzwi 25x400, i nie za bardzo na tych ich maziajach widać jak te spaliny idą w ostatnim kanale wymiennika jakby tam tylko blacha pośrodku była ale narysowana nie jest dodatkowo jest krótki obieg i oddymiacz komory            http://www.umega.lt/index.php?cid=8884&pid=8761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czytałem w tym temacie że kotły mają "jakiś"tam zapas po prostu nie chcę gonić po piwnicy z szamotem,chociaż powiem szczerze że robienie różnych palników sprwiało mi nie lada frajdę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo tam podali że kociołek 16 kw pracuje w zakresie mocy 4,5-16 czyli można na małej mocy palić o czym nie raz pisałem a nie tylko na maxa wiem mniej efektywnie ale czysto płomieniem delikatnie na małej szczelinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dla tych udogodnień dołożyć 1300 zł? Podkreślam ze w piecu raczej będę palił na maksa.po to bufor właśnie. Martwi mnie ogolny brak informacji o vienybe.mpm można poznać juz w tym temacie na forum. A vienybe? O użytkowników ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem po vienybe jechać sam na Litwę bo mam około 200km tam ale telefonicznie dowiedziałem się ze cena dla osoby prywatnej to 1030€ i musiałbym to wpłacić a dopiero po zaksięgowaniu wpłaty jechać po odbiór a w ciemno nie wyślę dla jakiegoś litewskiego handlowca ponad 4k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, czy Ty wierzysz we wszystko co przeczytasz ? Nawet w chwilówki 0%...

no coś ty SONY nie we wszystko ale Tobie wierzę i szanuję Cię za wiedzę a że jestem jak dziecko to już pisałem ale pewnie chodzi Ci o tą moc no i tak na chłopski rozum np.przy szczelinie pp 3mm piec będzie generował mniejszą moc niż przy szczelinie 3 cm a spalał w miarę czysto nie będzie się mocno rozpalał wsad i mniej smoły powinno być ale teoretycznie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do vienybe to twój piec SONY jest trochę podobny do tamtego oprócz górnego załadunku

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.