Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gonzo19 napisał:

jaki masz obecnie czujnik pogodowy? jaki(przekrój) i jak długi przewód do niego masz?

Na czujnik jeszcze nie zaglądałem siedzi w szarym pudełeczku na północnej scianie. Długość przewodu ok 12 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie ma u was w sterowniku możliwości korekty temp. zewnętrznej. U mnie jest, ale to inny sterownik. Ja u siebie musiałem zrobic na - 1.2°  i jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być wszędzie. I życie staje się lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gonzo19 napisał:

przeczytaj z pudełka image.png.f14fa06af40c0445f7a9e7e17de19cc1.pngimage.png.361e27cf6b59696a62d2788e163d1ef5.png i jaki przewód?

Przewód też nie wiem jaki prawdopodobnie linka 2x1 sądząc po grubości kabla ale sprawdze wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gunman napisał:

Zauważyłem też, że w tym rozwiązaniu jest jeden problem, podczas postoju przy dogrzanym pomieszczeniu nie grzeje CWU. Jak przez kilka dni będzie dogrzane w domu to nie zagrzeje nam CWU pomimo histerezy 10 stopni ustawionej dla CWU. Szkoda.

@Gunman Sprawdziłem przed chwilą, kocioł odpala się i dogrzewa CWU :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze przy econecie jesteśmy uzaleznieni od zewnetrznego serwera i zewnetrznej firmy. W tym czasie jak nie działa serwer zewnetrzny nie masz pełnej historii lub wcale, nie mozesz sterowac piecem itp.

Sterownik sam w sobie powinien mieć jakis serwer www i jakąs pamiec w której bedzie zapisywana historia i parametry, Ty tylko powinieneś sie łączyc z tym serwerem i sobie wszystko odczytać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Duńskie kotły chyba mają coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam bojler 250 i jak zalaczona pompa cyrkulacujna to szybko wychladza 0rzy malym zurzyciu cieplej wody ile wam trzyma woda ciepla . Mam ustawoione 50 stopni histereza 10 i piecyk sie zaczala . Ile wam trzyma cieplo. Ile razy w ciagu dnia odpali ? Rodzina 3 osobowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagodkaa89przy włączonej non stop cyrkulacji będzie szybciej wychladzac wodę, to normalne. Dlatego dobrze jest podłączyć pompkę od cyrkulacji pod włącznik czasowy żeby chodziła tylko w określonych godzinach :)

2 osoby, 220L, temperatury te same, odpala się raz dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik 150l histereza 10 ale mam tez obnizenie nocne ustawione o  20 stopni temperaturę zadana  60 a zalacza sie dopiero jak spanie do 30  obnizenie nocne mam tylko wyłaczone od 8-00 do 11-00 i wlasnie w tych widelkach raz na dobe zalacza sie grzanie wody, ale mam tez czasowy wyłacznik do cyrkulacji wody rowniez ustawiony tak aby zalaczył sie 2 razy na dobe rano zanim wszyscy wstaja do pracy i szkoly i wieczorem przed kapiela aby nikt nie czekal na ciepla wode:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 20:02, ŁukaszL napisał:

Ciekawa dyskusja, więc opiszę jak to wygląda aktualnie u mnie. Poprzednia zima to praca kotła ciągła na minimalnej mocy i bardzo zadowalające spalanie, sterowanie pogodówką,  jednak w okresach przejściowych coś nie mogłem się dogadać z kotłem. W tym roku kupiłem termostat pokojowy i od tygodnia sprawdzam jak to wygląda: 

1. Blokada pomp od termostatu - kocioł po wył. pomp dochodzi do zadanej/nadzór/wygaszenie/postój i spadku histerezy rozpalanie (ok 1h) czyli sporo rozpaleń na dobę, prądu i pelletu, więc przełączyłem na: 

2. Blokada kotła od termostatu - termostat mam ustawiony na 22 stopnie, histereza 0,2 stopnia. W tym układzie kocioł przy obecnej temperaturze na zewnątrz rozpala się raz na dobę, pracuje 1-2h i stoi. Zasypany był do pełna, po 3 dniach ledwo wszedł worek 15kg. 

Na początek się przywitam, mam SF15 pracujący od 2 tyg i nadzorowany zdalnie z odległości 250km.

Opisałeś to dość jasno ale jeszcze mam wątpliwości.

Są w sumie 4  miejsca gdzie można włączyć blokadę od termostatu lub zmienić nastawy od termostatu:

1. Blokada kotła (Ustawienia serwisowe/ustawienia kotła/blokada od termostatu)

2. Blokada pompy kotła (Ustawienia serwisowe/ustawienia CO iCWU/blokada pompy kotła)

3. Blokada pompy mieszacza (Ustawienia serwisowe/ustawienia  mieszacza/wyłączenie pompy od termostatu)

4. Zmiana temperatury zadanej mieszacza (Ustawienia mieszacza/termostat pokojowy mieszaczcza) - można ustawić obniżenie temp. zadanej po otwarciu termostatu.

W czasie "pełnego sezonu" grzania (zima) wydaje się że sensowne jest włączenie tylko poz. 4. (i obniżanie np. o 3-4 st) powinno to zapewnić ciągłość pracy kotła. W okresie przejściowym faktycznie lepiej chyba sprawdzi się poz. 1 - teraz temperatury mieszacza i tak są niskie i nie ma sensu obniżać z np. 34 stopni na 30.

Generalnie układ tych blokad jest taki, że w zasadzie powinna być włączona tylko jedna z nich- ewentualnie  1+3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie jaka macie ustawiona temperatury na grzejniki

 Ja mam 45 i piec niechce dogrzac. Piec75 a max dogrzewa 61 tez tak macie?  Bo chyba powinien dogrzac więcej i pracować na mniejszym biegu a nie ciągle 100 procent i trochę 50.  Chyba ze histetezy źle 15 i 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.