Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Robson24 napisał:

Giz a jak te termostaty wspołpracują z kotłem czy sterownikiem ?trzeba coś dokupić 

 

Nic nie trzeba, tak jak Gonzo napisał. One działają jak zwykle, podobnie. Szybciej reagują, możesz ustawić sobie harmonogram na każdy dzień. Kocioł nimi nie steruje, pilnują temp w każdym pomieszczeniu niezależnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa mam takie zamontowane u mnie w pokojach które wynajmuje dla turystów. utrzymuje idealnie zadane temperatury ma możliwość blokady dzięki czemu już nie kręcą nimi jak chcą. Funkcja wietrzenia słabawa ale działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręką schemat podłączenia czujnika pogodowego ct4p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 chodziło mi o które piny w sterowniku. Chyba, że jest tam jakieś oznaczenie? Dawno nie otwierałem i nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instrukcje sterownika masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podłączone. Było zaznaczone na sterowniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 09:37, Giz napisał:

Ja mam takie, 8szt.w sypialni także. Fakt, słychać ją, ale ona nie kręci ciągle, nam nie przeszkadza. Każda ma inny dźwięk. Jest ona tańsza od markowych, ale dziaja super ja jestem zadowolony. Całkowicie inaczej niż zwykle. Można programować różne godziny, temperatury. Słabo dziala funkcja wietrzenia, ale to akurat mi jest nie potrzebne, można do zamknąć całkowicie. 

Screenshot_20200117-093239.png

Czy takie zawory utrzymują temp. Powietrza zadana w pomieszczeniu czy tez temp wody jaka puszczają na kaloryfer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na wszystkich grzejnikach głowice danfoss connect sterowane przez danfoss link. Super sprawa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Na początku chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik Lazara smartfire 15. :)

Posiada ktoś ustawienia jakie robił serwisant na początku? Szperając po  forum bawiłem się  z ustawieniami (9999) a muszę wezwać serwis i dobrze  byłoby wrócić na ten czas do ich ustawień. Niestety nie zapisałem ich i mam problem. Pamiętam, że TZK była ustawiona na 65 stopni a H2 i H1 chyba 15/10. tylko co dalej? hmmm... 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=85702]Kokesz[/mention] A po co wracać do "ich" ustawień? Jesli wprowadziles ustawienia z forum i jest OK to nic nie zmieniaj. Przy pierwszym rozruchu nie sa wymagane ustawienia fabryczne. Bo nieraz instalatorzy czy użytkownicy wprowadzaja wstepne ustawienia a dopiero serwisant sprawdza i ewentualnie poprawia ( mowimy o pierwsztm uruchomieniu oczywiście )

 

A jesli wzywasz serwis np do awarii to też nie będzie problemów jesli coś już zmieniłeś ( przynajmniej ja tak miałem)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam awarie. Piec nie chce się rozpalić, cały czas komunikat opróżnij popielnik. Wszystko wyczyściłem i nic to nie dało. Odkręciłem boczek gdzie jest cała elektryka i okazało się, że kable jakby wyrwane, wkręcone w wiatraczek, śruby odkręcone jakieś części leżą :/ cholerka wie co tam się wydarzyło. :O :/ :(  

Nie wiem czy trafiłem na trefny piec czy co... od początku śrubki od obudowy nie dokręcone, słabo spasowane :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zaraz nie będzie ze wchodziłem w ustawienia serwisowe i zmieniałem parametry i coś walnelo. Ciekawe jak to się ma do gwarancji szperanie w ty ustawieniach. W zasadzie to bawiłem się tylko w modulacjach mocy kotła z zaciągnietych od Was ustawień więc nic dziać sie nie powinno. :) jak większość piffko  krzesełko i wpatrywanie się w pracę kotła :D 

musiałby być dobry zwierz, żeby śruby z nakrętkami wykręcić :D heh ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisanci mają swoje karteczki z ustawieniami ktore wprowadzaja kazdemu chyba takie same, a jak wiadomo dom domowi nie równy. Nie spotkałem sie jeszcze ani na forum, ani u mnie czy znajomych co maja Lazara, by z powodu korekt w ustawieniach mieli problemy przy przeglądzie. Chyba, że tak poustawiasz kocioł, ze np nie będzie się chcial rozpalić (np dasz za krótką dawke peletu) i wezwiesz serwis z tego powodu, to wtedy zaplacisz za jak to napisali w cenniku "nieuzasadnione wezwanie serisu"
A z tymi kabelkami w wiatraczku to faktycznie dziwna sprawa, daj info jak sie ta sprawa zakończyła !

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.