Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tych co maja na 1 mieszaczu podłogowke a na drugim kaloryfery.

Jaka macie ustawiona temp minimalna i max mieszacza temperature wody w serwisowych na podłogowki a jaka min i max mieszacza na kaloryfery ?pytam z ciekawosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień, ja przy aktualnych temperaturach musiałem zwiększyć przerwę w podawaniu na 30proc mocy z 50s do 60s bo nonstop mi dobijał do 75stopni i się wygaszał.

 

Dla tych grzejących kaloryferami - jaką temperaturę macie na nie puszczone? U mnie przy 38 stopniach C trzymał temperaturę przy mrozach a przy 43 zwiększał. Termostaty przy grzejnikach poustawiane na 21 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 21:51, Giz napisał:

I jeszcze jedno. Dzisiaj zamontowalem zasilacz awaryjny. Może komuś się przyda. Volt Polska sinuspro 1000W. Zapalarke ogarnia idealnie, nawet przy strzale przy uruchomieniu nawet nie zajaknie sie:) imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50

DSC_0179.JPG

Też chyba coś takiego zamontuje nigdy nic nie wiadomo... Tylko tak się zastanawiam czy uciągnie pracę womixa czyli 2 pomp do podłogówki wraz z mieszaczami i pompy kotła? Chodzi tutaj o czas w gracach 30 minut. Sprawdzałeś może jak dugo pracuje u ciebie na tym zasilaczu? Zdaj się że można podłączyć jeszcze dodatkowy akumulator pod ten zasilacz - taki awaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku to nie pomyślałem, mogłem wziąć większy. Wziąłem 40ah. Ale na moje wyłączenia wystarczy. Mam chwilowe, a w lato, to nawet żarówki i Inne sprzęty nie reagują, a sterownik reagował. Jak coś, to można dołożyć jeszcze taki sam. Jutro dam znać jaka dl kabli, w domu będę wieczorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 10:00, peter80 napisał:

Sklep ok sam tam kupowałem piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PITER38 napisał:

Mam pytanie do tych co maja na 1 mieszaczu podłogowke a na drugim kaloryfery.

Jaka macie ustawiona temp minimalna i max mieszacza temperature wody w serwisowych na podłogowki a jaka min i max mieszacza na kaloryfery ?pytam z ciekawosci .

Panowie ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko łazienkę na podłogówce, reszta grzejniki. Wszystko na jednym mieszaczu. Min temp 35, max temp 60. Nie daje więcej niż 45 żeby płytek nie załatwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PITER38 napisał:

Mam pytanie do tych co maja na 1 mieszaczu podłogowke a na drugim kaloryfery.

Jaka macie ustawiona temp minimalna i max mieszacza temperature wody w serwisowych na podłogowki a jaka min i max mieszacza na kaloryfery ?pytam z ciekawosci .

Witaj, ja miałem ustawione na piecu 75st, na mieszacz nr 1 =45stC i z niego wchodziło na podłogę na którym mam rozdzielacz z pompą i tam ustawiam ręcznie bo nie mam siłownika ale temp. wody na belce mieszacza pokazywała od 28 do 29 st. Ale nie mogłem opanować spalania. Teraz nie zapeszając od wczoraj nie spalił dużo. Ale muszę tak z nim z tydzień powalczyć to wtedy odezwę się i napiszę, co bolało mój piec i instalację. Pozdrawiam

PS. Min na mieszacz nr 1: 40 st, max 60 st.. mieszacz 2 ręcznie więc zawór termostatyczny na pompie przpuszcza wodę o zadanej ręcznie temp. a na piecu mogę nawet zadać 50st i tak osiągnie tylko to co ustawię ręcznie na pokrętle

Edytowane przez Norberto77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Norberto77 napisał:

Witaj, ja miałem ustawione na piecu 75st, na mieszacz nr 1 =45stC i z niego wchodziło na podłogę na którym mam rozdzielacz z pompą i tam ustawiam ręcznie bo nie mam siłownika ale temp. wody na belce mieszacza pokazywała od 28 do 29 st. Ale nie mogłem opanować spalania. Teraz nie zapeszając od wczoraj nie spalił dużo. Ale muszę tak z nim z tydzień powalczyć to wtedy odezwę się i napiszę, co bolało mój piec i instalację. Pozdrawiam

Spalanie miałeś tak dramatyczne bo na 30 proc miałeś ustawienia jak większość z nas na 50 :) Będzie lepiej. Poszukaj moich ustawień na wcześniejszych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dawno pozmieniałem na odpowiednie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, pomyliłem z innym użytkownikiem. Ja w te ciepłe dni spadłem do poziomu 15kg na dobę, ale piec bardzo często wchodził w nadzór i się wygaszał zamiast sobie pykać na 30proc. Musiałem zmienić przerwę podawania z 50s na 60s.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :) ja jeszcze te czasy na 30% muszę sobie podpatrzeć, ale na początek czekam przez ten tydzień jak będize wychodziło ze spalaniem. Bo jak to będę już miał unormowane to wtedy zajmę się jeszcze dogłębniej tymi ustawieniami, może jeszcze lepiej wykręcę tym piecem :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 21:42, PITER38 napisał:

Jaka macie ustawiona temp minimalna i max mieszacza temperature wody w serwisowych na podłogowki a jaka min i max mieszacza na kaloryfery ?pytam z ciekawosci .

mam inny piec ale.... instalacja CO jak instalacja, u wszystkich podobna, natomiast sterownik PLUM

podłogówka max 44*C - brak mieszacza z siłownikiem, tryb pracy - tylko pompa. W momencie gdyby termostatyczny sie uwalił i puścił większa temperaturę, to sterownik wyłączy pompę

Grzejniki - min 30*C max 65*C. Tu sterowanie pogodówką i ustawieniem krzywej grzewczej wraz z obniżeniem, brak termostatów na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gunman napisał:

Odczuwasz jakąś różnicę między 30*C a powiedzmy 32*C na grzejnikach?

żadnej, oprócz ciut mniejszego spalania, bo wtedy grzejniki wolniej wychładzają bufor, ale ja jeszcze nie mieszkam a temp. utrzymuję ok 18*C. Poza tym histereza mieszacza jest +-2*C wiec temp waha się pomiędzy 28-32. A i tak pogodówka  zadaje temp. w granicach 33*C przy dodatnich temp. jak spada nizej to podnosi na grzejnikach.

natomiast zauważyłem, ze grzejniki maja grzac non stop, wszystko jedno jaka temp. ale maja grzać. jak wyłaczę grzejniki to pomimo, ze temp. powietrza sie nie zmienia, odczucie jest takie, ze jest chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem :) Dom nagrzany a jak grzejniki są zimne to i człowiekowi zimno się robi. Z tego powodu unikam jak ognia ustawienia blokady pompy od termostatu. Wolę żeby termostat robił obniżenie.

Jak nie mieszkasz to takie nastawy są ok. Ja poniżej 34*C nie schodzę, bo jedyne co wtedy mogę odczuć to mniejsze spalanie ale nie ciepło od nich.

Edytowane przez Gunman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie było o nastawy w ustawieniach serwisowych, a tam tylko ustalasz minimalny i maksymalny zakres pracy grzejników. Ustawienie temp. zadanej to inna sprawa :)

 

no i trochę mieszkam :) od piatku wieczorem do niedzieli popołudniu :)

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ale jak korzystasz z pogodówki, to ciężko ustawić tak żeby nie schodziło za nisko (w szczególności dla niskich krzywych). Dlatego ja to koryguje właśnie w serwisowych. Osiągam wtedy mniejszy zakres regulacji przez pogodówkę, bo poniżej ustawionej wartości w serwisowych nie zejdzie.

Edytowane przez Gunman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.